دولت می تواند تغییر نام دریاچه Calhoun به عنوان Bde Maka, اسکا, قوانین دادگاه عالی

به وزارت منابع طبیعی مینه سوتا اقتدار به تغییر نام دریاچه Calhoun به عنوان Bde Maka Ska آن داکوتای نام, دولت, دیوان عالی کشور حکم صبح روز چهارشنبه.

حاکم کلاه یک yearslong اختلاف بر سر نام محبوب مینیاپولیس دریاچه. آن را معکوس یک تصمیم از دادگاه تجدید نظر در بهار گذشته اعلام کرد که سابق DNR کمیسر تام Landwehr فاقد اقتدار به تغییر نام این دریاچه است.

نجات دریاچه, Calhoun, یک گروه به نمایندگی از مالکان اطراف دریاچه در زمان دولت به دادگاه پس از DNR تغییر نام دریاچه در سال 2018 است. این گروه استدلال آژانس نقض 1925 قانون منع تغییر نام دریاچه ها و نهادهای دیگر از آب وجود داشت که بیش از 40 سال است.

روز چهارشنبه دادگاه عالی ایالت حکومت مهلت در قانون تنها اعمال شده به شهرستان تخته نه به DNR کمیسر.

“کمیساریای دارای اقتدار قانونی برای تغییر نام مینه سوتا دریاچه ها از جمله کسانی که با نام های موجود برای 40 سال یا بیشتر” عدالت David L. Lillehaug نوشت: در تایید نظر. “در مینه سوتا قانون بدن آب است که این دریاچه Calhoun در حال حاضر Bde Maka Ska.”

اما دادگاه عالی تقسیم شد در تفسیر قانون و این روند که منجر به DNR تغییر نام.

یک نظر مخالف نوشته شده توسط رئیس دادگستری Lorie S. Gildea و پشتیبانی شده توسط عدالت G. بری اندرسون استدلال قوه مقننه در نظر گرفته شده هرگز به DNR کامل قدرت به تغییر نام بدن از آب و دیگر ویژگی های جغرافیایی.

“تحت DNR تفسیر آن می تواند به طور موثر تغییر نام هر یک دریاچه در مینه سوتا در هر زمان با اساسا هیچ نقشی برای کسانی که بیشتر تحت تاثیر تغییر — افرادی که زندگی می کنند و یا در نزدیکی دریاچه” Gildea نوشت.

او افزود: “تغییر نام تمام ما 10,000-plus دریاچه هر زمان باد سیاسی ضربه خاصی جهت تضعیف ثبات است که ساکنان و جوامع نیاز است.”

در حکم Lillehaug استدلال DNR کمیسر تا به حال قدرت برای تغییر نام دریاچه از آنجا که قانون به روز شد در سال 1937.

“در هر صورت چه کسی باید قدرت را به نام دریاچه و اینکه آیا تمام 40 ساله به نام از آب ها مکان ها و ویژگی های جغرافیایی باید دائم در حال مسائل سیاسی برای مجلس,” او نوشت. “اگر قوه مقننه می بیند و یا پیش بینی بیش از حد نام تغییر آن می توانید قانونگذاری برای جلوگیری از آن است.”

دریاچه Calhoun نامگذاری شد پس از John C. Calhoun جنوب سیاستمدار زندگی می کردند که از سال 1782 به 1850 بود و حامی سرسخت برده داری و اخراج از آمریکا مردم هند از اراضی خود را. مراجع به دریاچه را تحت نام خود را در تاریخ به عنوان دور به عنوان اوایل 1820s.

حتی پس از تجدید نظر حکم دادگاه در سال گذشته مینیاپولیس پارک و تفریح و سرگرمی مدیره ادامه داد: برای اشاره به این دریاچه و زمین و جاده های اطراف آن به عنوان Bde Maka Ska. بنابراین ایالات متحده در هیئت مدیره در جغرافیایی نام آن نیز تغییر نام دریاچه Bde Maka Ska.

در بیانیه روز شنبه, مینه سوتا, دادستان کل کیت الیسون گفت: Calhoun نام برداشته شد به “برای کاهش درد از که تاریخچه جشن می گیرند و به جای آن شأن و منزلت کسانی را که در اصل نام این دریاچه است.”

“من بسیار خوشحالم که دیوان عالی کشور حکم را تائید می کند که ما یک مکانیسم قابل اعتماد برای تغییر نام مکان هایی که بیرون کشیدن یا جشن نژادپرستانه قطعات از ما گذشته” الیسون گفت. “ما در حال حاضر یک راه مطمئن برای منعکس کننده ارزش های ما امروز و به تصویب همراه دولت ما می خواهیم فرزندان ما به ارث می برند فردا.”

این است که در حال توسعه داستان. بررسی را با startribune.com برای به روز رسانی.

 

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de