چگونه برای نوشتن در مورد یک واکسن


Illustration for article titled How to Write About a Vaccine

عکس: MLADEN آنتونوف (خبرگزاری گتی ایماژ)

یک خبر مربوط به نظرسنجی منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که “جای تعجب کم” تعداد آمریکایی—حدود 50 درصد—گفتند که یک COVID-19 واکسن اگر در دسترس بود. در مجموع نزدیک به یک سوم گفت: آنها مطمئن نبودند اگر آنها را واکسینه کنید در حالی که یکی دیگر از 20 درصد گفت: آنها آشکار خواهد رد.

تبلیغات

اما عنوان شده است در مورد کوروناویروس پس از همه گیر آمار ایالات متحده این است که یک داستان در مورد مسابقه.

AP مقاله به آن اشاره شد—به عنوان دیگر واکسن—که آمریکایی های سیاه و سفید بودند و این گروه به احتمال زیاد به می گویند که آنها نمی خواهد واکسینه شدن در 40 درصد (یکی دیگر از 32 درصد گفت: آنها مطمئن نیستم). Latinx پاسخ دهندگان نیز به احتمال زیاد کمتر از مردم سفید برای گفتن وجود خواهد دریافت واکسن: 37 درصد گفتند که یکی در حالی که یکی دیگر از 60 درصد گفت: آنها را واکسینه کنید و یا مطمئن بودند.

تبلیغات

سیاه آمریکایی ها ابراز علاقه کمتری در گرفتن COVID-19 واکسن از جمهوری خواهان—بیش از یک چهارم از آنها گفت: آنها نمی خواهد دریافت یک واکسن. به طور کلی پشتیبانی از واکسن شد قوی ترین در میان دموکرات ها و افراد مسن و سفید مردم است.

AP را writeup ذکر شده است که مردم سیاه و سفید نیز در میان به احتمال زیاد به قرارداد و مرگ ناشی از ویروس است. چه آن اشاره نمی کند—حتی در گذشت—این است که چرا آمریکایی های آفریقایی تبار ممکن است بیشتر شک و تردید از اوایل واکسن از گروه های دیگر.

این فقط یک طرف مشاهده یا مفید بافت تاریخی; آن را مرکزی برای درک تاریخی و سیستمیک موانع بسیاری مواجه آفریقایی آمریکایی است که به دنبال مراقبت های بهداشتی کافی.

این موانع باید در coronavirus همه گیر خود: پزشکی بیابان که در آن مردم زندگی می کنند در طول تاریخ redlined جوامع لازم نیست که دسترسی به پزشک و یا بیمارستان. شرایط مزمن است که تشخیص داده نشده و یا درمان نشده به دلیل هزینه و بار پیدا کردن مناسب بهداشت و درمان گران است. تلفات که زندگی در یک نژادی طبقه است و در افراد سیاه و سفید را به طور کلی سلامت و انعطاف پذیری است.

تبلیغات

اما نیز وجود دارد سابقه از صدها سال از سوء استفاده انجام شده و در دست برخی از ملت و پزشکان که در سمت چپ برخی از آمریکایی های آفریقایی تبار Latinx و بومی جمعیت با احتیاط از مداخلات پزشكي. بردگی آفریقایی که فرار از مزارع دچار قطع عضو برای درمان “drapetomania” و یا “برده فراری سندرم است.” سیفلیس در تاسکیگی مطالعه معروف اداره سفلیس به سیاه و سفید مردان بدون رضایت خود را پس از آن انکار آنها را برای درمان این بیماری است. در پورتوریکو کم درآمد درگذشت در حالی که شرکت در آزمایش اولیه از قرص کنترل تولد; همانطور که واشنگتن پست اشاره می کند بدون کالبد شکافی انجام شد برای دیدن اگر مرگ آنها در ارتباط بودند به مواد مخدر “که در آن داده شد و در دوزهای بسیار بالاتر از آن است که امروز.”

این موارد نقض حقوق بشر گسترش دور گذشته این نمونه هستند و نه مماس به گفتگو در مورد زنده ماندن و محبوبیت یک آینده COVID-19 واکسن. با حذف آن, اخبار نشریات elide این واقعیت اساسی است که وجود دارد برخی از تاریخ است که به اشتراک گذاشته نمی شود و همچنان به شکل زندگی مردم و برداشت در حال حاضر.

تبلیغات

سایت Lifehacker است بث Skwarecki همچنین عاقلانه هشدار داد در برابر تفسیر این گزارش به صراحت ضد واکسن اشاره کرد که در حال نامشخص بودن یک “خوکچه هندی” یک نگرانی مشروع “منحصر به فرد با نام تجاری جدید واکسن” و نباید لزوما در مقایسه با دیگر آستین تاسیس واکسن مانند سرخک.

“دلایلی برای تردید در اینجا با هم تداخل دارند با واکسن تردید به عنوان ما آن را می دانم” او پرسیدم اما آنها یکسان نیست.”

تبلیغات

با راه برای پیدا کردن یک COVID-19 واکسن به احتمال زیاد در ماه گذشته اگر نه بیش از یک سال و این مهم است که پوشش ما از این موضوع در نظر امریکا تقسیم racialized تاریخچه وقتی که می آید به مداخلات پزشكي. هر چیز دیگری است زیانی, عایقی آمریکا را از آن خود مملو پیچیده تاریخ است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر