چگونه قاشق تئوری ” می تواند به شما کمک کند نظارت و مدیریت سلامت روان خود در طول زمان آشفته


Illustration for article titled How Spoon Theory Can Help You Monitor and Manage Your Mental Wellbeing During Turbulent Times

تصویر: شاتر

اخبار در مورد وضعیت این کشور را با سلامت روان بود و هشدار دهنده حتی قبل از حوادث این هفته گذشته—هنگامی که خبر چرخه و رسانه های اجتماعی جدول زمانی آب گرفتگی شد با اخبار در مورد نژادپرستان مرگبار و سازمان ملل متحد redressed ضرب و جرح بر مردم سیاه و سفید.

تبلیغات

روز سه شنبه (که به نحوی نیست سه سال پیش) یک اداره آمار گزارش نشان داد یک سوم از آمریکایی ها در حال نشان دادن نشانه های بالینی اضطراب و افسردگی است. جمع آوری داده ها بین مارس 23 مارس 19 و نشان داد نزدیک به 40 درصد از افرادی که شناسایی شده به عنوان سیاه و سفید با تجربه علائم اختلالات اضطرابی و افسردگی در آن زمان.

بسیاری از این گونه منعکس شده در این داده ها می تواند به اعتبار جاری coronavirus و بلندی رکود اقتصادی که گریبانگیر کشور برای سال, اما پس از یک هفته پر از هرج و مرج تظاهرات بیش از این غیر قابل توجیه کشتار و هدف قرار دادن مردم سیاه را کشش به فرض که سیاه جوامع امروز پس از هفته ها قبل در حال تلاش برای مقابله احساسی و ذهنی است.

تبلیغات

درک “قاشق نظریه” می تواند کمک به افراد صدمه دیده و جوامع را مدیریت مداوم بحران. ابداع شده توسط ناتوانی فعالان—به ویژه در کسانی که بیماری های مزمن—این رویکرد ساخته شده است بر اساس این ایده است که همه ما باید یک مقدار محدود از انرژی است که می تواند اندازه گیری را در “قاشق.”

بیایید می گویند که هر روز شما باید 20 قاشق. برخی از روزها ممکن است 10 قاشق فقط به خارج تخت و یک حمام. در روز های دیگر شما ممکن است احساس مانند شما حتی نمی توان خود را قاشق. ماه پیش زمانی که من هنوز هم تا حد زیادی غافل (و یا در انکار) در مورد خود من وضعیت روانی من را به نشستن در میز من ساعت پس از من به پایان رسید کار. من گیج شده بود در مورد اینکه چرا من فقط باید از این انرژی برای بسته بندی کردن و رفتن به مترو در 5 ساعت فقط مثل همه من و دیگر همکاران بود (من می خواستم برای جلوگیری از شلوغ مترو و قطار آهسته به من گفت: خودم). یادگیری در مورد قاشق نظریه کمک متبلور چه اتفاقی می افتد: در پایان روز کاری من تا به حال به سادگی اجرا از قاشق.

سلامتی روحی مدافع و درمانگر Jor-El Caraballo معافیت های آن را این راه:

“[قاشق نظریه] یک فرض است که همه ما می توانید استفاده کنید برای درک بهتر ظرفیت و توانایی ما برای مقابله و مدیریت از طریق ما با تغییرات روزانه و شرایط. افرادی که به ناحق حمل بار از مسابقه بر اساس ضربه به عنوان مثال ما می توانید تصور کنید که این جریان بار طول می کشد و عوارض آن بر سلامت روان ما” Caraballo گفت: ریشه.

تبلیغات

نظریه رشد بسیار محبوب شد یک راه برای افرادی که شرایط مزمن برای کمک به شناسایی و برقراری ارتباط با یکدیگر: به عنوان “spoonies.” به عنوان تحقیقات بیشتر متصل به نقطه بین استرس مزمن و نژاد پرستی و سلامتو به عنوان بیشتر محلی و ایالتی شناسایی نژادپرستی به عنوان یک مسئله بهداشت عمومیآن ممکن است مناسب برای نگاهی به نژادپرستی و نژادپرستانه رفتار به عنوان یک بیماری مزمن—یک به طور منظم وارده توسط هر دو سیستمیک و نیروهای بین فردی برخوردهای مختلف مردم است. قاشق نظریه پس از آن می تواند کمک به کسانی که در برخورد با نژادی ضربه آرام با خود را به عنوان آنها با یک یورش از حواس پرتی و آشفتگی در حالی که هنوز هم در برخورد با “منظم” یو پی اس و فراز زندگی از همه گیر زندگی.

“برخی از روزها ممکن است ما بیشتر “قاشق” به مدیریت عاطفی وزن در حالی که دیگر روز و فعالیت های روزانه ممکن است نیاز به مقدار انرژی بیشتر و پشتیبانی برای رسیدن به یک ‘عادی’ و سطح عملکرد. آن روزها ما ممکن است نیاز به استراحت بیشتر و یا پشتیبانی بیشتر ، گفت: Caraballo. “قادر بودن برای ارزیابی چگونه بسیاری از قاشق هر کار نیاز ما با دقت بیشتری می تواند درک ظرفیت فعلی ما و تنظیم درآمده است.”

تبلیغات

این ممکن است به ویژه برای طرفداران و فعالان است. در حالی که اخیر مرگ و میر ناشی از جورج فلوید, Breonna Taylor Ahmaud Arbery و تونی McDade را برجسته کرده اند, اهمیت و ضرورت, در شخص تظاهرات—فعالیت طول می کشد تلفات در بدن و روح و ذهن است. زمانی که کار از به دنبال نژادی عدالت خواسته های شما همیشه گرد و غبار, خودتان را برای یک روز دیگر مبارزه قاشق نظریه را می توان مورد استفاده برای ایجاد برخی از مقدار فضای مورد نیاز به احترام به خود را نیاز دارد.

در یک سال 2017 مصاحبه با Healthline, سحر گیبسون یک زن سیاه و سفید زندگی می کند که با اسپونديليتمواد غذایی آلرژی و مشکلات یادگیری گفت: “برای من نظریه قاشق بالاترین ارزش است که آن را اجازه می دهد تا من به درک خودم. مردم ما اغلب با یکدیگر یادآوری است که ما در حال بیماری ما است که درست است. اما Spoonie اخلاق اجازه می دهد تا من به این جدایی فکری است.”

تبلیغات

در سال 2020 قاشق تئوری می تواند اجازه می دهد مردم سیاه و سفید و دیگر جوامع به حاشیه رانده شده به برخی از فضا به خودمان و دیگران بیشتر از ما از طریق مختلف متحده از اضطراب و افسردگی و استرس است. به عنوان گیبسون توضیح داده شده, آن را می توانید اجازه دهید ما گوش دادن به بدن ما مجددا انتظارات ما و به ما اجازه ملایم باشد—حتی اگر فقط برای یک لحظه.

“اگر من بدن تصمیم می گیرد که ما نمی تواند نگه داشتن برنامه های اجتماعی, من می دانم که من در حال پوسته پوسته. هیچ کمک برای آن گفت:” گیبسون. “که برطرف سنگین بار فرهنگی فقط دل و روده آن را خارج و یا سعی کنید سخت تر است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de