مینه سوتا COVID-19 بازمانده: ‘وجود دارد این روایت است که آن را فقط به آنفولانزا. آن را’

برنی Goldblatt فکر نمی کنم طولانی سرفه او توسعه یافته در ماه مارس می تواند COVID-19.

اما زمانی که آن را نمی خواهد برود و وضعیت خود را در زمان ناگهانی و ناامید به نوبه خود در اوایل ماه آوریل 68 ساله بازنشسته زخم در ICU برای هفته ها. نزدیک به دو ماه بعد, او هنوز خانه ندارد.

“من هرگز فکر نمی کردم آنچه در آن مانند به مبارزه برای زندگی خود را گفت:” Goldblatt از میننتنکا. “هنگامی که آن اتفاق می افتد, آن را مانند شما در حال زندگی در یک کابوس است و شما نمی توانید خارج شوید.”

بسیاری از افراد بیمار توسط COVID-19 زنده ماندن اما در موارد جدی تجربه دلخراش اثرات معطل و در دراز مدت خطرات بهداشتی نیست و روشن است. Minnesotans نیاز به درک عواقب بازماندگان می گویند به خصوص به عنوان بسیاری از رشد بی قرار با محدودیت های طراحی شده به سرعت همه گیر.

“لطفا لطفا لطفا آن را به طور جدی گفت:” استیو Soeffker یک زن 69 ساله McLeod County ساکن که صرف 43 روز در بیمارستان قبل از بازگشت به خانه در این ماه.

“من تقریبا از دست داده و زندگی من است. همسر من نزدیک شد یک زن بیوه است. مادر من تقریبا از دست پسرش گفت:” Soeffker که یک بازنشسته کلانتر معاون. “شما نمی دانید که در آن از آینده.”

بیش از 19,000 ساکنان دولت باید آزمایش مثبت برای رمان coronavirus. حدود دو سوم از آنها دیگر نیاز به جداسازی چرا که 14 روز از شروع علائم.

پزشکان نمی دانند که آیا COVID-19 بازماندگان را حفظ ایمنی در برابر ویروس پایین جاده گفت: دکتر جف Chipman مراقبت ويژه رهبر برای M بهداشت فرویو.

COVID-19 بيمار ممکن است دچار لخته شدن خون پس از ترک بیمارستان, پزشکان می گویند, و وجود دارد, سوال در مورد دراز مدت مسائل را با ریه و کلیه و کبد و در موارد جدی. مانند دیگران که نیاز به مراقبت های ویژه می تواند تجربه پست-ICU سندرم که شامل کابوس و وحشت حملات گفت: Dr. Jack O’Horo یک بیماری عفونی پزشک در کلینیک مایو.

بیش از 2500 Minnesotans بستری بوده و تا کنون با COVID-19; بیش از 800 نفر از کسانی که مورد نیاز مراقبت های ویژه. در اکثر موارد جدی گرفتن بیش از COVID-19 فقط شروع به مبارزه.

“این یک چیز است برای بهبود یافتن از بیماری های حاد,” دکتر گفت: “آن Tita کارکنان physiatrist در شجاعت کنی توانبخشی موسسه در مینیاپولیس. “آن چیز دیگری برای برگشت به زندگی عادی.”

هنوز از نفس

کلی Bort نیست بیش از حد نگران زمانی که علائم سرماخوردگی ظاهر مارس. سه روز بعد او با تب و پیدا شده “در جهان تا به حال به طور کامل تغییر کرده است.”

Bort, 76, یک هنرمند در سنت لوئیس پارک که به طور منظم اسکی و دوچرخه با وجود آسم. در طول شب برای اولین بار در بیمارستان Methodist او نمی تواند متوقف برای نفس نفس نفس زدن.

“من تا به حال این لحظه از مجموع بیم آمد که بیش از من,” او گفت: “که من متوجه شدم من احتمالا می تواند بمیرد.”

قادر به خواب Bort نامه نوشت و به فرزندان او. او توضیح می دهد که چیزهایی که او ارزشمند در خانه او و فکر کنید که مراقبت از دختر کوچک و Bennie حیوان خانگی خود را Corgis.

در زمان Bort احساس مدرک پذیرش — بلکه یک حس است که زندگی پایان دادن بیش از حد به طور ناگهانی. و سپس روز بعد Bort شروع به تجربه یک چرخش.

او به خانه بازگشت و پس از چهار روز. زندگی نقل مکان کرد به آرامی در ماه آوریل با Bort خود را غافلگیر خستگی بالا رفتن از پله. در حال حاضر او طول می کشد پیاده روی روزانه در اطراف دریاچه از جزایر اما احساس نمی کند به طور کامل بهبود یافتند.

“دو ماه بعد من هنوز از نفس — خیلی بیشتر از نفس از من به طور معمول خواهد بود. من کمی نگران است. … معمولا در این زمان از سال, من می خواهم به سوار دوچرخه من 10 یا 15 مایل در روز است.”

زمانی که Goldblatt بازنشسته این زمستان به عنوان مدیر اجرایی Adath Jeshurun جماعت او شوخی که خود را در کنار جاه طلبی بود را به یک خواب طولانی.

“کمی من می دانم که که به معنای القاء کما,” او گفت: هفته گذشته در حالی که در نوتوانی در ابوت شمال غربی بیمارستان در مینیاپولیس.

پس از فرود در بیمارستان Goldblatt حدود سه هفته در ICU و خاطرات خود هستند, مسائل, سوراخ کردن بدن, کابوس تاریک و سند چشم انداز. پریشانی منحصر به فرد است به COVID-19 بیماران و پزشکان می گویند اما یک تابع از مراقبت های ویژه است که می تواند ترک بیماران گیجی به عنوان آنها سعی کنید برای کنار آمدن با اختلال خواب سنگین داروها و ویرانگر بیماری است.

Goldblatt همسر است او را به صحبت با تلفن هر روز خواندن از صدها نفر از پیام های سمت چپ توسط دوستان در یک CaringBridge سایت. مراقبان شده اند “با شکوه” او گفت: حتی تنظیم برای یک سفر کوتاه از خانواده در چه به نظر می رسید مانند یک بی پایان بستری شدن در بیمارستان.

در حال حاضر او شروع به استفاده از بازوها و پاهای خود را دوباره و می توانید بیش از رول کمی در رختخواب. هدف بعدی ایستاده است.

“من فکر می کنم من یکی از کسانی که در انکار کامل — که هرگز رفتن به اتفاق می افتد به من” Goldblatt گفت: از COVID-19. “و من به شما بگویم — از آن می تواند و آن را انجام داد.”

Soeffker ندارد یک سرفه یا تب زمانی که او به رختخواب رفت در یکی از شب های اوایل آوریل است. حدود 4 صبح همسرش او را در بر داشت سقوط بر روی زمین و نفس نفس زدن برای هوا. امدادگران سوار Soeffker به یک بیمارستان در نزدیکی گلنک و سپس پرواز کرد او را به ابوت شمال غربی.

“در واقع من به عنوان یک جسد,” او گفت:. “من 6-پا-5 و در آن زمان حدود 360 پوند است. من سمت چپ بیشتر از وزن من در ابوت.”

Soeffker به یاد داشته باشید بعد از سه هفته به عنوان او به آرامی در مبارزه با عفونت. اولین حافظه است که گرفته شده با صندلی چرخدار از ICU به بخش توانبخشی تخت.

آن زمان هفته به بهبود برخی از قدرت خود را و relearn با کمک درمانگران نحوه نشستن و ایستادن و راه رفتن. قبل از او مرخص شد در اواسط ماه مه در Soeffker تا به حال به یاد بگیرند که چگونه دوباره به خوردن غذا و نوشیدن مایعات.

“این COVID واقعی است. بسیاری از مردم فکر آن را نمی,” او گفت:. “بله من دلسوز برای کسب و کارهای کوچک دلسوز برای افرادی که گذاشته و در حال از دست دادن حقوق و دستمزد. اما آنها در یک موقعیت که در آن آنها هنوز هم زنده است و هنوز عملکرد.”

می تواند به نوبه خود به سرعت

پزشکان هنوز در حال یادگیری در مورد COVID-19 و دراز مدت آن بر بهداشت. برخی از اوایل درس شده اند و فروتنی.

“یکی از تکان دهنده ترین بخش های این بیماری این است که چگونه مردم می توانند به سرعت کاهش — برو از فقط احساس کمی نفس به قادر به تنفس در همه,” دکتر گفت: Craig مارشال از Methodist Hospital. “این اتفاق می تواند بسیار به سرعت برای برخی از بیماران در عرض شش تا هشت ساعت است.”

در اواخر ماه مارس دکتر بیوان Yueh مشغول کمک به ایجاد مینه سوتا تنها بیمارستان اختصاص داده شده تنها به درمان COVID-19.

در ماه آوریل او یکی از Bethesda بیمارستان اولین بیماران — اما تنها پس از خود و همکاران به او کمک کرد تا تشخیص تعجب آور اعماق این بیماری است.

“در 30 سال من احتمالا از دست رفته حدود شش روز از کار” گفت: Yueh که یک جراح مدیر اجرایی موقت در دانشگاه مینه سوتا پزشکان و رئیس U s department of otolaryngology. “من کسی هستم که سالم است.”

Yueh آسم و نسبت سرفه یک روز در ماه مارس به دست یک دوز از دارو. صبح روز بعد او با هیچ حس بویایی — عجیب و غریب مشخصه COVID-19 برخی از بیماران است. یک آزمایش تایید تشخیص اما Yueh ادامه داد: دعوت برای جلسات در محل کار.

همکاران تماس از یک تلفن در جلسه می گویند Yueh حق را صدا نمی کند. یکی با ارسال دستگاه به خانه خود را برای چک کردن Yueh خون-اکسیژن سطح اما او عنوان خواندن.

“همسر من گفت: ‘چه 86 چیست؟’ و به من گفت: “آه آن را در واقع خوب است. آن را به ثمر رساند درست مثل نمرات — این است که در واقع یک B-plus,’, ” او گفت:. “چیزی در مورد راه من گفت: از آن ساخته شده او را می دانم که من نمی گفتن حقیقت است.”

او او را به استروژن و Yueh صرف بعد از 11 روز در بتسدا. در یک نقطه, دکتر او گفت که او ممکن است نیاز به یک دستگاه تنفس مصنوعی — چشم انداز ترسناک Yueh گفت که او را مجبور به کار سخت با درمانگران تنفسی.

زمانی که او مرخص شد در اواسط ماه آوریل به گفته پزشکان بازیابی را شش تا هشت هفته. Yueh گفت: او سرسختانه سعی در فشار زمانی را با پیوستن به تماس در محل کار و در عرض دو هفته. اما پس از آن طاقت فرسا است که او “تقریبا کمی محزون.”

او صحبت خود را به دکتر و آهسته. این ماه Yueh شروع به احساس بهتر است و به تدریج بازگشت به کار.

“من فکر می کنم هر کسی که COVID — وجود دارد این روایت است که آن را فقط به آنفولانزا. آن را نمی,” او گفت:. “یکی از امید من این است که ما به مردم بگویید: هی این واقعا جدی است. و در اینجا به خوبی تحصیل دکتر … که فقط درک نمی کنند چقدر جدی آن بود.”

توییتر: @chrissnowbeck

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de