Illustration for article titled Philadelphia Finally Takes Down Monument to Racist, Homophobic Mayor Frank Rizzo

عکس: جسیکا Kourkounis (گتی ایماژ)

فرانک ریزو بود واقعا افتضاح انسان است. به عنوان کمیسر پلیس و بعد از آن شهردار فیلادلفیا از طریق ’70s او صرف زمان خود را در قدرت ارعاب و تجاوز جوامع است. با وجود این اطلاعات به مشترک بودن دانش یک مجسمه ساخته شده به افتخار او ایستاده بود در مقابل تالار شهر برای بیش از دو دهه است.

تبلیغات

هر کس می بوسه که ادای احترام به این نژادپرستانه ای خداحافظی به عنوان شهر در نهایت حذف مجسمه در دوشنبه تپه گزارش. در ابتدا شهردار جیم کنی (D-فیلادلفیا) گفت که این مجسمه را به پایین گرفته شود و در برخی از نقطه در چند ماه آینده. فیلادلفیا یکی از بسیاری از شهرهای آمریکا در حال حاضر شاهد تظاهرات علیه خشونت پلیس در پی جورج فلوید مرگ است. ریزو را به مجسمه تبدیل به یک نماد در طول این اعتراضات به نمایندگی از این شهرستان در تاریخ mistreating جامعه سیاه و سفید.

“ادامه نمایش مجسمه است و طبعا خشم و صدمه زدن به بسیاری از Philadelphians از جمله کسانی که در اعتراض به قتل فجیع جورج فلوید و بیش از حد بسیاری از دیگران است. من را دیده اند و شنیده غم و اندوه خود را. این مجسمه در حال حاضر دیگر می ایستد در مقابل یک ساختمان است که در خدمت همه Philadelphians,” کنی گفت: در بیانیه ای اعلام کرد این مجسمه را برداشت.

تبلیغات

از تپه:

به عنوان پلیس کمیسر ریزو led سرکوب در برابر حزب پلنگ سیاه و سفید و سیاه و آزادی شدند. او یک بار گفت: پاسخ خود را به ضد پلیس معترضان را “را Attila the Hun شبیه f—.” او خلاصه تا نظریه خود را از درمان مجرمان به عنوان “spacco il cappo” و یا شکستن سر.

The Philadelphia Inquirer برنده جایزه پولیتزر در سال 1978 برای مستند سازی الگوهای خشونت پلیس تحت ریزو رهبری است.

به عنوان شهردار ریزو مخالف جدید پروژه های مسکن در اکثریت سفید محله و او مخالف desegregating این شهرستان در مدارس.

او روشن خود را از وابستگی حزب از حزب دموکرات به جمهوریخواه در سال 1986. او برای شهردار سومین بار برنده جمهوری خواه نامزدی در سال 1991. ریزو از حمله قلبی درگذشت قبل از روز انتخابات.

بنابراین شخص نوع از زباله. گیج کننده ترین بخش از این داستان این است که مجسمه نیست برخی از بنای تاریخی از دوران گذشته است. این مجسمه بنا بود در سال 1999 فقط یک کمی بیش از 20 سال پیش. من 7 سال, تماشای دکستر, آزمایشگاه زمانی که مشهد تصمیم به پرداخت ادای احترام به یکی از بدنام ترین نژادپرستان. در سال 2017, ریشه تصویری منتشر شده توضیح تاریخچه مجسمه و شهرستان در ارتباط با آن است.

طبعا مجسمه شده بود تخریب در طول سال به عنوان مردمی فراموش نکرده میراث نژاد پرستی و همجنسگرا ستیزی او در طول عمر خود. به عنوان در سراسر کشور تلاش برای حذف مؤتلفه بناهای تاریخی رشد کرده اند در سال های اخیر تا به تماس در فیلادلفیا برای ریزو مجسمه برداشته شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de