بازپس ما استارت خميرترش: ‘خشم پخت’ شروع با یک زن سیاه و سفید—و در حال حاضر ما می خواهیم آن را به عقب


Illustration for article titled Reclaiming Our Sourdough Starter: Rage Baking Began With a Black Woman—and Right Now, We Want It Back

تصویر: فاکس و دوستان (@revrrlewis از طریق توییتر)

یک داستان پیچ خورده تنها به تازگی به ما توجه اما احساس می کند به خصوص مربوط به امروز به عنوان پائولا دین و او را زیر وفادار جشن هفتگی جدید Fox & Friends‘ بخش “امریکا با هم آشپز”—شما می دانید چرا که Paula Deen چنین بزرگ آمریکایی و یکی کننده.

تبلیغات

اما ما به شما وعده داده بنابراین در اینجا از آن می رود البته چند ماه پس از این واقعیت است: فقط به عنوان COVID-19 بحران wending راه خود را به امریکا این فوریه کاترین الفرد معاون رئيس جمهور سابق در شبکه غذایی و کتی Gunst, یک جیمز ریش برنده جایزه نویسنده کتاب آشپزی منتشر شده در یک جلد با عنوان خشم پخت: ایجاد تغییر و تحول قدرت از آرد خشم و صدای زنان (پنجه را فشار دهید). با توجه به توضیحات آن در سایت آمازوناین کتاب شامل “50+ دستور العمل های کوتاه, مقالات و نقل قول از برخی از بهترین نانوا فعالان و صریح زنان در کشور ما امروز—این کتاب آشپزی را تشویق می کند به استفاده از قند و sass به عنوان یک راه برای دفاع از مقاومت و اعتراض است.”

تبلیغات

کتاب نویسندگان هر دو سفید زنان (و نه توهین فقط لازم زمینه) و قابل توجه زنان برجسته در خشم پخت شامل فعالان و نویسندگان و شناخته شده آشپز و نانوا—از جمله Dorie greenspan, روت Reichl کارلا سالن Genevieve Ko آنی Difranco ربکا Traister, Cecile ریچاردز, Marti Noxon و بیشتر خلاصه داستان افتخار. اما بسیاری از زنان شامل هیچ جا در میان آنها بود نارنگی جونزسیاه و سفید که نکردم عبارت (h/t خوار).

در روز ولنتاین سال جونز خطاب حذف و به نام unapologetic تخصیص عبارت و نام تجاری او شروع به عموم استفاده در 2015—از جمله شروع یک هشتگ Instagram حساب و وب سایت و همچنین به عنوان یک صندوق من و عنصر برنامه اهدای فعال است که او را به “خشم پخت” اجتماعی عدالت سازمان. نویسنده کتاب آشپزی Gunst ظاهرا حتی به دنبال جونز در Instagram که در آن هشتگ استفاده شد آزادانه. در یک op-ed در رسانه با عنوان “امتیاز خشم” جونز نوشت:

در سال 2015 شروع کردم به خشم پخت چون کاملا رک و پوست کنده من نمی دانم چه چیز دیگری را انجام دهد. من می خواهم به انجام همه چیز و من نمی دانم چه بیشتر من می تواند انجام دهد با غم و اندوه و ناامیدی و خشم. بودن سیاه در آمریکا به معنی شما در حال جامد در دانش است که مردمی نمی دهد درست پرواز f**k در مورد شما و یا هر کسی که به نظر می رسد مثل شما. که شما هرگز واقعا دیده می شود و یا ارزش. که شما هرگز فراهم انسانیت خود را در صورت غیر قابل بیان همه چیز است. هنوز هم آن را یک چیز می دانم که و یکی دیگر از چیزی است که دانش مجددا پخش از همه طرف و به تماشای مردمی بی تفاوتی را انتخاب کنید و به راحتی خود را هنگامی که با این حقیقت غیر قابل بحث. من کاملا نمی تواند به کلمات قرار داده چه می کند که به یک روح. آنچه در آن می کند به کوچک اخگر امید برگزار شد که یک روز وجود خواهد داشت واقعی پیشرفت و عدالت و یا تغییر دهید. من فرسوده و احساس شکست و من می دانم که من تنها نبود. آن همه احساس Sisyphean. آن به نظر نمی رسد که وجود دارد هیچ راهی برای رسیدن به از طریق مردمی’ بی تفاوتی و یا خستگی و به قلب و ذهن خود را.

من تبدیل به آشپزخانه من چون شخصا این یکی از جاهایی که کمون با اجداد من. من یک زن سیاه و سفید به دنیا آمد و تا حدودی مطرح شده در جنوب. آشپزخانه مقدس, قدرتمند, فضاهای به من. آنها در مکان های از تاریخ و شفا از جامعه و اتصال از مقاومت و انقلاب از تحول و حقیقت است. من آموخته اند که آنها را نگه قلب یک خانه و در مجموع نبض یک جامعه است. برای من, آشپزخانه یک محل برای کیمیاگری و تجدید. آشپزخانه من بود یک فضای امن به گریه پانچ و تنظیم همه چیز را به آتش بنابراین من می تواند بیرون رفتن و در ادامه به صورت f**kery خارج است. هنگامی که شما احساس به عنوان اگر شما در مورد به منفجر شود که انرژی به جایی بروید. من نمی خواهم به از دست دادن خودم به خشم. من قطعا نمی خواهم به آن را فرو برد و یا آن را من خوردن از داخل و یا از بین بردن ظرفیت من برای نشان دادن عشق و باز بودن. من دیده ام بیش از حد بسیاری از مردمی از داخل منفجر شدن از درد و خستگی است. سیاه مردمی هستند و هرگز اجازه به اعتراف زمانی که ما خسته و چرا و ما قطعا فراهم شده ما مشروع و توجیه خشم. من فقط می خواهم به نگاهی از خشم من صدمه دیده و نا امیدی. من می خواستم به کانال آن و حرکت را از طریق آن. من می خواستم برای دریافت به قلب من سمت راست تمدید امید من و پیدا کردن یک راه رو به جلو…

تبلیغات

جونز در ادامه به توضیح است که به عنوان الفرد و Gunst کتاب ترویج شد—جالب اینجاست که بیش از MLK آخر هفته خود دیرین پیروان پاسخ در خشم به امید داشتن جونز درستی و اعتبار به عنوان پدیدآورنده این عبارت در بسیار به همان شیوه در جامعه ما بسیج را به ماهور برک اعتبار مناسب برای ایجاد #MeToo. اما در عوض از لطف اذعان عمومی عذرخواهی و تلاش برای البته درست حداقل های اعتباری با جونز, Alford و Gunst به جای آن ارسال یک سری از پیام های خصوصی به بیکر-فعال نه تنها اصرار که “خشم پخت” در حال حاضر رایج شده است در استفاده از اما حتی با استناد به یک 2013 استفاده در یک وبلاگ به نام “شرم آور پخت”—به عنوان اگر آن را به نحوی نفی جونز که با شناسایی بهترین عبارت. (جونز اشاره کرد که حداقل یکی از منابع ذکر شده بy الفرد و Gunst به طور اتفاقی به یکی دیگر از پیروان خود در رسانه های اجتماعی.)

تبلیغات

“آن را واقعا سخت به خشم پخت سفید با یک اثر خفیفی از رنگ از تنوع مشترک تصمیم گرفتند, پولی و تاثیر من پاک شده و به حداقل برسد در زیر روکش از فمینیسم و نشاط بخشی, صدای زنان” جونز نوشت: بعد از اضافه کردن:

اگر خشم پخت یک جنبش آن است که در ابتدا کاتالیز من جسمی و روحی نیروی کار در یک شهر و در یک گروه با نفوذ از مردم است. آن است که آغاز شده و با عمل ساده بودن نوع و تشویق در تاریک ترین زمان. من در همه جای تعجب نیست که محبت شده است تحت الشعاع اقدامات خوبی در نظر گرفته شده سفید زنان است. که با خشم و درد ادعا شده است که خود به خود و صدای خود را محور سوگند و به ترتیب اولویت. آن را فقط نشان می دهد که خشم است ارزش ترین و که مجاز به بیان آن آزادانه.

تبلیغات

ما قبل از این دیده ام—و به طور عادلانه آن همیشه سفید زنان که عاملان. مثلا اختلاف بیش از مبدا و استفاده از “سیاه سحر و جادو” است که تقریبا به طور انحصاری یک بحث است که نشان دهنده classism در صفوف ما. اما ما نیز دیده می شود آن را با Paula Deen یک زن سفید ساخته شده است که میلیون ها نفر از ترویج این نوع از جنوب پخت و پز نشات گرفته توسط سیاه بردگی افراد مشغول به کار در “خانه بزرگ” و آن زمان که قطراتش شاعرانه, whitewashed نمای بیش از آن. آن را به ارمغان می آورد به ذهن سالی Hemings برادر ” جیمز نیز متعلق به توماس جفرسون: کلاسیک آموزش دیده و در عین حال به بردگی گرفته آشپز است که با اعتبار popularizing ماکارونی و پنیر در antebellum امریکا. بنابراین بیش از حد سپاه از زنانی که مشغول به کار در جنوب خانه های پست و برده داری به عنوان دام های اهلی تغذیه و مراقبت از homes و فرزندان نسل از رهبران امریکا.

توسط خود او حسابکسانی که بار Paula Deen با خوشحالی دوباره; عصری که در آن لذیذ وعده های غذایی را درک کرده اند, تولید و خدمت با دست های سیاه و سفید در حالی که سفید gentry در زمان اعتبار خود را deliciousness و تجدید نظر شود. در حالی که ما را متهم کنیم که بدون شکly بیدار به عنوان الفرد و Gunst از این نوع خودت حق ما همچنین نمی خواهد نادیده گرفتن ناگسستنی موضوع اجرا می شود که بین کسانی که سود حاصل از کار و مالکیت معنوی مهم نیست که آیا لیبرال یا محافظه کار است. در حالی که هیچ چیز Fox & Friends می کند در این مرحله شگفتی ما نه آن شوک ما که سفیدی تقریبا همیشه پیدا کردن یک راه برای رونق در خود و برای خود.

تبلیغات

هنوزگاهی اوقات وجود دارد نادر لحظات دفاع. با وجود اینکه “یکی از مهمترین و به کرات آشپزی/مقاله مجموعه از سال” با توجه به خوار در سه ماه پس از آن, انتشار, خشم پخت‘s آمازون امتیاز (2.5 ستاره) در قتلگاه باقی می ماند به عنوان داوران بپرسید چرا جونز به هیچ وجه اعتبار و یا گنجانده شده است. و در حالی که Paula Deen پیدا کرده است یک کار جدید میان “او نوع از مردم” جایی در بروکلین ریشه سردبیر Genetta Adams کشیدن چند قرص نان تازه پخته شده نان را از فر. این تنها یکی از بسیاری از راه های سازنده ما حرکت رو به جلو…شاید این همه خشم.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر