مسکو: روسیه خود را از دست داده طولانی-برگزار انحصار به عنوان تنها کشور قادر به کشتی فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی به دنبال بی عیب و نقص سرنشین دار راه اندازی توسط شرکت آمریکایی SpaceX.

روسیه و آژانس فضایی تبریک گفت ایالات متحده و ایلان SpaceX در اولین crewed پرواز تا کنون توسط یک شرکت خصوصی اما کارشناسان گفت: راه اندازی باید زنگ خطری برای Roscosmos.

“موفقیت این ماموریت را به ما ارائه با فرصت های اضافی است که به نفع کل بین المللی برنامه” فضانورد Sergei Krikalev, Roscosmos, مدیر اجرایی, برای crewed فضای برنامه گفت: در یک ویدیو کوتاه در آدرس.

روز شنبه راه اندازی شد برای اولین بار از فضانوردان آمریکایی از خاک آمریکا پس از mothballing از ما برنامه شاتل در سال 2011 که در سمت چپ روسیه اساسی تر و قابل اعتماد فضاپیمای سایوز تنها مسئول حمل و نقل خدمه است.

فضانوردان پس از آن همه آموزش دیده در ستاره شهر در خارج از مسکو مورد مطالعه قرار گرفت و روسیه قبل از انفجار از بایکونور گفتوگو در قزاقستان است.

“این پرواز شده اند غیر منتظره فرصتی برای مسکو برای حفظ تولید سایوز و حفظ یک صدای قابل توجهی در مذاکرات بیش از ISS گفت:” ایزابل Sourbes-Verger متخصص در فضای سیاست در مرکز ملی تحقیقات علمی است.

روسیه و آژانس فضایی نیز به دست آورده مبالغ زیادی با گذر گاه فضانوردان: یک صندلی در سایوز هزینه های ناسا حدود 80 میلیون نفر است.

اگر SpaceX شروع به گرفتن تا همه ما فضانوردان “سالانه ضرر و زیان می تواند بیش از $200 میلیون دلار از دست دادن قابل توجهی برای Roscosmos بودجه حدود 2 میلیارد دلار” گفت: آندره Ionin یک کارشناس در Tsiolkovsky آکادمی فضایی در مسکو.

در حالی که مشک کارآفرین بلند پروازانه پشت SpaceX, نام قیمت یک صندلی در فضاپیما به 60 میلیون دلار Roscosmos رئیس Dmitry Rogozin اعلام کرده است که روسیه در تلاش برای کاهش قیمت آن 30 درصد است.

Ionin ابراز شک و تردید بیش از برنامه است.

“SpaceX است صرفه جویی در پول با استفاده از ارزان موتور و تولید تقریبا همه خود قطعات” او گفت:. “برای انجام این کار روسیه را مجبور به تغییر فرایند تولید آن.”

یکی دیگر از گزینه این است که یک سیستم داد و ستد کالا پیشنهاد شده توسط ناسا مدیر جیم Bridenstine: برای هر روسی در آمریکا, سفینه فضایی, یک آمریکایی را سایوز.

‘زنگ خطری’

در یک معنای وسیع تر ظاهر رقیب مانند SpaceX باید یک “زنگ خطری” برای صنعت فضایی است که “در دور شکل بدتر از کسانی که در شارژ اعتراف” گفت: Ionin.

یک دهه پیش روسیه شده بود و بخش بزرگی از جهان را راه اندازی کرد اما این است که دیگر مورد امروز با توجه به رقابت از چین و SpaceX.

“هنگامی که ما از دست دادن از راه اندازی بازار Roscosmos گفت: همه چیز خوب بود چرا که ما تنها آنهایی که فرستادن افراد به ISS است. حالا که برگ انجیر کاهش یافته است.”

روسیه بخش فضای خدشه است با فساد با چندین رسوایی بیش از ساخت و ساز جدید Vostochny گفتوگو در شرق دور.

این کشور در صنعت فضا نیز موفق به نوآوری و تمرکز بر اصلاح “اتحاد جماهیر شوروی تکنولوژی بدون هر گونه عمده تکامل” Ionin گفت.

این برنامه فضایی روسیه مشهور است برای فرستادن اولین انسان به فضا در سال 1961 و راه اندازی اولین ماهواره چهار سال قبل از آن و دستاوردهای آن باقی می ماند یک منبع اصلی از غرور ملی.

اما اخیرا آن را تحمل کرده است یک سری از موانع به ویژه از دست دادن گران فضاپیما و ماهواره در سال های اخیر است.

ظهور شرکت های خصوصی مانند اسپیس ایکس که دارای جاه طلبی برای تسخیر مریخ خطرات خروج روسیه از irrecoverably به مراتب پشت سر ،

مریخ بعدی ؟

برای روسیه به نگه دارید تا یک بدنه دولت مستقل از فضا بخش اصلی بازیکنان نیاز به توسعه یک استراتژی جدید Ionin گفت.

“ما رئیس جمهور (دونالد) مغلوب ساختن پیشی جستن دوباره بدن—ملی فضای شورای—مجموعه سیاست ها و اهداف. ما نیاز به انجام چیزی مشابه به همین.”

برخی از ناظران حس فقدان اراده سیاسی از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین که به نظر می رسد بیشتر متمرکز بر استفاده از علم موشک به توسعه قابلیت های نظامی به خصوص hypersonic موشک.

“پوتین اکتشافات فضایی نیست یک اولویت وقتی که می آید به نشان دادن ممکن است از دولت” گفت: فضای مستقل متخصص ویتالی anshul jain.

برای Ionin, reinvigorating روسیه در فضا برنامه نیاز به همکاری های بین المللی ،

Sourbes-Verger پیشنهاد هر سرنشین دار بین المللی در ماموریت به مریخ “می تواند یک فرصت برای روسیه به دست آوردن مجدد جایگاه خود را با به اشتراک گذاشتن مهارت های خود را.”

اما او گفت: هزینه هر گونه ماموریت خواهد بود که در چین—در حال حاضر جهانی دوم فضا قدرت در شرایط راه اندازی—نیاز به گنجانده شود.

در عین حال که چشم انداز بعید به نظر می رسد او افزود: با توجه به این که “کنگره آمریکا حاضر هر فضای همکاری با چین است.”

با کلیک بر روی دکن کرونیکل تکنولوژی و علم برای آخرین اخبار و بررسی است. ما را دنبال کنید Facebook Twitter.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله