دهلی نو: بی جی پی در روز پنج شنبه متهم در این کنگره تلاش “خود را برای نجات” تاجر فراری Nirav مودی که چهره استرداد دادرسی در یک دادگاه انگلستان. حزب حاکم ذکر شده در این بیانیه از یک قاضی سابق دادگاه عالی که همچنین یک عضو کنگره در بازداشت تاجر الماس دفاع به حمله حزب مخالف.

پرداختن رسانه ها از طریق یک ویدئو کنفرانس, رهبر ارشد بی جی پی و قانون وزیر راوی شانکار پراساد گفت: Abhay Thipsay یک قاضی سابق بمبئی و اللهبد دادگاه بالا مخلوع به عنوان یک دفاع شاهد در مورد و ادعا کرد که به اتهام خیانت و توطئه جنایی علیه مودی نخواهد ماند تا تحت قانون هند.

پراساد اشاره کرد که Thipsay تا به حال به عضویت کنگره در سال 2018 و تا به حال ملاقات سران حزب مانند راهول گاندی, Ashok Gehlot و Ashok Chavan.

این “قاضی سحاب” است نه اقدام در ظرفیت فردی است اما کار در دستور کنگره گفت و اضافه کرد که Thipsay است که به سختی به یک نام بزرگ در غیر این صورت در محافل حقوقی.

“وجود دارد گسسته مشکوک موجود از آن ما می توانیم استنباط است که کنگره در تلاش است بهترین خود را به صرفه جویی در و به قید وثیقه Nirav مودی” پراساد گفت: این ادعا که توسعه “آشکار” حزب مخالف که همیشه سعی کردم به “محافظت” مودی و عمویش Mehul Choksi همچنین یک فراری.

هندی کاوشگر آژانس کوه موثر پاسخ به Thipsay بیانیه, او گفت:.

هر چند مودی فرار کرده بود هند در بی جی پی به رهبری NDA دولت قانون بسیاری از جرائم مربوط به این دوره از کنگره-رهبری UPA قانون پراساد گفت و اظهار داشت که دولت نارندرا اتحاد خود مصادره دارایی های autioned آنها کار کرده است به او را به عدالت در هند.

یک استرداد درخواست از دولت هند تایید شد توسط انگلستان دفتر خانه در ماه فوریه سال گذشته قبل از دستگیری او توسط اسکاتلندیارد در 19 مارس 2019. طلا و جواهر همچنان پشت میله های زندان در Wandsworth زندان در جنوب غرب لندن پس از عدم دریافت وثیقه با وجود تلاش های مکرر.

با توجه به این مورد در برابر او تعدادی از PNB کارکنان با توطئه Nirav مودی برای اطمینان از حروف درک (LoUs) صادر شده به شرکت های وابسته به او را بدون تضمین این که آنها به موضوع مورد نیاز اعتبار چک بدون ضبط صدور LoUs و بدون شارژ مورد نیاز کمیسیون پس از معاملات است. این منجر به یک تقلب به مقدار نزدیک به 2 میلیارد تومان.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de