فضای امن: سیاه و تخیل ارائه می دهد یک مهلت لازم از یورش سیاه تروما


Vanessa German’s “Altar” on the cover of Black Imaginations by Natasha Marin.

ونسا آلمانی “محراب” در پوشش سیاه و سفید تصورات توسط Natasha مارین.
تصویر: McSweeney را چاپ و نشر

آن را روشن!آن را روشن!که در آن همه چیز ادبی زنده در ریشه

تبلیغات

این عاقلانه نیم مایل ارائه شده در صفحه 57 از سیاه تخیلیک ادغام سیاه, فکر, شعر, مراسم, الهام, امید, و بله, تصورات از آنچه شفا ممکن است مانند نگاه در میان نابرابر وجود دارد. این پروژه و در نتیجه کتاب بیشتر به درستی شرح داده شده توسط نویسنده تحسین Kiese Laymon (سنگین) به عنوان “هنر بدیع در عمل” (h/t آمازون)—تصور شده بود و سرپرستی مستقر در سیاتل مفهومی هنرمند ناتاشا مارین و منتشر شده در فوریه 4, صرف هفته قبل از coronavirus را تبدیل به شناخته شده به عنوان یکی دیگر از بحران به طور نامتناسبی آمریکایی های سیاه و سفید. کاملا آن را نیز یک تاریخ زمانی که Ahmaud Arbery, Breonna تیلور و جورج فلوید هنوز راه می رفت در میان ما (نه به ذکر ناگفته دیگران) بی اعتنا به این واقعیت است که چند ماه بعد از مرگ آنها ارسال خواهد تازه تکان خشم در سراسر کشور است.

آن را در حال حاضر سخت به تعجب آنچه فلوید ممکن است شده ایم تا در اتخاذ خانه مینیاپولیس—همچنین من زادگاه و خانه سابق—به عنوان مارین و من صحبت با تلفن در مارس 21. یک هنرمند که به نظر کار کردن با مردم او را انتخاب کرده اند و متوسط و او توضیح داد که او در استخدام همکاری برای کمک به او در ایجاد “همهجانبه تجارب جشن, شفا, زیبایی…, تبدیل کردن یک ایده به چیزی واقعی است که شما می توانید لمس و بوی و طعم و مزه و احساس.”

تبلیغات

در گفتگو مارین گفتار است غالبا مربوط با کلماتی مانند “آبدار” و “خوشمزه” کلمات که موجب لذت تغذیه و احساس راحتی بسیاری از ما رد شده است پس از شروع این بیماری همه گیر و قطعا پس از آخرین سری از دولت-تحریم قتل که به ما یاد آوری از سنگدلی و بی اعتنایی است که با این کشور رفتار های سیاه و سفید زندگی می کند.

“شاهد مقدس است کار بیش از حد. دیدن خودمان را به عنوان کل و سالم است یک عمل خالص و شورش در جهان بسیار titillated ما انقیاد” می خواند یک نقل قول از مارین در سیاه تخیل‘s گرد و غبار ژاکت. در پوشش آن است و یک عکس از هنرمند ونسا آلمانی‘s “محراب” یک مجسمه ماشین سواری شامل یک مقدس سیاه زن شکل برگزاری دست خود را بر قلب او تصویر فراخوانی این یوروبایی-الهام مذهبی هنری کارائیب (مارین خودش است ترینیداد, تولد). کلمات “من نمی خواهد رنج می برند برای شما” پهلو هر طرف تابلو که همچنین شامل عبارت “ایمنی” و “مقدس” بر زمينه نکردم با “چشم شیطان.”

“وجود دارد یک چشم بد حق در پوشش, بنابراین شما لازم نیست آن را انتخاب کنید اگر شما نمی نیاز به آن را برای همه نیست!” مارین خندید و در زمان تایید کرد که برخی ممکن است آن را “وو-وو” قبل از اینکه به سرعت اضافه کرد: “اما اگر شما به دنبال این آن را کاملا و آن را کاملا برای ما است.”

حتی حداقل معنوی تمایل پوشش بصری نیایش; دعوت به شرکت در یک مقدس و تحول مناسک. به طور غریزی باز کردن این کتاب یک صفحه تصادفی, Wallace کلمات (نقل شده در بالا) اولین کسانی بودند که به من خوش آمد می گوید—و مسلما به نحوی که دقیقا آنچه که من نیاز به شنیدن در آن لحظه; بیانیه ای که به ظاهر حس عفونت—هر دو تحت اللفظی و نهادی—فاکتورها باعث ایجاد پلاک در کشور ما.

تبلیغات

یک هفته بعد, سیاه, تخیل و احساس می کند مانند خواندن ضروری. به این ترتیب, من یک بار دیگر این کتاب را باز کرد و به یکی دیگر از صفحه تصادفی—33—کدام بخوانید:

در یک جهان که در آن من احساس امن با ارزش و دوست داشتنی / وجود دارد خواهد بود آسمان خراش ها / پر از صندلی که در آن / Cisgender / سفت / مرفه / مستقیم / سفید مردان / (و زنان) / می تواند چند صندلی. / برای ماه در یک زمان. / ما می خواهم تماس بگیرید و آنها را در گلخانه. / برای اطمینان از رشد خود را (و عرق) از نشستن. — Ebo بارتون سیاتل بشویید.

تبلیغات

این تصادفی نیست که مارین و من متصل بیش از کار خود را در طول ماه مه که سلامت روان آگاهی ، در حالی که عمیقا الهام بخش سیاه و سفید تخیل متولد شد و از عاطفی تروما; مارین پروژه قبلی 2016 به یونانرفت و ویروسی در درخواست خود را برای مردم به اهرم امتیاز برای کمک به مردم رنگ در آسان ارگانیک راه. که ماه اوت نگهبان توصیف ایران به عنوان “نیم پروژه هنر, نیمی از آزمایش اجتماعی ایده آن این است: مردم رنگ می توانید درخواست کمک و یا خدمات خود و دیگران (افراد, دیگر مردم از, رنگ, هر کسی) می تواند کمک کند.”

“من در تلاش برای ایجاد لحظات همبستگی بین مردم رنگ و بین مردم رنگ و افرادی که سفید” مارین گفت: خروجی. “من نه به پلاریزه. من به مردم و همکاری با یکدیگر برای حلکه می تواند به شما کمک کند که می تواند شما را در ارتباط با, چگونه می تواند شما را جبران امتیاز خود را.”

تبلیغات

ظاهرا درخواست ساده اما سریع ملاقات با یک غیر منطقی و عمیقا توهین آمیز و حمله سولفات از کسانی که به احتمال زیاد باعث مفهوم غرامت به تنهایی.

“من واقعا کاملا شگفت زده شده بود که من کمی سازماندهی هنر پروژه-انجام خود را به طور ناگهانی هدف از خیلی—خیلی خیلی نفرت. مردم آنقدر وقت آزاد” مارین تمسخر. “پس از آن کمی joyride من قطعا نیاز به انجام کاری برای روح من. شما می دانید وجود دارد یک نقطه در زمان که در آن به نام “کاکاسیاه’ صدمه دیده است — و سپس من غرامتو آن را مانند ” خوب در حال حاضر من به نام یک کاکاسیاه هزار بار قبل از صبحانه; اجازه دهید من در روز است.’

تبلیغات

“این قطعا چپ یک نوع خام, gravelly تلخی که احساس نمی بومی که من هستم” او continuاد های که او در بر داشت یک نیاز به فرار و نوظهور الهام در این نوشته از پرفروشترین سیاه زن fantasists N. K. Jemisin Tomi Adeyemi و Nnedi Okorafor. “من می خواستم برای رفتن و اصلاح خاک از خودم. من خودم غرق در آبدار داغ چای شیرین از سیاهی و من شده اند بسیار تمایلی به ترک.”

به جای مارین انجام داده است چه می آید به طور طبیعی: ایجاد و راه رو به جلو از اغلب دردناک و دشوار مکالمات. با سیاه و تخیلاو ما را دعوت به پیوستن به او در فضای ایجاد شده با تنها قصد تایید ما تجربه و پرورش ما شفا—توسط هر معنی لازم.

تبلیغات

“در حالی که من مرتب کردن بر اساس تغذیه خودم با ادبیات و موسیقی و فیلم و همه چیز من بود و همچنین صحبت کردن به مردم سیاه و سفید” او به اشتراک گذاشته. “و واقعا صحبت کردن نیست اما گوش دادن…گوش دادن به سیاه, سهم مردم, نه تنها آنها باقی مانده اما شفا و پر رونق و به خود اجازه می خواهد شاد.”

“وجود دارد هیچ تلاش مورد نیاز در هر نقطه” او بعدا اضافه شده در توضیح از روند. “این کار می خواست انجام شود و پس از آن بود و آن را به یک لذت برای من به انجام آن چندان شاد در هر مرحله.”

تبلیغات

وجود دارد هیچ دستورالعمل در مورد چگونه به رویکرد سیاه و تخیلو مارین تردید به توصیه های خاص هر روش ما را تشویق به تجربه آن را در هر راه که بیشتر حس می کند—به عنوان یک متن کلاسیک, daily devotional (روش ارجح من) و یا به عنوان ادبی جزء از آنچه که هنوز هم در حال تکامل هنر نمایشگاه است.

تبلیغات

“شما لازم نیست برای نشستن و چاک از طریق تمام صفحات در یک ردیف. من فکر می کنم این یک رادیکال فکر می کردم از نظر مفهومی هنر: که ما مقدس—و ما به عنوان درمان می شود,” او گفت:. “ما همه کارشناسان در زنده ماندن در حالی که سیاه و سفید—و برای کسانی از ما که بیشتر از آن لطفا به من بگویید که چگونه. من میخوام بدونم: آیا شما شاد امروز با وجود همه این? می تواند شما عضو شوم ؟ شما می توانید به من کمک کند ؟

“این کتاب مانند یک نمایشگاه شما می توانید با شما—شما لازم نیست که به تنهایی” او بعد از آن اضافه شده است. “کتاب تشویق می کند گفت و گو—لطفا برای دیدن آنچه که بقیه از ما در حال فکر کردن در مورد, و تعامل و جشن شما که بسیار بزرگتر و پايدارتر و همه جانبه.”

تبلیغات

با کلمات در گوش منمن باز کردن یک صفحه دیگر—121—قابل توجه دیگری عبور می باشد که توسط ویلیام والاس III.

به درمان من گام به دور از زندگی خود من و دنبال کردن مکان های که در آن زندگی در کار است. هر زمان ممکن است من درایو هزاران مایل نسبت به طوفان یا جنگل و یا فضاهای نا معلوم. و من نفس بکشم. و من گوش دادن. و من اجازه رفتن. و من رایگان.

تبلیغات

پس چه خواهد مارین—در wildest سیاه تخیل—جمعی آرزو برای ما ؟

“من آرزو می کنم برای همه ما سیاه و قهوه ای مردم است که ما خودمان را به خودمان و هر یک از دیگر” او پاسخ داد. “وجود دارد هیچ قلمرو ذهنی, روحی,, احساسی, تجربی—که مال ما نیست اما ما به ندرت به خودمان به خودمان…وجود دارد هیچ چیز مانند در آغوش سیاهی; دادن خودتان را به سیاهی; برگزاری خودتان را با سیاهی; جشن با و برای سیاهی.'”

تبلیغات

این مصاحبه ویرایش شده و تغلیظ شده برای وضوح. سیاه تخیل در دسترس است در فرمت های مختلف از عمده کتابفروشان در حال حاضر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de