حیدرآباد: کیفیت هوا در پایتخت Telangana بهبود است با فراز و نشیب.

پس از مورد برای همیشه و تا زمانی که مستندات آغاز شده در حدود مارس 25 شاخص کیفیت هوا (AQI) حیدرآباد نظارت مرکزی در کنترل آلودگی هیئت مدیره (CPCB) بود ‘خطرناک’. دو هفته پیش از آن بهبود یافته برای فقط رضایت بخش است. روز چهارشنبه آن را بهتر به ‘خوب است.’ شما در واقع می تواند تنفس در حال حاضر.

حیدرآباد شهرستان تنها به بهبود کیفیت هوا است. این یکی از 17 شهر از 102 نظارت در سراسر کشور که در آن کیفیت هوا بهبود یافته است به اندازه کافی به در ‘خوب’ رده. برای یک تغییر عمده آلاینده ها در شهر های هوایی هستند ازن (O3) نیتروژن دی اکسید (NO2) و ذرات ماده 10 (PM10).

“این ناشی از عدم وجود وسایل نقلیه موتوری در جاده ها. وسایل نقلیه و انتشار آلاینده های رنگ و لعاب با unburnt هیدروکربن. به علاوه صنایع واقع در شهرک صنعتی, توسعه مناطق (IDAs) کار نمی کند” به گفته یک مقام رسمی از Telangana دولت کنترل آلودگی هیئت مدیره (TSPCB).

به طوری که در آن هیچ2 آمدن از آن ؟ آن است که نسبت به زباله سوزانده شدن در جاده ها. مطالعات نشان داده است که این آلاینده یکی از عوامل عمده ای به fataliteis به علت بیماری های تنفسی ناشی از Covid-19 (coronavirus).

یک مقاله جدید منتشر شده در مجله علم کل محیط زیست پیدا کرده است که در دراز مدت قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا ممکن است یکی از مهم ترین همکاران به Covid-19 مرگ و میر.

این مطالعه نشان داد که 78 درصد از مرگ و میر رخ داده است تنها در پنج منطقه در شمال ایتالیا و اسپانیا که بالاترین غلظت NO2.

حضور ازن باعث نگرانی آن را به عنوان یک عامل شناخته شده در سرطان است.

“ازن کمربند در استراتوسفر موجب صرفه جویی در ما را از اشعه های مضر ماوراء بنفش. اما در سطوح پایین تر آن مضر است” پروفسور K. Purushottam ردی محیط زیست است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله