‘تاسیسات آب’ — خواهد معشوق شهرهای دوقلو رستوران زنده ماندن COVID-19?

شماره در حال اضافه کردن در داخل بدن مادر در دره اپل.

درآمد کاهش یافت 88 درصد در هفته پس از COVID-19 زمان نگه دارید در مینه سوتا باعث Gov. تیم Walz به دولت اتاق ناهار خوری در اواسط ماه مارس. فرماندار دستور تبدیل آلاینده رستوران 350-صندلی setup — که رشد می کند به 500 در طول پاسیو فصل — به متوسط بایگانی اطلاعات عملیات.

“Vivo توسط a $4 میلیون رستوران” درآمد در هر سال گفت: Daniel Wesener مدیر آن از آشپزی توسعه است. “چیزی کمتر از 4 میلیون دلار, و آن را سخت به مقابله با هزینه های سربار. آن را به سخت را برای بازیابی پس از بسته شدن برای یک زن و شوهر از ماه و بازگشایی به اقتصاد این است که نه حمایتی. من شخصا تعجب می کنم که چقدر دیگر من قصد دارم برای قرار دادن در یک سرآشپز کت.”

متاسفانه نه بسیار طولانی. شنبه شب در این رستوران اعلام کرد که بسته شدن درهای خود را به طور دائم. آخرین روز از سرویس takeout خواهد شد مارس 23.

شهرهای دوقلو’ در سراسر کشور به رسمیت شناخته شده مواد غذایی صحنه منجر به همان اندازه به این منطقه شهرت خود را به عنوان vaunted دارایی در هنر, آموزش و پرورش, شرکت تنوع و سرزندگی اقدامات است.

بسیاری از کسانی که در این کار حیاتی بخش می گویند که صنعت خود را در دردسر بزرگ است و ممکن است هرگز بهبود می یابند. مهمان نوازی مینه سوتا — یک گروه تجارت به نمایندگی از 2000 رستوران ها و هتل ها و استراحتگاه اردو و outfitters — انتظار بیش از 50 درصد از کسانی که کسب و کار به نزدیک تیر, بر اساس یک نظرسنجی از 300 نفر از اعضای آن است.

“این بسیار نگران کننده برای دیدن این کسب و کار و مشاغل مهمان نوازی حلق آویز در تعادل” گفت: لیز قابهای, مدیر اجرایی, مهمان نوازی, مینه سوتا است. “همانطور که زمان پیش از آن بدتر می شود. به تازگی ما در حال از دست دادن در مورد یک رستوران یک روز در مترو.”

در سراسر کشور به عنوان تقریبا هر رستوران تا به حال به برای برخی از مدت زمان چشم انداز است و حتی بیشتر تلخ. در اواسط ماه آوریل در جیمز ریش بنیاد بر اساس شهر نیویورک آشپزی غیر انتفاعی انجام یک ساحل به ساحل نظرسنجی از 1,400 صاحبان مستقل رستوران و چهار از پنج پاسخ دهندگان انتظار نداریم که کسب و کار خود را برای زنده ماندن coronavirus بحران است.

حتی قبل از COVID-19 رستوران در اداره تیغ نازک حاشیه. اضافه کردن به گرداب شد و اشباع بازار ملی و افزایش مواد غذایی و هزینه های نیروی کار با توجه به دارن ary news, بنیانگذار و مدیر اجرایی Foodservice نتایج یک شرکت مشاوره ای در شیکاگو. اگر یک رستوران را بدست آورده نیکل در هر دلار را در آنها در حال انجام باشه. که تحت شرایط عادی است.

اما اقامت در خانه سفارشات و ترس از فضاهای عمومی به مراتب از حد نرمال است. مینه سوتا رستوران بسته درهای خود را بر روی 17 مارس است. بسیاری امیدوار بودند به بازگشایی بیش از takeout و تحویل در هفته آینده, اما فرماندار در روز چهارشنبه تمدید خاموش کردن حداقل تا ژوئن 1.

با وجود که کمی از تشویق اخبار آن Spaeth صاحب Lynhall در مینیاپولیس گفت که او را برای رفتن به چوب با زمان takeout و تحویل مدل.

“تا زمانی که ما به وضوح بیشتر در چه باز باید شبیه ما قصد داریم که تصمیم گیری را,” او گفت:. “این یک سطح راحتی با چه تیم ما باید در تحصیل استقبال عمومی در. تیم ما ایمنی است چه خواهد شد درایو تصمیم گیری ما و در حالی که ما یک مقدار زیادی از اطلاعات در آینده ما از آن سازگار است.”

تلاش برای زنده ماندن

در حالی که مشتریان وجود ندارد از توقیف رستوران اجاره و قبض آب و برق را در آینده. Hell’s Kitchen, در مرکز شهر, مینیاپولیس, خاموش کردن چراغ ها و unplugged خالی کردن یخچال و فریزر. یک فریزر دو کولر و چراغ اضطراری باقی ماند. ماهانه قبض برق کاهش یافته و توسط دو سوم بود اما هنوز هم $2,600.

کار ضرر و زیان شده اند سرسام آور حتی برای رستوران ها که باید انتقال به بایگانی اطلاعات خدمات.

سبز + دانه سالاد متمرکز ناهار عملیات به طور موقت توقیف چهار نفر از آن پنج مرکز شهر, مینیاپولیس و سنت Paul مکان آن را به عنوان نقل مکان کرد و از 65 کارکنان به چند. حقوق و دستمزد در ریشه های مشترک کافه در مینیاپولیس رفت و از 45 تا 10 و Vivo آشپزخانه افت 76 11. حتی کوچک, 14-صندلی آل صبحانه در مینیاپولیس ریخته است نیمی از آن 13-عضو خدمه.

آنهایی شده اند که قادر به باز کردن با takeout و تحویل eking از 15 درصد به 50 درصد خود را به حالت عادی درآمد.

“اما این است که نه سود” گفت: سوزان Eder صاحب دره طلایی رستوران شرکت مشاوره نشانه حسابدار. “این فقط تاسیسات آب است. هیچ رستوران می تواند زنده ماندن در آن است.”

بسیاری از آنها قطعا تلاش.

“مردم واقعا بیمار در مورد صحبت کردن در مورد pivoting در مورد تغییر مدل کسب و کار, و من قطعا نمی خواهید به تغییر مدل ما به دلیل آن بود که کار را به خوبی” گفت: Kirstin Wiegmann مالک مشترک از کافه خیال + نوار که باز در مینیاپولیس در ماه دسامبر آغاز شده و در خدمت takeout این هفته. “اما واقعا ما باید چیزی برای شکایت در مورد. شاید در شش ماه من گفتن یک داستان متفاوت است.”

وندی گول زدن صاحب پیاز پنجره مشبک در Hastings موافق است. “Takeout قطعا حفظ ما,” او گفت:. “آن را نگه داشتن نام ما وجود دارد. آن را به مشتریان یک حس است که ما هنوز باز است. آن را در حالت زنده ماندن.”

در Prima در مینیاپولیس همسران و صاحبان شرکت جنیفر و الیوت پادشاه به اعتقاد آنها ساخته شده است در استفاده از takeout همیشه شده است بخش قابل توجهی از کسب و کار خود را برنامه ریزی. در روز مادر پادشاهان و اسکلت خدمه تولید 350 وعده های غذایی در چهار ساعت رکورد فروش روز 21 ساله رستوران.

آنها به عنوان نگاه به بازگشایی 50-صندلی ناهار خوری اتاق که مجاز پادشاهان باید نگرانی. “من مبارزه با که مایل به دریافت این محصول با خیال راحت به مشتریان و در مورد نیروهای خارجی در آوردن میکروب ها به رستوران گفت:” جنیفر پادشاه. “اما اگر ما را نمی, ما تبدیل به بی ربط است؟”

فدرال برنامه به معنای به رستوران تاسیسات پرداخت برنامه حفاظت کرده و به جای تبدیل شدن به یک افتضاح. بزرگتر رستوران های زنجیره ای مانند لرزش زیستن در ابتدا دریافت بخش عمده ای از بودجه فشردن خارج کوچکتر مستقل. زاینده رود بعد از بازگشت پول. حتی رستوران های کوچکتر است که با دریافت این پول می گویند آن را نمی خواهد انجام این کار بسیار خوب به دلیل محدودیت های زمانی برای استفاده از آن.

آنها باید استخدام کارکنان به سرعت به عقب و سطح شیب دار تا قبل از 30 ژوئن مهلت اما در حال بسته حداقل تا ژوئن 1. مهمان نوازی مینه سوتا است که به درخواست دولت فدرال برای گسترش “تحت پوشش دوره” فراتر از تاریخ 30 ژوئن استراحت قوانین اجازه می دهد تا وام برای تبدیل شدن به یک کمک و اضافه کردن دلار بیشتر به PPP صندوق.

لایحه Kozlak صاحب Jax کافه در مینیاپولیس فکر می کند PPP پول در آغاز راه است اما نه یک راه حل. او به تازگی رفت و بدون چک برای اولین بار از او یک نوجوان بود. “ما جان سالم به در برد اما شاید این یکی,” او گفت:. “من ممکن است از دست دادن پول بیشتر باز بودن در 50 درصد ظرفیت [با توجه به فاصله بین جداول] از من خواهد بود که بسته است.”

حدس زدن آینده

جای تردید است که آن وجوه را جدی دندانه در نصب خود را بدهی و بدون تغییرات رستوران صاحبان و مدیران در حال تقلا برای آوردن مشتریان و آنها را امن احساس.

بن Rients مالک از Lyn 65 در ریچفیلد گفت که او نمی باید جواب وقتی که می آید به بازگشایی.

“من فکر نمی کنم هر کسی می کند,” او گفت:. “اما چیز خوب در مورد رستوران های این است که آن را روزانه یک دکمه راه اندازی مجدد. آن را هدف قرار دادن, جایی که آنها در حال برنامه ریزی آینده هالووین روز پس از زمان هالووین به پایان می رسد. که به نفع ما و من مطمئن هستم که همه ما در حال رفتن به شیب انگشتان ما در آب است.”

زمانی که آنها انجام رستوران نیاز به اقدامات احتیاطی برای ایمنی از مشتریان و کارکنان و ایجاد تغییرات قابل مشاهده است.

“شما سرور با پوشیدن ماسک و دستکش لاتکس سیاه و سفید کمتر صندلی پلاستیکی پیچیده استفاده نشده جداول فاصله, تک-استفاده از منوها و لمسی رایگان همه چیز از جمله حمام درب soap dispensers و پردازش پرداخت” گفت: ary news از خدمات مواد غذایی نتایج.

رزرو سیستم تغییر انتظار می رود که بیش از حد گسترش ناهار خوری از 6 تا 8 بعد از ظهر تنگنا به 4 تا 10 شب به جای شام در نیمی از صندلی به عنوان قبل از. جداول خواهد شد که به نوبه خود سریعتر است. برخی از رستوران ها در کالیفرنیا گرفته اند به قرار دادن ساعت عینک روی میز نه چندان ماهرانه یادآوری به مشتریان که زمان و فضا در حال حاضر در تامین کوتاه مدت.

هنوز هم هیچ کس نمی تواند پیش بینی مصرف کننده واکنش است.

“مثل همیشه مهمانان ما به ما می گویند زمانی که آنها آماده” گفت: Rients از Lyn 65. “امیدوارم مهمانان درک که مهمان نوازی کاملا متفاوت خواهد بود. هدف را نمی خواهد به بیرون رفتن از راه ما به شما باور نکردنی تجربه ناهار خوری. آن را می شود بیشتر در مورد امن نگه داشتن شما و شما را تغذیه می کند. آن را می شود بسیار فایده است. بعد از آن ما می توانید شکل و خارج چگونه برای ایجاد لحظات خاص دوباره.”

یک تغییر انتظار می رود برای تبدیل شدن دائمی است افزایش در خارج از قضیه سفارش یک روند به خوبی در راه خود را حتی قبل از اواسط ماه مارس. بیش از نیمی از رستوران هزینه پیش بینی شده بود به فرض در سال 2020 از طریق تحویل درایو-throughs و بایگانی اطلاعات. قبل از COVID-19, Cowen and Co. بانک سرمایه گذاری تخمین زده است که خارج از فرض صرف خواهد حساب برای 80 درصد از صنعت رستوران رشد در پنج سال آینده.

که به معنی یک منوی تغییر به مواد غذایی است که سفر خوب است. سیب زمینی سرخ کرده به شدت ضعیف مسافران بسیار معروف دیو اضافه شده یک سیب زمینی گوه. “ما آن را طراحی شده به طور خاص به دلیل آن سفر بهتر از سنتی سیب زمینی سرخ کرده” گفت: Jeff Crivello مدیر اجرایی میننتنکا-BBQ بر اساس منابع که صاحب معروف دیو. “تقاضا برای آنها در حال رفتن را از طریق سقف.”

حتی اگر اجرای رستوران تعطیلی بر خلاف هر چیزی Minnesotans را دیده اند, ary news معتقد است که این صنعت تبدیل خواهد شد قوی تر است. “غنایم را به ویکتور. وجود خواهد داشت بیشتر سهم بازار با رستوران ها کمتر خواهد شد که احتمالا حرکت به مکان بهتری.”

و طولانی برگزار شد رویای داشتن یک رستوران ؟ که نمی خواهد برود.

“هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از شور و شوق برای مهمان نوازی اما اجاره می سازد همه تفاوت. صاحبان نگاه خواهد کرد برای بهتر اجاره مقابله و صاحبخانه را مجبور به آمدن به جدول با بیشتر بدهد” گفت: Eder رستوران مشاور.

“اما تا آن زمان مردم باید آماده شود که ما در حال رفتن به از دست دادن رستوران مگر اینکه چیزی تغییر میکند.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de