چتیسگر اول رئیس, وزیر, Ajit Jogi می میرد در 74

ریپور: Ajit Pramod کومار Jogi, اولین وزیر Chhattisgarh, wasknown در محافل سیاسی به عنوان کسی که هرگز داد تا با وجود شکست مجادلات و ناتوان کننده مسائل مربوط به سلامت.

Jogi, 74 که در یک بیمارستان خصوصی در اینجا در جمعه شد و ناب سیاستمدار که لذت بردم از حمایت در میان قبیله ای و برنامه ریزی شده طبقه جوامع به دلیل دسترسی آسان.

متولد در یک خانواده متوسط به معنی در پندرا جاده منطقه و سپس بیلسپور منطقه Jogi به دست آورده خود را در رشته مهندسی با یک مدال طلا از یک دانشگاه در اوجائین در سال 1964.

پس از آن او واجد شرایط برای اولین بار در هند خدمات پلیس و سپس هند خدمات اداری.

پس از خدمت به عنوان جمع آوری برای 12 سال در مناطق مختلف includingIndore و ریپور, Jogi استعفا داد و در سال 1986 و پیوست کنگره است. حزب فرستاده او را به Rajya سبها برای دو دوره — 1986-92 و 1992-98.

ظهور خود را در سیاست شهاب سنگی بود و او رئیس جمهوری تازه شکل گرفته Chhattisgarh دولت در نوامبر سال 2000 trumping رقبا مانند کنگره بی باک Vidyacharan Shukla.

به عنوان وزیر او بود و با اعتبار setting up a state-of-the-art بيمارستان قلب در ریپور تحت عمومی – خصوصی-همکاری حالت.

Jogi متمرکز بر بهبود سلامت زیرساخت در قبیله ای-عقب مانده تحت سلطه دولت و همچنین گذاشته شد سنگ تهداب این شهر پایتخت جدید در نزدیکی Abhanpur منطقه ریپور.

خود را بلند پروازانه `Jogi Dabri طرح’ برای توسعه کوچک آب منابع برنده ستایش بود اما بعد از آن خدشه دار با فساد.

او متهم شده بود برای تقسیم مخالفان BJP پس از 12 از آن MLAs پیوست حاکم کنگره در سال 2002.

Jogi موفق sidelining Vidyacharan Shukla بود که به دنبال تبدیل شدن به Rajya سبها MP در سال 2002. Shukla سپس پیوست Sharad Pawar را ملی کنگره حزب است.

در ژانویه سال 2003 Jogi مواجه مهم سیاسی شکست زمانی که او و پسرش Amit بودند به عنوان مظنون در قتل Ram, Avtar Jaggi سپس خزانه دار دولت NCP. Amit Jogi بود نیز دستگیر شد اما بعد از تبرئه توسط دادگاه.

بی جی پی نقد در این موضوع در مجمع انتخابات برگزار شد و در اواخر سال 2003 که در آن کنگره دچار یک شکست تحقیر آمیز.

پس از به قدرت رسیدن BJP منتشر شد یک نوار صوتی که ظاهرا پیشنهاد شده است که Jogi سعی کرده بود به رشوه BJP MLAs در تلاش برای مهندس تقسیم می شود.

Jogi به حالت تعلیق در آمد از حزب اما چند ماه بعد کنگره به میدان فرستاد تا او را در برابر Shukla بود که رقابت در BJP بلیط در سال 2004 Lok سبها انتخابات از مهسموند.

در طول مبارزات انتخاباتی Jogi ملاقات با یک تصادف در جاده نزدیکی Rajim شد و برای همیشه محدود به یک صندلی چرخدار. اما او در ادامه به شکست Shukla.

در طول 15 سال تصدی رامان سینگ که به دنبال 2003 سنجی مونتاژ Jogi اغلب لقب به عنوان “تیم ب” از بی جی پی برای درک نزدیکی به حزب حاکم است.

زمانی که کنگره از دست داده یک سوم مجمع انتخابات در یک ردیف در سال 2013, چاقو بودند برای Jogi و حزب پس از آن ساخته شده Bhupesh Baghel دولت واحد رئیس با وجود این واقعیت است که او را anybonhomie با Jogi.

جدا Jogi ترک کنگره در سال 2016 پس از او و پسرش را متهم به دخالت در رفع اتهام از انتخابات به Antagarh مونتاژ صندلی در سال 2014.

پس از رسوایی شکست در 2015 Baghel اخراج Amit Jogi از کنگره است. در ماه ژوئن سال 2016 Ajit Jogi تشکیل Janata کنگره چتیسگر (J).

پیش از سال 2018 مجمع انتخابات Jogi بر خاست تعجب با تشکیل اتحاد با Mayawati-led Bahujan Samaj ، انتظار بر این بود که اتحاد خواهد نقش خود اختصاص خواهد داد.

اما کنگره برنده لغزش توسط کیسه 68 از 90 کرسی است. Jogi-Mayawati ترکیب تنها موفق به کسب هفت کرسی است.

Ajit Jogi خود موفق به پیروزی سنتی Marwahi صندلی بانکی در جاذبه خود را.

Jogi وضعیت به عنوان عضوی از یک جامعه قبیله ای بوده است موضوع جنجال و پس از او وارد سیاست است. پس از او وزیر BJP رهبر سانت کومار Netam تا به حال شکایت به کمیسیون ملی برای برنامه ریزی طبقات و برنامه ریزی قبایل که خود ادعا می کنند متعلق به یک برنامه ریزی قبیله بود و بر اساس اسناد جعلی.

با کنگره’ بازگشت به قدرت او و اعضای خانواده اش رو چند تازه اتهامات با توجه به Antagarh bypoll و کاست وضعیت موضوع است.

هر چند در کنار دولت, سیاست, چهار – زمان MLA هرگز خود را از دست داده تیز حس شوخ طبعی به خصوص در حالی که هدف قرار دادن مخالفان خود. خود را میراث سیاسی است که در حال حاضر انتظار می رود انجام شده توسط پسر او و JCC رئیس Amit Jogi.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de