هدف گسترش $2-یک-ساعت coronavirus پرداخت ضربت از طریق جولای 4

Category: کیمیا | No comments

هدف را گسترش $2-یک-دقیقه موقت پرداخت ضربت از طریق جولای 4, مدیر عامل شرکت برایان کرنل گفته کارکنان صبح روز دوشنبه.

اعلام می آید به عنوان برخی از شرکت های دیگر’ خطر پرداخت برای کارگران خط مقدم که گرفته اند در خطر اضافی و استرس کاری در طول همه گیر است به پایان می رسد در پایان این ماه یا در اوایل ماه ژوئن به عنوان بسیاری از ایالت ها شروع به بازگشایی شده است.

ضروری خرده فروشان مانند فروشگاه های مواد غذایی و همچنین آمازون و خارج آغاز شده و به طور آهسته از این افزایش دستمزد و یا پاداش در اواسط ماه مارس به فروش رسید و با مصرف کردن مواد غذایی و ملزومات میان stay-at-home سفارشات.

این دومین بار است که هدف تمدید موقت پرداخت افزایش در ماه های اخیر. آن را نیز در ادامه دیگر همه گیر مرتبط با مزایای مانند 30 روز مرخصی با حقوق برای پرخطر کارکنان که 65 سال یا مسن تر باردار و یا دارای شرایط بهداشتی اساسی از طریق ژوئن 30.

سه ماهه اول کرنل نوشت: در یک e-mail به کارکنان بود “شدید فرار و استرس زا باشد.”

“در ابتدا از همه گیر ما می دانستیم که وجود دارد یک راه طولانی پیش رو است که ما باید به سرعت خودمان را,” او گفت:. “این پرداخت و مزایای پسوند در نظر گرفته شده برای کمک به شما و خانواده خود را فراموش درست است که همانطور که همه ما همچنان به حمایت از یکدیگر و حرکت رو به جلو است.”

هدف صرف صدها میلیون دلار در pandemic مربوط به پرداخت را افزایش می دهد و از دیگر مزایای آن 350,000-به علاوه کارگران در فروشگاه ها و مراکز توزیع. مینیاپولیس-بر اساس خرده فروش خواهد شد و گزارش آن در سه ماهه اول نتایج در روز چهارشنبه.

آمازون اضافی $2-یک ساعت دست انداز برای آن انبار کارگران و همچنین پرداخت برای اضافه کاری خواهد گذشت در پایان این ماه است. در اطراف شهرهای دوقلو توله مواد غذایی’ و Kowalskis’ پرداخت را افزایش می دهد مجموعه در حال حاضر به اجرا از طریق 6 ژوئن.

در ضمن خارج شده گفت: در هفته گذشته که در آن ارائه خواهد شد دور دیگری از پاداش — $300 به صورت تمام وقت و 150 دلار برای کارگران پاره وقت — در ماه ژوئن.

سخنگوی Hy-Vee گفت: مواد غذایی و زنجیره ای است که ارائه پاداش به کارکنان در طول همه گیر است بحث در مورد اضافه کردن مزایای اضافی.

Lunds & Byerlys که به پاداش به کارکنان در ماه آوریل به اضافه یک سود های برنامه ریزی برای کارگران بر اساس ساعت کار از آوریل 13 سپتامبر.

“این است که به اطمینان حاصل شود کارکنان ما راه دیگری برای به اشتراک گذاشتن در هر مثبت عملکرد مالی ما ممکن است متوجه این سال” هارون Sorenson یک Lunds گفت در یک e-mail.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>