خانم Weldy لذت می برد پخت و پز مواد غذایی اما حتی بیشتر او را دوست دارد آن را بسوزاند.

واژه فرانسوی “سوخته” است “brûlée” را به عنوان “brûlée کرم,” کاستارد که پاشیده با شکر و به آتش کشیدند برای ایجاد یک ترد کارامل لایه. اما اصطلاح فانتزی یا نه Weldy امثال هیجان تقریبا اما نه کاملا, روشنایی, ترشی لوبیا پخته و دیگر مواد غذایی بر روی آتش است. او ترجمه را که با شور و شوق به “Brûlée بساز یا نه” یک سری از فیلم های کوتاه که در آن او پراکند شکر در تصادفی مواد غذایی و پس از آن چراغ ‘اونا تا.

آن آغاز شده و با یک بوتان مشعل های آشپزخانه مورد جنوب مینیاپولیس زن خریداری یک زن و شوهر از سال پیش.

“من دوست دارم مشعل بسیار! من فکر بافندگی آن را گرم و نرم. در اصل قصد من این بود که brûlée کرم اما من نمی باید از مواد تشکیل دهنده در دست و من می خواستم به استفاده از مشعل بنابراین من فکر کردم چه کنم؟’ و سپس من فکر کردم: “بلغور جو دوسر!’ “به یاد می آورد Weldy, 46, که, تالار Mauter است کاهش یافته است در این هفته یوتیوب نشان می دهد. “این که چگونه مغز من کار می کند. من تصادفی اتصالات و سپس ببینید اگر من می توانم آنها عمل می کنند.”

او در عمل آنها را به مقدار زیادی. Weldy تنها به تازگی به اطراف کردم به ساخت اولین brûlée کرم اما او قرار داده گرما در فقط در مورد هر چیز دیگری در شربت خانه. نتیجه این است که 10 دو یا سه دقیقه قسمت از “Brûlée بساز یا نه” که می توان در یوتیوب و یک Instagram account @bruleeyayornay.

آن را زیر یک قالب ساده: Weldy می کند و یا اقدام به خرید (در مورد پیتزا یخ زده) نوعی از مواد غذایی آن را در فویل آلومینیوم در جدول اتاق ناهار خوری هرچه در برخی از قند caramelizes آن را با مشعل بخواند یک شعر بند تنبانی در مورد آن در حالی که انتظار برای شکر به سرد سلیقه brûléed مورد و نتیجه دادن آن را “بساز” “نه” و یا در یک نمونه “OK.”

همه از آن زمان جوشان Weldy همچنین فیلمبرداری با تلفن همراه خود. تنها چیزی که او انجام نمی دهد که limericks که نوشته شده توسط ناشناس از دوستان که پرداخت می شود در Weldy مورد علاقه, غذا, هویج.

یکی از جذاب ترین چیز در مورد هویج و brûlée کرم — است crunchiness استدلال Weldy که فکر می کند “بحران” باید در نظر گرفته شود یکی از گروه های مواد غذایی. قرار می دهد که او در این شرکت از ساختگی عنوان شخصیت از فیلم “آملی” که در میان لیست بزرگترین لذت استفاده از یک قاشق برای شکستن پوسته از یک brûlée کرم.

در او نشان می دهد Weldy اعمال روش علمی برای پخت و پز است که حس می کند از آنجا که او یک دانشمند است. سابق معلم اول ابتدایی در مدارس عمومی بلومینگتون او در حال حاضر بخشی از Microbiota درمان تیم در دانشگاه مینه سوتا که شما ممکن است در مورد به عنوان خوانده شده در ماری روچ پرفروش “Gulp.” او بخشی از یک فرایند که در آن اساسا میکروب از سالم مدفوع پیوند شده به مردم با مسائل گوارشی در تلاش برای شناساندن خود و دستگاه گوارش در مسیر درست است.

“رشد من می خواستم برای کار با حیوانات. که نمی تابه و من فکر کردم من می خواستم برای انجام محیط زیست, زیست شناسی, اما پس از آن من به دارویی زیست شناسی. آن را فقط به بزرگ بوده است مناسب است. من عاشق یادگیری در مورد چیزهایی که ما می توانید ببینید که بسیار تاثیرگذار در زندگی ما” گفت: Weldy.

او همیشه سرگرم کننده لذت می برد و خودش را با چالش های شخصی در حال اجرا یک نیمه ماراتن تکمیل هایکو ایجاد قرعه کشی برای همکلاسی زمانی که او در مدرسه ابتدایی — تا حد عالی رساندن او مشعل مهارت های شده از فیلم’ سرگرم کننده است.

شهرهای دوقلو brûlée متخصص دایان Moua می شود که.

کمربند جایگزین ارزشیابی دوزبانه-آموزش جیمز ریش نامزد دریافت جایزه اجرایی آشپز شیرینی از قاشق و پایدار باد و Bellecour صرف سال تکمیل و آموزش مشعل کار می کنند.

“این در واقع یک هنر است. این است چگونه بالا شما نگه داشتن مشعل چگونه نزدیک شما را نگه مشعل چه مدت. برخی از مردم را [از لایه ای از شکر] بیش از حد نازک و برخی بیش از حد ضخیم است. وجود دارد بسیاری از جنبه های. آن را فقط به سوزاندن قند” گفت: Moua. “آموزش کارکنان خود را به brûlée آنها سوزاندن آن در همه زمان ها و یا آنها تحت brûléeing و گرفتن نیست که caramelization.”

Moua که دست را زخم که شواهد خطرات مذاب شکر می گوید حتی او هنوز هم برخوردهای گاه به گاه سکسکه هنگامی که او را در آتش زدن در محل کار که در آن آنها انجام کلاسیک کرم و همچنین brûléeing کرپ است, کیک موز و حتی macarons. او فکر می کند از خطر ذاتی است و بخشی از درخواست تجدید نظر از خوب brûlée. مانند طناب از ارتفاع پریدن و یا نوشتن یک کل رمان که در یک جمله آن را لاس زنی با فاجعه است که به آن zing.

“باخت چیزی است که بسیار پر زرق و برق. آن را با اضافه کردن لمس نهایی به آن است. ما انجام بسیاری از کیک و من رفتن به پوشش سوئیس مرنگ شما مشعل” گفت: Moua. “فقط کمی حرارت آن را لمس و آن را زیبا ترین چیزی که تا به حال.”

Moua است که نه تنها علاقه مند به درام brûléeing.

“زمانی که من سوفله, آن, گرفتار در آتش است. یکجور دوربین عکاسی را بیش از حد. بخشی از آن این است که من وانمود مانند, “اوه, آن, آتش, اما در واقع من فکر می کنم این می افزاید: برخی از سرگرم کننده برای نشان دادن” بستری Weldy که سگ فلورانس و بادام زمینی لوئیس ساخته شده اند ظاهر cameo در فیلم ها.

وجود دارد یک لیست طولانی از چیزهایی Weldy می خواهم به brûlée و دوستان ارائه پیشنهادات مانند گل کلم که بلندترین “نه” تا کنون. بزرگترین موفقیت است ؟ جو خیلی خوشمزه است که Weldy گفت: “شما می توانید آن را در خدمت در یک رستوران است.”

او شروع به ساخت “Brûlée بساز یا نه” فقط قبل از COVID-19 او را مجبور به کار از خانه. با یک لیست طولانی از چیزهایی که او ممکن است سعی کنید آبپاش قند و آتش زدن او می گوید: این بیماری همه گیر به شدت علاقه او در brûléeing. اما او تا به یک ایده برای چالش بعدی در حال حاضر: ساخت نسخه خود را از Pop-Tarts, توستر, شیرینی, با رمز و راز های خوشمزه برای مهمانان به نمونه و قاضی است.

“این می تواند حتی از یک نمایشگاه دولتی غرفه. شما به منظور پر کردن خود را انتخاب و یا سفارش شما تعجب مانند چنگ زدن به کیسه. من عاشق چنگ زدن به کیسه!” گفت: Weldy.

در حالی که طوفان فکری Weldy آنها ساخته شده است پر شده با نوتلا و کره بادام زمینی و ژله و خیارشور و خردل. ایده های دیگر در حال شکل گرفتن است اما آن را قطعا یک کشش به تصور جهان برخورد و brûléed Pop-ترش جایی در Weldy آینده.

 

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de