گری و لیز Stigen شد و در بهار و تعطیلات چند ماه پیش هنگامی که شیوع کروناویروس قطع آن کوتاه است. تنها چند روز پس از ورود به خانه در راگون رپیدز هر دو از کار شد.

در حال حاضر آنها تعجب می کنم اگر آنها تا به حال کار دوباره.

در 61 و 59 به Stigens و میلیون ها نفر مانند آنها در سن و سال است که به ویژه آسیب پذیر در طول دوران سخت — بیش از حد جوان به بازنشسته و بیش از حد قدیمی برای بازار کار است که در آن کارفرمایان گزینه های منفجر شده اند.

“هیچ کس در حال رفتن به استخدام ما در 60-چیزی ساله گفت:” لیز که عبور می کند که milepost اوایل سال آینده.

“در حال حاضر همه از ناگهانی با آن مواجه هستیم یک فصل جدید در زندگی ما است که ما واقعا فکر کردیم چند سال بیشتر به برنامه ریزی برای,” او گفت:.

سالن مو که در آن او شده است یک طراح مد برای 30 سال بسته در اواسط ماه مارس زمانی که اجتماعی فاصله گرفتن محدودیت زمان اثر در مینه سوتا است. گری را به عنوان یک منطقه ای امکانات مدیر در cabela’s در راجرز حذف شد بعد که ماه و او در حال حاضر جمع آوری قطع.

آنها اندیشیدن گام های بعدی در میان محدودیت های دیگر. پس انداز بازنشستگی خود را فرسوده به دلیل گسترده و کاهش سهام و سرمایه گذاری های دیگر. و آنها مراقبت از لیز را 83 سال است که تحت درمان سرطان و, به عنوان یک نتیجه است و حتی بیشتر آسیب پذیر به ویروس.

حتی پس از, زن و شوهر شده اند صرفه جویی در پول برای سال ها و تا کنون هیچ کس به آنها مواجه می شوند ویروس.

“وجود دارد heck از بسیاری از مردم خارج وجود دارد که در بیشتر dire straits,” گری گفت.

این Stigens به تنهایی نیست در این بیماری همه گیر را جمعیتی منطقه خاکستری. از 550,000 Minnesotans که به دنبال مزایای بیکاری از مارس 15, 16% بین 55 و 65 و 6 درصد 65 سال و یا بیش از داده ها از دولت شغل آژانس در هفته گذشته نشان داد.

مشاوران مالی شده اند هولناک توسط مشتریان نزدیک شدن به بازنشستگی که پس از سال ها یا دهه ها برنامه ریزی و صرفه جویی در حال حاضر با چالش های آنها هرگز تصور است.

“این بی سابقه است. که کلمه استفاده مفرط است اما در این مورد آن را کاملا اتصالات و آن را پرتاب بسیاری از مردم مالی شخصی موفقیت در هوا گفت:” پاتریک Egan, مدیر مالی ارشاد در مینیاپولیس-بر اساس Thrivent مالی.

در مقایسه با گذشته رکود اقتصادی در سال 2008 و 2009 این رکود اقتصادی همراه با عوارض اضافه شده از نگرانی های سلامت اگان گفت.

“این بار اضافه از نگرانی در مورد سلامت به دلیل coronavirus این چیزی است که من متوجه است که یک جریان پنهانی” او گفت:. “وجود دارد افزایش علاقه در آن عنصر برنامه ریزی مالی در حال حاضر.”

کاهش به بازنشستگی

حتی قبل از همه گیر متولدین در آستانه بازنشستگی بودند در حال سقوط به یک مسیر متفاوت — به نام فاز یا انعطاف پذیر بازنشستگی — که درگیر نوعی از کار پاره وقت برای حفظ درآمد دیگر به این دلیل که مردم زندگی می کنند زندگی می کند.

“بسیاری از مردم شروع به انجام این کار با انتخاب” اگان گفت. “در حال حاضر آنها همیشه باید انتخاب.”

ترس و عدم اطمینان نبودند عوامل در Stigens زندگی بازگشت در اوایل ماه مارس. آنها تعطیلات در فلوریدا زمانی که آنها تصمیم به پایان دادن به سفر دو هفته در اوایل coronavirus گسترش و شروع به محدود کردن مکان ها و مردم آنها را می توانید ببینید.

آنها به مینه سوتا فقط به عنوان سالن که در آن لیز مشغول به کار بسته شده بود. چند روز بعد از آزادسازي در cabela’s آغاز شد, هر چند, هوای آزاد, خرده فروش تلقی می شد یک کسب و کار ضروری و مجاز به باز باقی می ماند.

لیز اضطراب است فکر کردن در مورد بازگشت به سالن مو که آن را بازگشایی ترس از تماس نزدیک با مشتریان در حالی که همچنین مراقبت از مادرش. “من را به یک انتخاب بی خطر بودن برای من با مامان,” او گفت:.

به عنوان یک متخصص مد مو, او در نظر گرفته خود اشتغالی و فاقد شرایط لازم برای عادی مزایای بیکاری. ماه گذشته مینه سوتا یکی از اولین متحده به توزیع فدرال بیکاری کمک به خود اشتغالی و قرارداد کارگران اما لیز گفت: روند دشوار بوده است.

او را به نام دولت مشاغل آژانس ده ها بار تنها به شنیدن یک تن شماره گیری پس از یک اتصال. “من سعی کردم هر روز که از آن در دسترس نیست و من هنوز هم قادر به دریافت از طریق” او گفت:.

گری گفت: او خواهید فایل برای مزایای بیکاری پس از قطع پرداخت اجرا می شود در ماه آینده.

این Stigens با توجه به گزینه های مختلف از جمله بازنشستگی پیش از موعد. که به معنی فروش خانه خود و در حال حرکت به کابین خود را در اننندل. آنها خود را به کابین و می تواند به کاهش هزینه های ماهانه خود را با فروش خانه خود را.

اما تجارت کردن فاصله از لیز مادر نانسی منزل زندگی می کند که در یک ارشد آپارتمان جامعه Anoka. لیز ارائه مادرش دارو و مواد غذایی به عنوان تنها سرپرست.

زمانی که منزل یک پزشک وقت Stigens پوشیدن ماسک و او در صندلی عقب.

“او هنوز هم برای رفتن و دیدن انکولوژیست اما او ترس از مرگ” لیز گفت: چون مردم تشخیص داده شده اند با COVID-19 در مجتمع آپارتمانی.

زن و شوهر باید یک مشاور مالی است که هدایت آنها را بر انداز و برنامه های بازنشستگی. در هفته های اخیر ارزش سرمایه گذاری های خود را کاهش یافته است $80,000 و آنها امیدوارند که بهبود می یابند قبل از آنها شروع به با تکیه بر اندوخته خود را به صورت درآمد.

“این فقط ما نمی دانیم که آن را برای رفتن به اتفاق می افتد” گری گفت.

او امیدوار است که برای امن کردن یک کار پاره وقت یا فصلی کار می کنند و سعی کنید از semiretirement. “این همه بسیار بالا در هوا در حال حاضر به دلیل وجود دارد هیچ کس استخدام نشده است. پس از آن می تواند سه ماه یا یک سال قبل از همه چیز شروع به چیدن به بالا و مشاغل در دسترس است,” او گفت:.

گری به کار گرفته شده برای شش شغل تعمیر و نگهداری. “آن را می رود به فضای مجازی و شما هرگز شنیدن هر چیزی را,” او گفت:.

لیز گفت: زن و شوهر به سادگی نمی دانم که راه را برای رفتن در حال حاضر.

“ما فکر کردیم که برای برنامه ریزی بازنشستگی کامل ما می خواهم که چند سال بیشتر از صاف کردن لبه ها و ساختمان تا ما خزانه,” او گفت:. “ما در آستانه … گرفتن اردک ما در یک ردیف و سپس ناگهان همه چیز تغییر کند.”

“و ما دنیای وارونه,” Gary اضافه شده است.

‘بزرگ ناشناخته’

میشل جوان یک مشاور با Ameriprise Financial گفت: دو ماه پیش او بیشتر شنیده از مشتریان در مورد بازار فرار. در حال حاضر او بیشتر تماس از افرادی که furloughed یا گذاشته است.

“شما از دست دادن کار خود را در بازار پایین شما نمی توانید ترک خانه خود را و شما نگران بیمار شدن” جوان گفت:. “بنابراین بسیاری از چیزهایی که در یک زمان و در آن احساس می کند مانند کسی است که قادر به یک مقدار زیادی از کنترل و بسیاری از برنامه های.”

او توصیه می کند افراد در اواخر 50s و اوایل 60s که کار از دست داده اند برای کاهش هزینه های اول و گرفتن برخی از زمان به نظر بزرگتر حرکت می کند. تصمیم به بازنشسته و یا کار پاره وقت در یکی از بزرگ. هنگامی که آن را مجبور است با شرایط خارجی مانند همه گیر جوان گفت: احساسات می تواند در راه دریافت کنید.

“بیشتر از همه چیز شروع به رفتن به هر چه جدید ما طبیعی است که به مانند من فکر می کنم که کمک خواهد کرد که مردم احساس کمی راحت تر و یا کمی بیشتر در سهولت با چه خبر است,” او گفت:.

این Stigens گفت: آنها می دانند که مردم در بیشتر موقعیت های چالش برانگیز و بدون غذا یا پول ذخیره شده برای کمک به آن را از طریق آنچه لیز تماس “بزرگ ناشناخته است.” آنها در حال ساخت برنامه های خود را شروع با یک عامل املاک و مستغلات در آینده به ارزش خانه خود را. گری گفت: او ممکن است شروع یک قفس مرغ در داخل کابین.

“هنگامی که واقعیت بازدید و ما را از دست ما قطع و ما را به زندگی می کنند در بیکاری خواهیم بود یک باغ در حال رشد بیش از حد” لیز گفت.

 

kim.hyatt@startribune.com 612-673-4751

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله