دهلی نو: هند منتقل کرده است آن اعتراض شدید به پاکستان بیش از یک سفارش توسط آن کشور در دادگاه عالی اجازه می دهد انجام انتخابات عمومی در گلگت-بلتستان.

وزارت امور خارجی گفت: پاکستان گفته بود که کل جامو و کشمیر و لاداخ از جمله مناطق گلگت و بلتستان هستند بخشی جدایی ناپذیر از هند و اسلام آباد باید فورا تخلیه مناطق تحت اشغال غیر قانونی.

در اخیر نظم و پاکستان در دیوان عالی کشور اجازه اصلاح به دولت گلگت-بلتستان منظور از سال 2018 به انجام انتخابات عمومی در این منطقه است.

“هند demarched ارشد پاکستان دیپلمات و تسلیم اعتراض شدید به پاکستان در برابر دادگاه عالی پاکستان نظم در به اصطلاح “گلگت-بلتستان” ، ” MEA در بیانیه ای گفت.

“آن را به وضوح منتقل که کل سرزمین های اتحادیه جامو و کشمیر و لاداخ از جمله مناطق گلگت و بلتستان هستند بخشی جدایی ناپذیر از هند به موجب آن به طور کامل قانونی و غیر قابل فسخ الحاق” آن گفت:.

MEA گفت: دولت پاکستان یا خود قوه قضائیه هیچ منبع مر در سرزمین “به طور غیر قانونی و به زور” اشغال شده توسط آن است.

“هند را به طور کامل رد چنین اقدامات و ادامه داد: تلاش برای آوردن مواد تغییرات در پاکستان اشغال مناطقی از سرزمین های هندی جامو و کشمیر” آن را گفت.

“به جای پاکستان باید فورا تخلیه تمام مناطق تحت اشغال غیر قانونی” آن اضافه شده است.

MEA گفت: پاکستان اقدامات اخیر نه می تواند پنهان “اشغال غیر قانونی” از بخش هایی از سرزمین های اتحادیه جامو و کشمیر و لاداخ توسط آن و نه “قبر نقض حقوق بشر و استثمار و محرومیت از آزادی” به مردم ساکن در این مناطق طی هفت دهه است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله