از جنوب غربی با مضمون چوب شور به روم به سبک پیتزا در اینجا مختصر و مفید از ما ناهار خوری diaries بیشترین بازدید بیش از هفت روز گذشته. چه شد خود را بالا می خورد از هفته ؟ به اشتراک گذاری اطلاعات در بخش نظرات.

دو BH برگر در گاو شاخ, مواد غذایی و نوشیدنی

پس از محاسبه است که من تا به حال نه مصرف برگر در 12 هفته — قطعا نوعی از ملال انگیز رکورد شخصی — من بلافاصله می دانست که در آن من می خواهم برای شکستن سریع. که به دلیل داگ سوسو زدن, آشپز/شرکت مالک این reimagined شیرجه بار طول می کشد ستودنی بدون رویکرد به این ژانر است. در اینجا چیزی است که او به من گفت در سال 2017:

“این همه پایین می آید به نسبت” او گفت:. “یک همبرگر خوب است که ترکیبی از همه چیز آن را نه فقط در گوشت است. این patty نباید بیش از حد ضخیم بنابراین هنگامی که شما را نیش می زنند این همه می آمیزد با هم: گوشت گاو به مستی پنیر و کاهو و سس. آن را در مورد هماهنگی است.”

بنابراین درست است. و تمام کسانی که ویژگی های از طریق درخشش در این شکوه مسخره مک: شیر غنی شده از مستی. این خوش طعم ومزه گوشت گاو. به مقدار فراوان از ترد کاهو. چسبنده پنیر آمریکایی. این vinegary ترشی. حتی سس فقط حق مخلوط مایونز و سس گوجه فرنگی و ترشی آب و فلفل قرمز.

به علاوه دیگر این است که بر خلاف برخی از takeout من به تازگی مواجه می شوند این برگر برگزار واقعا خوب بعد از درایو صفحه اصلی. آه و قیمت ؟ بسیار مناسب $12.50 (اضافه کردن سیب زمینی سرخ کرده برای اضافی $2).

سوال بزرگ این است که زیبایی یک برگر می کنم واقعا یکی دیگر از سه ماه بدون یک ؟ تردید. منظقه وانت 4-8 بعد از ظهر سه شنبه.-نشسته است. (ریک نلسون)

4563 34 Av. S., Mpls,., 612-208-1378

پیتزا al Taglio

من تا به حال به خنده زمانی که ریک گفت: من با “تعطیلات” در هفته گذشته — staycation هستید که بیشتر آن را دوست دارم. من تا به حال برنامه ریزی یک سفر به رم که لغو شد. بنابراین من تصمیم به انجام رم در خانه من شده اند کربو-بارگذاری در اعیاد تقریبا روزانه است.

ظرف های مورد علاقه من آمد از Bon Appétit magazine برای پیتزا آل Taglio. این یکی از دو سبک رومی پیتزا: تاپیک ترقه-نازک گرد پای حاوی سختی هر گونه مخمر; و این اینچ-ضخامت دال که ترجمه را به “پیتزا توسط برش” از آنجا که شما نیاز به قیچی به تر و تمیز کردن بخش. بطور اساسی, آن را focaccia با پر کردن.

من به دنبال این دستور غذا برای پیتزا آل Taglio با پیاز و پنیر پرولون که در واقع از یک مونترال نوار شراب. من نصف آن تقریبا 7 فنجان آرد به نظر می رسید بیش از حد برای یک خانواده 2 1/2. (پس از من نیست که این بیت از آرد املای آن تماس برای من اضافه شده آرد چاودار همراه با بیکر زمینه آرد نان.) نتیجه این شد یک ورق-پان-اندازه جویدنی ترد و تقریبا دیوانه پای با شیرین فر-پیاز کاراملی در بالا (و برخی مانده بو گوجه فرنگی در سمت چپ-سوم چرا که چرا که نه؟) که من nibbling در تقریبا یک هفته.

دستور پیچیده نیست اما هشدار داده می شود این خمیر نیاز به 24 ساعت افزایش در یخچال پس از همین حالا شروع این روز شما برنامه را به خوردن آن. (Sharyn جکسون)

 

همه روزه صبحانه وفل از شمال اروپا وافل

این صبحانه ساندویچ متعصب بود خوشحال به برخورد خوشمزه گزینه جدید و تعجب آور محل برگزاری: یک سوپر مارکت فریزر بخش است. در کنار زرد Eggo جعبه.

نوردیک وافل به تازگی ساخته شده اولین آن در Lunds & Byerlys. بر خلاف Eggo آنها مینه سوتا ساخته شده محصول است. هر واحد خدمت بخش تولید توسط دست در آشپزخانه در غذای مختصر مجموعه ای از فروشندگان مواد غذایی محلی (از جمله نوردیک وافل) در رزدیل.

اگر چه آن را یک خط در مورد او 2020 روز-تایمر در نهایت انشعاب به سوپر مارکت ها یک هدف بلند مدت برای صاحب Stine Aasland که تبدیل coronavirus-led در بازار اختلال به یک فرصت است. یعنی یک دوره سقوط در آنچه که می تواند با عنوان چگونه به راه اندازی یک سوپر مارکت محصول در کسری از زمان معمول است. شش هفته به طور دقیق و نزدیک به غیر ممکن فشرده سازی معمول جدول زمانی. خوشبختانه زحمتی و ساعت های طولانی panned.

“برای ما این یک راه است که ما می توانیم حفظ تیم و نگه داشتن چرخ های در حال اجرا” گفت: Aasland. “این بوده است که نور در یک زمان تاریک است. و آنها بوده است فروش مثل کیک داغ.”

با همین دلیل خوب: آنها فوق العاده است.

برای شروع Aasland است که شامل یک تنوع از منوی “همه روزه صبحانه” وفل ($7.49 برای $7.99 بسته به محل فروشگاه) انتخاب شده چرا که این شرکت پرفروشترین آیتم های منو خود را wildly محبوب در نمایشگاه ایالتی مینه سوتا پاسگاه در غذای مختصر و در 130 کافه ها و قهوه خانه ها و دیگر مواد غذایی خدمات همکاران (پراکنده در سراسر نه متحده) است که از ویژگی های نوردیک وافل.

او انتخاب خوبی است. وافل ها خوش آمدید تغییر سرعت از معمول صبحانه نان ساندویچ جزء. آنها در حال مناقصه و غنی و بیکن دودی-تخم مرغ-پنیر چدار ترکیب کلاسیک و جذاب. من روشنتر معدن با چند پاشیده از سس داغ; زمان آینده در تلاش برای احساس فضیلت و من دزدکی حرکت کردن در برخی از سبزی. بخشی بزرگ است — آن را به راحتی می تواند تغذیه دو و آماده سازی آسان است فقط دو دقیقه انفجار در مایکروویو.

است Aasland برنامه ریزی برای اضافه کردن انواع به خط منجمد وفل ساندویچ ؟ “است که می تواند یک راز,” او گفت: با خنده. من قصد دارم به تفسیر که به عنوان یک “بله.” نمی توانید صبر کنید. (R. n.)

موجود در اکثر Lunds & Byerlys فروشگاه

غربی سبک شور از نقطه چوب شور

این یک قرنطینه معجزه: چوب شور جدید. من دو تا را زمانی که من راه می رفت گذشته یک صفحه نمایش از نقطه چوب شور در Lunds & Byerlys و کشف یک کاکتوس در بسته بندی. بله داکوتای شمالی-متولد میانه معروف و مرموزی چاشنی “homestyle” پیچ و تاب و از نقطه چوب شور در حال حاضر یک باد از جنوب غرب با طعم خواهر و برادر ($5.50 برای اونس-16 کیسه). و خالق دوروتی “نقطه” هنکه باقی مانده است شخصیتی کم حرف بر اینکه دقیقا چه چیزی است که عطر و طعم است. “من می خواهم چیزی است که هنگامی که شما آن را در دهان شما مزه مزه تلاش برای کشف کردن آنچه با تمام وجود” هنکه گفت. “شما نگرانم, ‘است این ؟ است این ؟ و یا در آن است؟”

من آنها را تا به حال این عطر با پنیر چدار-هالاپینیو Cheetos وقتی که من برای اولین بار باز کیسه و رایحه سرد در مرتع پرورش احشام Doritos در کام (آیا من واقعا فقط نوشتن که؟), شاید با توجه به خشک فلفل قرمز ذکر شده در مواد (ببخشید نقطه). هالاپینیو نیز در آن وجود دارد, به عنوان این است که فلفل قرمز و سیر و پیاز و پودر گوجه فرنگی پودر پنیر چدار و بیشتر.

پس چرا طعم جدید و چرا حالا ؟

اول از همه, نقطه,’ برنامه ریزی توسعه به فروشگاه در امتداد ساحل شرقی تا به حال به یک توقف موقت به عنوان شرکت فروشندگان اقامت قرار داده و پس از انشعاب به خانه نزدیک تر ساخته شده حس.

جنوب غربی و طعم R & D در واقع در زمان دو سال با بارهای از دسته های مخلوط و همسان ادویه پرتاب چند تابه دلمه با سوخته شربت ذرت در طول راه. راه اندازی شد و همیشه با هدف در بهار سال 2020 اما طعم جدید است گسترده تر انتشار اولیه از آنچه که ممکن است در زمان عادی. پس از همه مردم می خواهم چوب شور.

“مردم مانند مواد غذایی راحتی” هنکه گفت: “و میان وعده غذایی است که به راحتی مواد غذایی است.”

هنوز هنکه بود مردد به انتشار جدید چوب شور به دنیا طعم تست تا آخرین لحظه ممکن است. “من مرغ بود,” او گفت:. “از آنجا که من نمی خواهم نا امید.”

حالا که جنوب غربی است که در خارج وجود دارد به دنبال نقطه چوب شور نوآوری. “شاید در برخی از نقطه ما می خواهد با من نمی دانم خردل وجود دارد شوید وجود دارد در مرتع پرورش احشام وجود دارد, شکر, دارچین,” هنکه گفت. او همچنین در برخی از “جدید اسنک عناوین” است که فراتر از فروتن شور. طبق معمول این یک راز است. (S. J.)

در دسترس در بسیاری از سوپر مارکت ها و فروشگاه های راحتی.

 

Musubio سگ داغ در شهاب سنگ

زمانی که دولت دستور کافه ها و رستوران ها به فرض سرویس در ماه مارس, شهاب صاحبان شرکت راب جونز و الیوت Manthey فکر عطف جنوب مینیاپولیس نوار پارکینگ به کارواش. چند تعطیلات آخر هفته برفی له که ایده. بنابراین آنها رفت و در دیگری کاملا جدید جهت استفاده از فدرال خود را تسکین بسته به خرید یک سگ داغ غلتک. در حال حاضر ‘بالا شیرجه’ تبدیل شده takeout داغ سگ ایستاده است.

آن ممکن است شروع به عنوان یک استراتژی برای خالی کردن شراب و آبجو موجودی است که نمی تواند فروخته شده به مشتریان بدون غذا سفارش. اما جونز و Manthey نمی تلفنی آن را با منوی جدید. سگ — مرور کلاسیک ناتان آمده در پنج طعم ($4.50 به $5.50) از جمله ساده با سس گوجه فرنگی و خردل اما حتی آنلاین منو بی پرده در مورد که یکی: “من مطمئن هستم که چرا شما را اینجا می آیند برای این است.”

به جای آن با “زمان خانه مورد علاقه” به Musubio. این slathered در کنجد aioli پاشیده با رنگ نارنجی روشن togarashi چاشنی hoisin سبز پیاز و تکه های آناناس و از آن بازدید شیرین-خامه-ترش-اومامی خوانده شده را علامت. من خریداری من با یک بطری Dolin روژ آب سیب.

نیز وجود دارد یک veggie dog گزینه و منجمد Mucci پیتزا.

آنها در ابتدا می خواستم به ارائه یک پایان بالاتر هات داگ اما محلی بود نمی تواند نگه دارید تا با “ده ها و ده ها تن” از سفارشات آنها در حال گرفتن هر روز Manthey گفت. حتی با تمام کسب و کار جدید آن را حقیقی جایی برای صاحبان نوار برای پیدا کردن خود را در. در منوی توضیحات برای هم خوشمزه شهاب که می آید صدر با کیمچی مایو و ترد پیاز جونز روشن: “ما آن را در اینجا شیرجه نوار است که در حال حاضر یک” bleeping “هات داگ, رستوران.” منظقه وانت 2-8 بعد از ظهر چهارشنبه.-خورشید. (S. J.)

2027 N. 2 St., Mpls,., 612-886-2483

 

tinyurlis.gdclck.rushrtco.de