چگونه یک تابلو بک لایت جذاب برای فروشگاه خود داشته باشیم؟

Category: دسته‌بندی نشده | No comments

چاپ بک لایت این روزها بازار داغی پیدا کرده و در اکثریت شهر های ایران در حال انجام است. مردم این نوع چاپ را بسیار می پسندند و در بسیاری از کار های خود از آن استفاده می کنند. این نکته بسیار حائز اهمییت می باشد که شما این نوع محصول تبلیغات محیطی را از چه جایی و با چه کیفیتی تهیه می کنید. نکاتی در مورد چاپ بک لایت را باید بدانید تا بتوانید نیاز خود را از آن برطرف کنید. در این مقاله تمامی نکاتی که نیاز دارید در این زمینه بدانید را برای شما جمع آوری کرده ایم.

بک لایت نوعی تابلو تبلیغات محیطی است که اثر چاپی در قالبی از چوب، آلومینیوم، پلکسی گلاس، کامپوزیت و… ارائه می‌شود. در چاپ بک لایت آنلاین و فوری می‌توان از روشنایی که با پروژکتور ها تولید می شود جهت نمایش اثر چاپی استفاده کرد. استفاده از تابلو لایت باکس‌های تبلیغاتی روشی مناسب جهت معرفی برند و نام تجاری محصولات و همچنین تبلیغات محصولات شما می‌باشد.
منبع نور بک لایت می‌تواند یک لامپ کم ‌مصرف یا لامپ‌های ال ای دی و یا پروژکتور های حرفه ای باشد. تابش نور به چاپ بک لایت منجر به زیبایی و جلوه خوب تابلو شده و اثر بیشتری در جذب مخاطب می‌گذارد. چاپ بک لایت در پرینترهای دیجیتال از نوع های لیزری و جوهری صورت می‌گیرد.
نوع چاپ بک لایت ازلحاظ جنس متریال چاپی، کیفیت و ضخامت می‌تواند متفاوت باشد. با چاپ تصاویر رنگی با کیفیت و استفاده مناسب از نور تابلو تبلیغاتی مناسبی به دست می‌آید که در طول روز هم زیبایی خاصی و چشم گیری را به وجود می‌آورد. بک لایت باید مقاوم بوده و در مقابل آب و رطوبت استحکام لازم را داشته باشد. روش چاپ بک لایت می‌تواند انواع مختلفی را شامل شود ولی چاپ جوهرافشان و لیزری و چاپ اسکرین از مرسوم ‌ترین روش‌های چاپ بک لایت محسوب می‌شود.

چاپ بک لایت و انواع آن
(1 بک لایت دیواری
(2 بک لایت ایستاده و آویز
(3 گردان
(4 کریستالی
(5 بک لایت ال ای دی
(6 لایت باکس آویز دوطرفه

بک لایت و کاربرد آن

بک لایت را می‌توان در مراکز خرید استفاده کرد به ‌عنوان‌ مثال در رستوران‌ها بسیار تأثیر گذار بوده و اثر زیادی بر مشتری های شما می‌گذارد. پزشکان و مهندسان نیز در دفاتر کار خود می‌توانند از بک لایت بهره ببرند. معرفی محصولات با بک لایت به ‌خوبی صورت می ‌گیرد. بک لایت ها به عنوان تابلوهای تبلیغاتی سازه مناسب برای تبلیغات بخصوص در غرفه های نمایشگاهی است. لایت باکس‌ها جهت دکوراسیون داخلی و زیباسازی محیط نیز کاربرد دارند.
تابلوهای بک لایت در ایستگاه اتوبوس و نقشه های راهنمای شهری گرفته تا مراکز خرید، فرودگاه‌ها، رستوران‌ها، نمایشگاه‌ها و… کاربرد فراوان دارند. هزینه پایین واقتصادی چاپ بک لایت از دلایل محبوبیت این سازه تبلیغاتی شده است.

نحوه چاپ بک لایت و تفاوت آن
همان‌طور که گفته شد بک لایت در مکان‌های مختلف کاربرد داشته، بنابراین نیاز به چاپ بک لایت مختص به همین مکان‌ها می‌باشد، نوع و روش چاپ بک لایت بسیار متفاوت است. مثلاً بک لایت موجود در فرودگاه‌ها بایستی بین دو لایه ورق پلکسی گلاس چاپ شوند و یا در بک لایت روی سقف تاکسی‌ها تصویر باید نازک و شفاف باشد و بر دو روی ورقه پلکسی گلاس چسبانده شود.
از انواع چاپ بک لایت بر اساس جنس می‌توان چاپ کاغذی که از نوع کاغذی آن به شمار می رود را در نظر گرفت. نوع کاغذی نیازمند لمینت بوده و ورق پلکسی گلاس نیز بسیار لازم است. البته چاپ بک لایت کاغذی از دوام بالایی برخوردار نیست زیرا همانطور که می دانید کاغذ و هر چیزی مانند آن از مقاومت کشسان پایینی برخوردار بوده و در مقابل بسیاری از مشکلات محیطی مانند باد و باران و … مقاوم نیستند. نوع جنس دیگری که در چاپ بک لایت استفاده می‌شود فیلم وینیلی است که وینیل پلیمری بوده و انعطاف بسیار بالایی داشته و مقاومت خوبی نیز در برابر شرایط محیطی از خود به نمایش می گذارد. این ماده چسب‌دار بوده و به ‌راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. جدا شدن ساده متریال از محاسن این نوع بوده و به راحتی قابل جداسازی از روی سطوح می باشد. نوع دیگری از چاپ بک لایت، فیلم‌های پلی‌استری است که در بین دو لایه پلکسی گلاس قرار گرفته و حفاظت چاپ آن افزایش می‌یابد، استفاده لمینت نیز بر روی چاپ مرسوم است. البته دوام پلی‌استری نسبت به وینیلی کمتر است.
همه موارد فوق را می‌توان برای انتخاب نوع جنس جهت چاپ در نظر گرفت ولی فاکتور مهمی که بر انتخاب جنس مؤثر است هزینه و قیمت تولید آن نیز می‌باشد، به ‌طوری‌که شاید کاغذ کیفیت و مقاومت پایینی دارد ولی ازلحاظ هزینه ارزان‌ترین جنس چاپ را برخوردار است. پس از نظر اقتصادی از همه انواع آن ها بهتر است.
فناوری چاپ بک لایت به دوام چاپ و تعداد تصاویر بستگی دارد. به عنوان مثال اگر هدف چاپ تصاویر با دوام زیاد است چاپ اسکرین مناسب‌ترین چاپ می باشد زیرا نوع جوهر چاپی در این نوع چاپ دارای کیفیت بالایی است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>