کاتماندو/دهلی نو: یک روز پس از نپال کابینه تایید شده یک نقشه نشان دادن Kalapani, Limpiyadhura و Lipulekh مناطق به عنوان بخشی از قلمرو خود هند روز چهارشنبه نامیده می شوند آن را به عنوان “مصنوعی بزرگ شدن (نپال) ادعای ارضی (که) پذیرفته نمی شود”.

هند ادعا می کند این مناطق بخشی از قلمرو آن است. در بیانیه صادر شده در اواخر شب, هند, وزارت امور خارجی گفت: نپال تجدید نظر در نقشه “شامل بخش هایی از سرزمین های هندی” و این که “این یک جانبه عمل است نه بر اساس حقایق تاریخی و شواهد”. این خواست کاتماندو “احترام به هند حاکمیت و تمامیت ارضی”.

تنش میان دو همسایه در حال افزایش است از اوایل این ماه که وزیر دفاع Rajnath Singh افتتاح 80 متر-بلند بالا-ارتفاع جاده از Dharchula به Lipulekh منتقل می کند.

هیمالیا کشور در پاسخ گفت که آن را به حال “یاد گرفتیم با حسرت در مورد ‘افتتاح’ هند از لینک جاده” و ادعا کرد که آن را “عبور از نپال سرزمین”. اما دهلی نو گفت: جاده نهفته در هند سرزمین.

این روابط به نظر می رسد چیز ساییده شده توسط روز و گزارش روز چهارشنبه به نقل از نپال نخست وزیر KP Sharma Oli عنوان کرد و گفت که coronavirus آینده از هند “کشنده تر” از کسانی که از چین و ایتالیا است.

او مقصر افزایش تعداد Covid-19 موارد در هیمالیا ملت در کسانی که به طور غیر قانونی وارد این کشور از هند است.

Oli در یک آدرس به مجلس در کاتماندو اظهار داشت که Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura متعلق به نپال و قول داد به “اصلاح” آنها را از هند از طریق سیاسی و دیپلماتیک تلاش.

این سرزمین متعلق به نپال, او گفت:, “اما هند ساخته شده است آن را یک منطقه مورد مناقشه با نگه داشتن ارتش آن وجود دارد”. “هشدار مسدود شد از رفتن وجود دارد پس از هند مستقر و ارتش خود را,” او گفت:.

او بنا به گزارش ناودان هند اقدامات پرسیدن که آیا شعار ملی آرم “Satyameva Jayate” (حقیقت تنها پیروزی) باید در واقع “Simhaeva Jayate” (شیر ممکن است به تنهایی پیروزی).

Oli بیشتر به نقل از گزارش های رسانه ها عنوان کرد و گفت: “کسانی که می آیند از هند از طریق کانال های غیر قانونی در حال گسترش این ویروس در این کشور و برخی از نمایندگان محلی و رهبران حزب مسئول در آوردن مردم از هند بدون تست مناسب. آن را تبدیل به بسیار دشوار است شامل Covid-19 با توجه به این جریان از مردم از خارج. هندی ویروس به نظر می رسد کشنده تر از چینی و ایتالیایی در حال حاضر. بیشتر در حال آلوده شدن.”

هفته گذشته هند به استعداد Covid-19 تست PCR کیت به نپال برای تست 30000 نفر و در ماه گذشته آن را به تصویب رسانده فرستا دن ضد مالاریا HCQ قرص به نپال.

Coronavirus موارد در نپال روز چهارشنبه افزایش یافت و به 427. دو نفر مرد و یک زن فوت کرده اند با توجه به Covid-19 در کشور تا کنون.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de