مربوط به پوشش

گوش دادن و به اشتراک پادکست ما: از طریق اپل پادکست | Spotify | Stitcher

همیشه بازگشت به خانه از یک روز طولانی کار لگد کردن کفش خود را و آه “uff دا” به عنوان بدن خود را بازدید نیمکت ؟ البته شما انجام دهد — شما یک Minnesotan.

ما بسیاری از عجیب و غریب انگلیسی دوبله از “جز” به اردک, اردک خاکستری اردک اما Rebekah شوماخر گفت: او بیشتر دریافت اشتباه به نظر می رسد از غیر Minnesotans زمانی که او می گوید: “uff دا.”

شوماخر 27, که در آن بزرگ شده, وحشی, گفت که او اغلب utters عبارت هر زمان که او برخوردهای شدید مانند دماهای انجماد و یا بلند کردن چیزی سنگین است. اگر چه او شده است گفت: “uff دا” تا زمانی که او می تواند به یاد داشته باشید او نیست و کاملا مطمئن شوید که آنچه در آن به معنی.

او تبدیل به کنجکاو در مینه سوتا جامعه ما محور گزارش پروژه طراحی سوالات از خوانندگان به سوال “چرا Minnesotans می گویند:” uff دا?’ ”

در نروژی “uff” یک علامت تعجب شبیه به “آه” یا “آه” در انگلیسی. “دا” در نروژی به معنی “وجود دارد.” با توجه به آمریکا * (جرات), “اوه, برای گوش sakes” است uff دا نزدیک ترین ترجمه انگلیسی.

عبارت نروژی است, اما از آن است که معمول نیست و شما را مجبور به جستجو برای مدتی برای پیدا کردن یک بومی-نروژی است که با استفاده از آن در زبان روزمره آناتولی گفت: لیبرمن یک etymologist در دانشگاه مینه سوتا است.

“مشکل با این uff دا” است که هر چند از آن است که نروژی شما نمی توانید آن را پیدا کنید در هر نروژی فرهنگ لغت” لیبرمن گفت. “‘Uff دا’ از دست داده است … آن را به طور معمول Minnesotan است که در حال حاضر بسیار عجیب و غریب است. که آن را به ارمغان آورد و هنگامی که [آن را] ریزند ؟ هیچ کس نمی داند به طوری که واقعا در کل داستان بسیار غم انگیز.”

بسیاری از جوامع خود از کلمات و عبارات است که سخت به ردیابی لیبرمن گفت: “uff دا” یکی از این عبارات.

به جرات که کنجکاو مینه سوتا مشورت در هر لیبرمن توصیه می کند که این عبارت برای اولین بار چاپ شده در سال 1941 رمان “بلند برادران” و صفات عبارت است مبدا به نروژی حل و فصل مناطق در مینه سوتا و ویسکانسین.

در 1850s نروژی مهاجرت به مینه سوتا در امواج به عنوان خانواده های جذب شدند به دولت حاصلخیز کشاورزی زمین. بسیاری از نروژی مهاجرت خوشه ای در جنوب شرقی مینه سوتا اما در نهایت گسترش به شهرستانها مانند فرگس فالز و اسکندریه و بعد از آن تمام دولت با توجه به MNopedia یک دانشنامه آنلاین توسعه یافته توسط Minnesota Historical Society. در سال 2018 بیش از 810,000 Minnesotans هنوز شناسایی شده به عنوان نروژی اصل و نسب.

شوماخر در حال حاضر زندگی در ایالت یوتا و با یک ضربه از دیدن چگونه خانه خود را دولت بیان منحصر به فرد می تواند به نوبه خود سر.

“توضیح ‘uff دا’ فقط سرگرم کننده است برای من” شوماخر گفت.

میشل گریفیث (michelle.griffith@startribune.com) یک دانشگاه مینه سوتا در انتساب برای استار تریبیون.

اگر شما می خواهم برای ارسال یک کنجکاو مینه سوتا سوال با پر کردن فرم زیر:

جزئیات بیشتر کنجکاو مینه سوتا داستان:

شد مینه سوتا خانه به موشک های هسته ای در طول جنگ سرد ؟

چگونه مینه سوتا تبدیل شدن به شناخته شده به عنوان ‘زمین 10000 دریاچه’?

چرا مینه سوتا یکی از بالاترین نرخ های داوطلبانه در ایالات متحده آمریکا ؟

چه حقیقت پشت مینه سوتا را کنزینگتون Runestone?

سنت پل در مقابل مینیاپولیس: چرا نمی توانم شهرهای دوقلو همراه ؟

در حال مینه سوتا روز-هزینه های مراقبت های واقعا بالاترین در ملت ؟

هنگامی که وحشی گاومیش کوهان دار امریکایی ناپدید می شوند از مینه سوتا?

آیا مینه سوتا واقعا بدترین زمستان در کشور ؟

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله