هاکی افسانه Balbir سینگ Sr یک قهرمان جوان هند می گذرد دور

Chandigarh: افسانه هاکی و هند یکی از بزرگترین قهرمانان ورزشی, Balbir Singh, Sr, درگذشت, در بیمارستانی در Chandigarh روز دوشنبه پس از مبارزه های متعدد مسائل بهداشتی برای بیش از دو هفته است.

سه بار مدال طلای المپیک شد 96. او جان سالم به در برد توسط دختر خود را Sushbir و سه پسر Kanwalbir, Karanbir و Gurbir.

او یاد می شود برای بازی و پیشرو در هند در سه بازی های المپیک و پس از آن در سال 1975 مدیریت تیم هند که برنده سال 1975 جام جهانی.

هاکی افسانه شد در نیمه اغماء دولت پس از مارس 18 و در حال توسعه یک لخته خون در مغز او پس از اینکه برای اولین بار بستری در بیمارستان کارت قرمز در محلی برای برونش ذات الریه و تب بالا. او رنج می برد سه قلب دستگیری در طول دوره درمان خود را. او در حدود 6:30 صبح.

نوه اش کبیر بعد از ارسال یک پیام بیان “Nanaji گذشت امروز صبح.”

یکی از ترین کشور انجام ورزشکاران Balbir سینگ Sr شد یاد مرکز به جلو در زمانی که هاکی بود که در آن halcyon days در تازه استقلال هند بود و این کشور ادعا می کنند به تحسین بین المللی. Balbir تنها هند در میان 16 افسانه های انتخاب شده توسط کمیته بین المللی المپیک در سراسر, مدرن, تاریخ المپیک.

او رکورد جهانی بیشترین گل توسط یک فرد در مردان هاکی در فینال المپیک هنوز شکست نخورده است.

او تا به حال پنج گل به ثمر رساند در هند 6-1 پیروزی بر هلند مدال طلا مسابقه از سال 1952 هلسینکی بازی. او اعطا شد با Padma شری در سال 1957.

Balbir Sr سه مدال طلای المپیک آمد و در لندن (1948) هلسینکی (1952) به عنوان معاون کاپیتان و ملبورن (1956) به عنوان کاپیتان.

او همچنین مدیر هند تنها در جام جهانی برنده جانبی در سال 1975.

این چهارمین بار در دو سال گذشته که کاپیتان سابق و مربی بود بستری در واحد مراقبت های ویژه (ICU).

در ژانویه سال گذشته Balbir Sr صرف بیش از سه ماه در بیمارستان به دلیل برونش ذات الریه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de