ارتش قدیمی ترین توپخانه مرد Jallawalia عبور دور در 102

دهلی نو: یکی از ارتش هند قدیمی ترین توپخانه مرد اصلی (retd) Gurdial سینگ Jallawalia که مبارزه چهار جنگ از جمله جنگ جهانی دوم و دو جنگ با پاکستان درگذشت, در سن 102 سال روز پنج شنبه در Ludhiana, Punjab.

افسر کهنه کار به عنوان یک توپچی برای بیش از سه دهه در ارتش هند و با ارتش بریتانیا قبل از استقلال است.

عمده (retd) Jallawalia خانواده دارای سابقه در نیروهای مسلح. پدرش Risaldaar Duleep سینگ بود در 15 Lancers و در جنگ جهانی من و او دو پسر شرکت کننده در عملیات ویجی در کرگیل در سال 1999. نوه او نیز خدمت در ارتش. “پدر بزرگ من بود که در ارتش و سه پسر خود از جمله پدر من نیز در خدمت ارتش” Col (retd) Harmanderjeet سینگ مهتر پسر از عمده Gurdial گفت: این روزنامه بیش از تلفن.

عمده (retd) Jallawalia او یک پیشگام در توسعه “نظارت و کسب هدف” در هند توپخانه پس از این کشور رو استقلال.

او به ارتش پیوست و به عنوان توپچی در سن 17 در سال 1934 و به او آموزش های اولیه در کوهستان توپخانه مرکز آموزش Ambala Cantt. در پایان از آموزش او نوشته شده بود به 14 Rajputana کوه باتری در ابوت آباد (در حال حاضر در پاکستان). او دچار یک گلوله آسیب در طول جنگ جهانی دوم در سال 1945 در برمه. او همچنین جانباز احمدزی-عملیات وزیرستان در شمال غربی استان مرزی (در حال حاضر در پاکستان) در 1939-40.

او همچنین در بخشی از J&K عملیات در سال 1948-49 و در سال 1965 به جنگ هند و پاکستان در امریتسار-لاهور بخش او به عنوان مقابله با بمباران افسر XI سپاه.

پس از بازنشستگی در سال 1967 او حل و فصل کردن در Ludhiana. او مهتر پسر Harmanderjeet سینگ بازنشسته به عنوان یک ستوان سرهنگ و پسر جوان Harjinderjeet سینگ بازنشسته به عنوان یک گروه از کاپیتان نیروی هوایی هند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de