دهلی نو: هند روز جمعه گفت: “به احتمال بسیار زیاد” را به نفع خود یک انتخاب غیر دائم صندلی در ژوئن 17 به 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل (UNSC) برای دو سال-مدت 2021-22.

آن را نیز ذکر شده آن پنج اولویت در سازمان ملل متحد از جمله یک پاسخ موثر به تروریسم بین المللی و گفت: “هدف کلی” خواهد بود آن رویکرد جدید برای اصلاحات در جهانی چند جانبه موسسات. دهلی نو گفت: آن اعتماد به نفس در پیروزی انتخاباتی ناشی از این واقعیت است که آن است که “تنها نامزد تایید شده از منطقه آسیا-اقیانوس آرام ، این خواهد بود هند هشتم ترم در شورای امنیت سازمان ملل پس از آن انتخاب شده است.

دولت اظهار داشت که این امر تمرکز بر اصول مانند احترام و سیاست مانند گفت و گو و همکاری برای رسیدن به اهداف خود در سازمان ملل متحد. همچنین تأکید هند “به مدت طولانی نقش به عنوان یک صدای اعتدال یک مدافع از گفت و گو و طرفدار حقوق بین الملل”.

آن را ممکن است به یاد می آورد هند شده است هل دادن برای دائمی کرسی در شورای امنیت سازمان ملل که دارای پنج عضو دائم و 10 غیر دائمی هستند. پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل—به نام “P-5″—در حال ایالات متحده و روسیه و فرانسه و چین است. آن است که هند باور است که جهانی چند جانبه نهادهای مانند سازمان ملل متحد به خودی خود نیاز به اصلاحات در حال حاضر به عنوان آنها را به منعکس کننده واقعیت های جهان معاصر. از تهدید تروریسم نیز یک نگرانی کلیدی از هند که چهره فرامرزی تروریسم از پاکستان است.

در بیانیه وزارت امور خارجی (MEA) گفت: هند پنج اولویت خواهد بود “فرصت های جدید برای پیشرفت موثر پاسخ به تروریسم بین المللی اصلاح چند جانبه سیستم یک رویکرد جامع برای صلح و امنیت بین المللی و ترویج فن آوری با یک تماس انسان به عنوان یک راننده از راه حل”. آن اضافه شده که در آن “هدف کلی در طول این تصدی در شورای امنیت سازمان ملل خواهد بود که دستاورد N. O. R. M. S: یک جهت گیری جدید برای اصلاح سیستم چندجانبه”.

راه اندازی یک بروشور در روز جمعه صبح خارجی وزیر امور S. Jaishankar گفت: هند رویکرد خواهد بود هدایت “پنج S” عنوان شده توسط نخست وزیر نارندرا مودی که—“Samman (احترام), Samvad (Dialogue), Sahyog (همکاری) و Shanti (ع) برای ایجاد شرایط برای جهانی Samriddhi (رفاه)”.

MEA گفت: “به عنوان یک نامزد تایید شده از منطقه آسیا-اقیانوس آرام گروه هند نامزدی است که به احتمال بسیار زیاد به موفقیت است. در این صورت این امر می تواند هند را هشتم ترم در شورای امنیت سازمان ملل متحد; این دو سال تصدی شروع خواهد شد در ماه ژانویه 2021.”

دهلی نو همچنین با اشاره به “هر دو جدید و سنتی ادامه چالش برای صلح و امنیت بین المللی” که شورای امنیت سازمان ملل نیاز به مقابله با. با توجه به اخبار اخیر آژانس گزارش از سازمان ملل متحد به رای گیری از طریق رای مخفی و اگر چه وجود داشته است برخی از “جدید رای گیری ترتیبات” در محل قرار داده و با توجه به بیماری همه گیر کوروناویروس.

آن را بیشتر گفت: “در حال انجام COVID-19 همه گیر است و بیشتر باعث پیچیده تر بین المللی اقتصادی و سیاسی محیط زیست از جمله با محدود کردن ظرفیت متحده برای پاسخ به, محلی, منطقه ای و چالش های جهانی.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de