هند اخراج دو مقامات پاکستانی برای جاسوسی پاکستان می گوید اتهامات بی اساس

دهلی نو: هند روز یکشنبه اعلام کرد دو مقامات پاکستان کمیسیون عالی به عنوان شخص غیر قابل قبول’ به اتهام جاسوسی و دستور داد آنها را به ترک این کشور در عرض 24 ساعت به وزارت امور خارجی گفت.

دو مقامات عابد حسین و محمد طاهر بودند توسط پلیس دهلی در حالی که آنها به دست آوردن اطلاعات حساس مربوط به هند تاسیسات امنیتی از یک ملی هند در ازای پول, منابع رسمی گفت.

“دولت اعلام کرده است هر دو این مقامات شخص غیر قابل قبول برای غرقه شدن در فعالیت های ناسازگار با وضعیت خود را به عنوان اعضای یک ماموریت دیپلماتیک و خواسته آنها را به ترک این کشور ظرف 24 چهار ساعت” MEA در بیانیه ای گفت.

این منبع گفت که مقامات مشغول به کار بودند در ویزا بخش از پاکستان کمیسیون و اعتراف در طول بازجویی که آنها مشغول به کار برای آژانس جاسوسی پاکستان ISI.

در بیانیه ای در اسلام آباد پاکستان خارجه محکوم هند به اقدام علیه این دو مقام در تماس تلفنی با اتهامات بی اساس است.

در آن گفت: عمل است که “به وضوح” در کاهش دیپلماتیک فضا برای این کار از کمیسیون عالی پاکستان در دهلی نو.

“پاکستان به شدت رد بی اساس هندی اتهامات و تحکیم هندی اکشن است که در نقض آشکار کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک و همچنین هنجارهای دیپلماتیک رفتار به خصوص در حال حاضر vitiated جو” آن را گفت.

این اقدام تنبیهی علیه دو مقام آمد در میان ساییده شده روابط بین دو کشور بیش از ساماندهی جامو و کشمیر توسط هند.

پاکستان در حال کاهش روابط دیپلماتیک با اخراج هندی کمیساریای عالی در اسلام آباد پس هند تصمیم به برداشت ویژه وضعیت جامو و کشمیر و bifurcate دولت به دو سرزمین های اتحادیه در ماه اوت سال گذشته است.

MEA گفت: اعتراض شدید تسلیم شد و با این شارژ de امور پاکستان کمیسیون عالی بر فعالیت های آن دو در مقابل مقامات امنیت ملی هند.

“پاکستان د شارژ امور خواسته شده بود تا اطمینان حاصل شود که هیچ یک از اعضای آن ماموریت دیپلماتیک باید افراط در فعالیت های مغایر با هند و یا در رفتار به شیوه ای ناسازگار با وضعیت دیپلماتیک” آن گفت:.

این منبع گفت که این دو مقام در حال کار در ویزا بخش از پاکستان کمیسیون عالی شد توزیع بیش هندی پول و آی فون برای آنها ارائه اسناد و مدارک.

مقامات در ابتدا ادعا کرد که آنها از اتباع هند و حتی تولید جعلی Aadhaar کارت, منابع گفت.

یک مورد مشابه قرار گرفته بود در ماه اکتبر سال 2006 است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de