سرینگر: سه عکاسان خبری از جامو و کشمیر اعطا شده است سال 2020 جایزه پولیتزر برای تصاویر قابل توجه از زندگی در دره. Channi Anand, مختار خان و دار یاسین از آسوشیتد پرس برنده جایزه آرزو در قابلیت عکاسی دسته.

اعلام جایزه به علت رفعت در رسانه ها برادری در جامو و کشمیر حدود دو هفته بعد از پلیس را به ظاهر بلاعوض اقدامات علیه سه نفر از اعضای آن است.

Dar یاسین مختار خان و Channi نند شده اند افتخار برای کار منعکس کننده زندگی در جامو و کشمیر در طول سرکوب و ارتباطات خاموشی است که به دنبال دولت مرکزی ستیز حرکت از سلب دولت از آن به ویژه قانون اساسی و تقسیم آن به دو سرزمین های اتحادیه در ماه اوت سال گذشته است.

Dar یاسین Mukhtan خان و Channi نند.

“این برای به رسمیت شناختن همکاران ما آمده است در زمانی که کشمیری روزنامه نگاران در مواجهه با تهدید و ارعاب توسط دولت است. نیز وجود دارد بلوک های جاده ای در این روز به روز عملکرد روزنامه نگاران. این جایزه که نادر خبر خوب این است که فراهم می کند کشمیری روزنامه نگاران یک فرصت برای جشن گرفتن وجود خود. آن است که نوعی اطمینان است که کار خوب است که در نهایت متوجه شده گفت:” روزنامه نگار ارشد Muzamil Jaleel.

در حالی که حکومت نظامی محدودیت و رسمی دیگر محدودیت تحت فشار قرار دادند و تقریبا تمام جمعیت از سابق دولت در داخل خانه رسانه ها افراد گرفتار شده بودند در یک وضعیت پیچیده است. با همه وسیله ارتباطی بسته و محدودیت کلمپ خود به خود جنبش روزنامه نگاران معلول در رسیدن به خود خوانندگان شنوندگان یا بینندگان.

اما Dar یاسین مختار خان و Channi آناند در بر داشت راه برای خارجی ها اجازه دیدن آنچه که اتفاق می افتد در این سرزمین است. به عنوان گزارش شده توسط خود کارفرما آسوشیتد پرس (AP) یک خبرگزاری آمریکایی که مقر آن در شهر نیویورک سه نفر پس از “snaking در اطراف موانع گاهی اوقات گرفتن در پوشش غریبه ها “خانه و مخفی و دوربین های گیاهی کیسه ای” تصاویر گرفته شده از نیروهای پلیس و شبه نظامی عمل و زندگی روزانه — و سپس به سمت فرودگاه برای ترغیب مسافران به حمل فایل های عکس با آنها و آنها را به AP در دهلی نو.

اخبار آژانس گفت: آنها اعطا شده است برای خود را “فوق العاده عکاسی خبری از بحران نظامی و مستند در هند-کنترل کشمیر”.

بسیار تحسین جایزه پولیتزر تاسیس شد در سال 1917 توسط مقررات در روزنامه ناشر جوزف پولیتزر. آن است که توسط اداره دانشگاه کلمبیا. این اولین بار است که هر کسی در جامو و کشمیر صعود آن است.

سه عکاسان خبری شدند و محروم از صحبت کردن با رسانه های خارج توسط AP. اما به عنوان به نقل از خبرگزاری یاسین گفت: در مورد کار او پس از اوت: “این همیشه موش و گربه. این چیزهایی که ما را مصمم تر از همیشه به هرگز سکوت می شود.”

او بعد از توییتی “با تشکر از شما همکاران و دوستان و برادران. من فقط می خواهم بگویم با تشکر از شما برای ایستاده با ما همیشه. این یک افتخار و یک امتیاز ما فراتر از هر تصور هرگز. آن را قریب به اتفاق به این افتخار دست مییابد.”

Mukthar خان گفت: او هرگز تصور نمی کرد او را دریافت پولیتزر در طول عمر خود. “این یک افتخار غیر قابل تصور است هر چند. من هرگز نمی توانست تصور آن در طول عمر من است. پس از آن آمده است, من باید بگویم آن را نمی ممکن است بدون حمایت من در تمام طول زندگی حرفه ای من از خانواده من-هر دو در خانه و AP.”

Channi نند شد به نقل از آژانس خبری عنوان کرد و گفت: “من شوکه شده بود و می تواند آن را باور نمی کند”. AP رئیس جمهور و مدیر عامل گری Pruitt گفت: “این افتخار همچنان AP بزرگ سنت برنده جایزه عکاسی است.”

پیامهای تبریک ریخت و در سه عکاسان خبری با بسیاری از مردم با توجه به سیستم عامل رسانه های اجتماعی برای بیان خود را گرم و لذت بیش از برنده شدن خود را در این سال پولیتزر.

کنگره رهبر راجیو گاندی پرسیدم تبریک به عکاسان خبری Dar یاسین مختار خان و Channi نند برای برنده شدن یک جایزه پولیتزر خود را قدرتمند تصاویر زندگی در جامو و کشمیر. شما را و همه ما افتخار است.”

سابق J&K وزیر و همایش ملی رهبر Omar عبدالله نوشت: در سایت میکروبلاگینگ “آن را دشوار شده است سال برای روزنامه نگاران در کشمیر است که چیزی گفته با توجه به 30 سال گذشته نیست دقیقا آسان نبوده است. تبریک به @daryasin, @muukhtark_khan & @channiap در این جایزه معتبر. قدرت بیشتری به دوربین های خود را.”

Iltija مفتی توییتی از مادرش Mehbooba مفتی حساب توییتر “تبریک @daryasin @muukhtark_khan برای نمونه عکاسی گرفتن بحران انسانی در کشمیر پست های غیر قانونی abrogation از ماده 370. عجیب است که روزنامه نگاران ما برنده تمجید خارج از کشور هستند اما مجازات تحت قوانین سخت گیرانه در چمن خانه.”

در میان کسانی که در شادی این جایزه شد و اعضای رسانه ها برادری بر اساس دوقلو پایتخت J&K. “کشمیری شادی هستند امروز. یک خبر بسیار خوب در آینده پس از یک زمان بسیار طولانی است. بسیاری از تبریک مختار خان Dar یاسین و Channi نند. کشمیر است که به شما افتخار ایم” Vijdan محمد Kawoosa داده نگار در یک روزنامه ملی.

هند اکسپرس معاون سردبیر Muzamil Jaleel گفت: “این یکی از بزرگترین جوایز اعطا روزنامه نگاران در به رسمیت شناختن خود و نمونه کار حرفه ای. ما کل کشمیری روزنامه نگار برادری که خوشحال است که همکاران ما دریافت کرده اند از جمله یک افتخار است.”

صحبت کردن به این روزنامه گفت: “این نادر است feat بود که زمانی با وجود شرایط بسیار دشوار است به عنوان یک روزنامه نگار. این جایزه بین المللی به همکاران ما در راه عهد به حرفه ای توانایی و تعهد نسبت به بالاترین استانداردهای روزنامه نگاری از کشمیری روزنامه نگاران است.”

این جایزه همچنین جلب انتقاد از برخی از بخش های. توییتر رسیدگی @HinduAmericans در واکنش به این جایزه پولیتزر اعلام, گفت:, “من احترام جایزه پولیتزر کمیته و AP اما شما messed تا در این یکی. این عکس ها به نظر می رسد برای ترویج خشونت نهفته است و تروریسم علیه شهروندان است. این عکاسان ممکن است اخلاقی نیست و ممکن است پرداخت می شود عوامل است. آیا شما بررسی شده و کار خود را که کمک می کند تا آنها را؟”

Aarti Tickoo سینگ کشمیری پاندیت که در خدمت به عنوان خارجی و استراتژیک sffairs سردبیر در هند در خارج از کشور اخبار (IANS) توییتی بنحوی که متناسب رسانه ها توجه و ستایش دیگران نمی شد با توجه به وضعیت قربانیان پاکستان با حمایت از تروریسم در کشمیر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله