پاکستان مقامات سفارت را ترک و هند پس از اتهام جاسوسی

دهلی نو: دو مقامات پاکستان اخراج توسط هند بیش از تعویق افتاد به خانه بازگشت دوشنبه یک سخنگوی سفارت گفت که ایران مسلح به رقبای wrangled بیش از این ادعا است.

دولت هند روز یکشنبه گفت که این دو بازداشت شده بود برای “غرقه شدن در فعالیت های جاسوسی” و با توجه به 24 ساعت کشور را ترک کنند.

حرکت آمد در میان افزایش تنش ها بین قوس رقبای دشمنان بیش از هیمالیا منطقه کشمیر که تقسیم شد بین آنها در سال 1947 زمانی که آنها به دست آورده و استقلال از بریتانیا.

هند رسانه ها گفت: این دو مقام-هر دو مشغول به کار در سفارت بخش ویزا — بازداشت شده بود روز یکشنبه در حالی که تلاش برای به دست آوردن اطلاعات در هند ایجاد امنیت.

این جفت ارز بازگشت به پاکستان از طریق مرز Wagah عبور که بسته شده است برای چندین هفته به دلیل coronavirus مستند یک سفارت پاکستان دریافته.

پاکستان احضار هند کاردار به بیان خود “محکومیت” از اخراج سفارش.

وزارت امور خارجه به نام اتهامات “بی اساس” و گفت: دهلی عمل بود “پاک کردن” نقض ” کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک.

کشمیر تبدیل به یک بزرگتر منبع تنش بین دو قدرت پس از هند در ماه اوت گذشته اوراق را با اکثریت مسلمان منطقه نیمه خودمختار وضعیت و تحمیل عمده امنیتی سرکوب.

در پاسخ به پاکستان مقیم از دهلی نو و فرستاده هند فرستاده.

هند و پاکستان در مبارزه کرده اند را سه جنگ پس از استقلال بیش از کشمیر.

توپخانه خود را در سراسر کشمیر علامت گذاری خط یک در نزدیکی-وقوع روزانه و در فوریه 2019 آنها انجام tit-for-tat ادامه دارد.

گروه های شورشی در هند-اداره کشمیر را مبارزه برای چندین دهه برای منطقه استقلال یا ادغام آن با پاکستان است.

از سال 1989 این مبارزه را ترک کرده است دهها هزار نفر مرده عمدتا غیرنظامیان است.

هند بیش از 500 ، 000 سرباز در کشمیر که در آن درگیری یک اتفاق معمول است اما در ماه گذشته افزایش یافته و به منطقه ای سرمایه سرینگر.

دهلی نو به طور منظم متهم قوس رقیب پاکستان از پشتیبانی و ارسال شورشیان در سراسر شدت militarised مرز. اسلام آباد با رد این ادعا است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de