ماه پس از جهانی همه گیر تعطیل کردن کسب و کار خود و روز پس از بيانيه خود را تنظیم انبار آتش کشیده کریس مونتانا یک سوال: آیا این همه ارزش آن را? آتش سوزی ، سیل و غارت پس از جورج فلوید را به مرگ ؟

“من نمی دانم اگر آن را یا نه. اما من فکر می کنم وجود دارد یک فرصت برای آن می شود. و وقتی که من از آن فکر می کنم که راه من نمی دانم اگر من مراقبت اگر Du Nord می سوزد به پایه و اساس است.”

برای مونتانا بنیانگذار Du Nord کرافت ارواح سیاه برای اولین بار متعلق به کارخانه یا محل تقطیر در کشور جورج فلوید مرگ و متعاقب آن شورش های برش در بسیاری از جنبه های هویت خود را.

به عنوان یک صاحب کسب و کار او ناراحت شده بود به ساختمان و محله خود را سوزاند. “است که لطمه می زند و آن را به صدمه دیده است. هر کسی که می گوید آن را ندارد دروغ است.”

به عنوان یک مرد سیاه و سفید او گفت که او بلافاصله محوری را به آشنا و دولت است. “شما به یاد داشته باشید همه آنهایی که دیگر. من به یاد داشته باشید که یک بچه راهپیمایی در اعتراض به رادنی کینگ. و سپس در اینجا من در یکی دیگر از اعتراض و شعار است دقیقا همان: بدون عدالت بدون صلح است.”

و به عنوان یک پدر به سه جوان پسر ؟ “که سخت ترین به بحث در مورد” او گفت:.

هنگامی که در سال 2020 آغاز شد, مونتانا, فکر, بزرگترین مانع او خواهد بود یک صلیب کشور حرکت می کند و با خانواده اش. همسر خود را Shanelle پذیرفته شده در انرژی های تجدید پذیر و توسعه در کالیفرنیا است. او را به نقل مکان به کالیفرنیا با سه پسر در سنین 2 و 4 و 6; Chris خواهد او را حفظ رسومات در جنوب مینیاپولیس و تقسیم زمان بین یک آپارتمان در دریاچه و خیابان و خانه جدید خود را در دریاچه, جنگل, کالیفرنیا.

برای 7 سال Du Nord کرافت ارواح تا به حال تولید شده برنده جایزه l’etoile ودکا و فیتزجرالد جین. پس از آن تاسیس Du Nord رشد کرده بود به بخشی از این محله در جنوب مینیاپولیس. Chris مطرح شد در اینجا به دبیرستان رفت چهار بلوک دور در جنوب دبیرستان. او می دانست که وجود دارد راحت تر مکان برای باز کردن یک کوکتل اتاق محله با ترافیک پا و جوان ساکنان.

“اما من می دانم که مردم در جنوب مینیاپولیس” گفت: “همه از من سوء ظن تایید شده است: آنها برای حمایت از شما.”

سال جدید را به ارمغان آورد وعده بیشتر رشد: یک رستوران با مشارکت محلی غیر انتفاعی خوردن برای سهام. از آشپزخانه تجاری در مجاور ساختمان خوردن به صورت سهام خواهد همکاری با جامعه سرآشپزها به ارائه مواد غذایی برای کوکتل اتاق. آنها را استخدام سرآشپزها بودند که کمتر در شهرهای دوقلو ناهار خوری ، منوها را تغییر دهید, بازتاب متنوع از بازیگران استعداد های پخت و پز.

توسط اواسط ماه مارس این رویاها و بقیه مونتانا قصد دارد تا سال 2020 از بین میره.

در پاسخ به COVID-19 گیر یک دولت به منظور تعطیل کردن همه غیر ضروری کسب و کار از جمله Du Nord را کوکتل اتاق. خوردن برای سهام رستوران در انتظار قرار داده شد به طور نامحدود. از دست دادن کوکتل اتاق محو کردن بخش عمده ای از درآمد خود را پس مونتانا منتقل Du Nord تمرکز برای ساخت ضد عفونی کننده دست به طور ناگهانی در تامین کوتاه مدت در سراسر کشور است.

کسب و کار حل و فصل را به یک نقش جدید به عنوان “ضد عفونی کننده دست کارخانه” و کریس آماده به دوباره پیوستن به خانواده اش در کالیفرنیا است.

“من فکر می کردم که داشتن روشن به ضد عفونی کننده دست ما می دانستیم که کمی بیشتر در مورد آنچه ما انجام می دهند و من نمی خواهد که به اینجا و آنجا گفت:” کریس. “اما پس از آن این آمار است.”

در ساعات اولیه صبح جمعه, مه 29, the Du Nord انبار ساختمان آسیب دیده بود در یک راش از آتش سوزی و غارت که به دنبال کشتن جورج فلوید. این سیستم بارانی در آمد در زمان برای متوقف کردن شعله های آتش از پاره طریق پالت پر از سیب لیکور و ودکا. آب snuffed آتش سوزی در یک پارچه کهنه بود که پر شده را به کلاه از 265-گالن ظرف اتانول است. اما ساختمان انبار آب گرفتگی شد.

قبل از آن که شب به معترضان یورش برده و سوزانده سوم پلیس حوزه و مجموعه ای از چندین کسب و کار منطقه در آتش ماریا Kustritz مدیر تولید در Du Nord, و شریک زندگی خود را Kiell, پریدند روی دوچرخه خود را. با آنها به ارمغان آورد با عجله ساخته شده نشانه هایی است که خواندن “سیاه و سفید متعلق به” که آنها ارسال شده در هر پنجره Du Nord را کوکتل اتاق. دیگر کسب و کار تا به حال قبل از emptively سوار کردن پنجره ها و درها با تخته سه لا; Du Nord نشده بود. آنها امیدوار بودند که علائم ناخوانا بر روی جعبه های مقوایی و کاغذ سست خواهد بود به اندازه کافی برای تضعیف غارتگران و تظاهر.

هر چند Du Nord انبار سوخته, کوکتل با “سیاه و سفید متعلق به” نشانه هایی در خود ویندوز دست نخورده بود.

سکته مغزی شانس بسیار از اتانول بسیار قابل اشتعال الکل استفاده می شود به عنوان پایه بسیاری از دست عفونی در حال حاضر حذف شده از انبار. فقط هفته قبل از آن سنجش آنها نیاز به فضای بیشتر برای میکس و بطری ضد عفونی کننده دست مونتانا تصمیم گرفته بود به حرکت کل عملیات به یک فضای اجاره ای در خیابان. قبل از صبح از آتش سوزی Kustritz برآورد این تیم حذف کرده بود نزدیک به 10 ، 000 گالن اتانول است.

“اگر ما تا به حال ما سوخته بلوک پایین گفت:” مونتانا. “وجود دارد بسیار است. وجود دارد یک کوه از آن انباشته چهار totes بالا است. که 20 فوت از الکل است.”

بعد مونتانا و کارکنان آموخته از دیگر دقت اجتناب شود فاجعه است. دو نانوا از Shega غذاهای آماده می شدند اینجرا در یک آشپزخانه صنعتی متصل به Du Nord انبار در هنگام آتش سوزی آغاز شده است.

امیلی Torgrimson, مدیر اجرایی, از غذا خوردن برای سهام صحبت با جفت نانوا از طریق یک مترجم. آنها به او گفت که آنها سعی به تماس برای یک تاکسی اما نمی تواند رسیدن به یک. در نهایت یکی از نانوا رسیده شوهر او که آمد تا آنها را انتخاب کنید. در حالی که آنها منتظر وحشت زده جفت پنهان در پشت پیاده روی در proofer که در آن خمیر افزایش می یابد. آنها گفتند که تصمیم گرفت اگر شورش رو بدتر, آنها خواهد پنهان در داخل proofer. اگر آنها بود و آتش در حال گسترش آنها به دام افتاده اند.

“این فقط یک جعبه فلزی” گفت: مونتانا. “آنها نمی خواهد که راه می رفت وجود دارد.”

ساعت 2 صبح شنبه فقط 24 ساعت پس از کسب و کار خود را به آتش كشيده شد مونتانا بیدار شد خود را در اجاره دریاچه خیابان آپارتمان به صدای یک زنگ خطر آتش سوزی. به عنوان او را ترک او را دیدم کسی تا به حال مجموعه ای پایین طبقه از این ساختمان در آتش است.

“وجود دارد آتش سوزی در سراسر خیابان را از ما, اما من فکر کردم ما می شود OK” مونتانا گفت. او بعد از چهار شب اقامت در یک هتل در بلومینگتون.

سپس مونتانا حال آمدن به شرایط با این واقعیت است که “شورش اتفاق می افتد.”

“بله, آن لطمه می زند زمانی که شما می آیند و می گویند: “ما سعی کرده ایم به انجام خوب در اینجا’ و شما می بینید که کسی مجموعه مسائل خود را در آتش” مونتانا گفت. “اما داستان در اینجا است که اعتراض. داستان این است که تمام افرادی که با هم کردم. این داستان نهفته خشم اجرا می شود که به سوخت از خستگی ناشی از تماشای این اتفاق بارها و بارها و تاکتیک هرگز کار کرده است.”

هنوز هم بر روی انگشتان خود را از COVID-19 تعطیل مونتانا چرخد و یک بار دیگر. چندین فروشگاه های مواد غذایی محلی و ضروری کسب و کارهای آسیب دیده بود در شورش. یکشنبه, او و داوطلبان تبدیل کرده بود خود را انبار به طور کامل عملیاتی بانک مواد غذایی.

امروز مردم جریان در داخل و خارج از ساختمان در خیابان 32 و Snelling حمل بسته نرم افزاری از ضروریات: شیر پوشک صابون و آب. اهدا کنندگان کشیدن و رها کردن carloads نان کنسرو شده کالا و محصولات بهداشتی زنانه.

همان روز آنها شروع به غذا شربت خانه او و همسرش Shanelle راه اندازی شد, جمع آوری کمک برای حمایت از بازسازی قهوه ای و سیاه و سفید متعلق به کسب و کارهای آسیب دیده در شورش. Du Nord شورش بازیابی صندوق تا کنون مطرح شده نزدیک به نیم میلیون دلار است. به عنوان Du Nord بهبود مونتانا امیدوار است که خود را بیمه پوشش و حمایت اضافی که دریافت کرده اید از ملی رسومات جامعه کمک خواهد کرد که آنها را به عقب می آیند “بهتر از همیشه است.”

“ما در حال رفتن به خوب است. DuNord اولین سیاه و سفید متعلق به کارخانه یا محل تقطیر در آمریکا” مونتانا گفت. “ما نیاز به نگه داشتن این چیز. ما نیاز به ساخت آن است. و آن نیاز به چیزی است که چوب که در اطراف من می توانم دست به بچه های من.”

روز جمعه بعد از ظهر همان روز او را به پرواز به کالیفرنیا برای دیدن خانواده اش برای اولین بار در دو هفته مونتانا بود و در مرکز آن همه در کنار یک کامیون لود شده با اهدا کالا راننده آن طرف پنجره هنوز شکست از شب حمله. او عینک باربری, کوتاه, یک محافظ ماسک صورت ساخته شده به مانند یک شاد سربند قرمز و آبی روشن جوراب حک چهره Bob Ross و نقاش معروف عبارت: “مبارک ابرها.” برای یک لحظه او نقش برآب دور برای پیدا کردن یک بسته از اندازه 6 پوشک برای یکی از داوطلبان.

نگه داشتن در حال حاضر به این معنی است که Du Nord ادامه خواهد داد در حال اجرا غذایی آن, بانک و همچنان به تولید ضد عفونی کننده دست خود را از سنت پل تسهیلات. در اسرع وقت آنها را می خواهید به عقب بر گردیم به تقطیر ساخت صنایع دستی و روحیه کسب و کار خود است — بود — ساخته شده در. اما از آن زمان خواهد بود. فضای آنها به طور معمول استفاده کنید برای تقطیر اشغال شده توسط بانک مواد غذایی. خود را بتلنج ماشین نابود شده در آتش سوزی و سیل, در حال حاضر, به عنوان مونتانا توصیف آن یک “گران paperweight.”

“چه تمام آن را به ارزش آن است که اگر این یک نقطه عطف” مونتانا گفت. “اگر این است که آنچه در آن زمان به طوری که بچه ها رشد می کنند و باید به ‘گفتگو’ با بچه های خود را به آنها گفتن در مورد چگونه همه چیز متفاوت خواهد بود برای آنها را به دلیل رنگ پوست خود را? سپس آن را کاملا به ارزش آن. من می خواهم پرداخت که قیمت هر روز. من می خواهم پرداخت آن را دوباره و دوباره.”

بعد از تماس از باند فرودگاه قبل از پرواز خود را به دیدن خانواده اش, مونتانا, صدای نرمتر بیشتر خسته می شوند. چه بود او گفت: پسران خود را در مورد مینیاپولیس در مورد کسب و کار مورد اینکه چرا او دور شده است ،

“هیچ چیز” او گفت:. “آنها بیش از حد جوان است. آنها نمی دانند که رنگ پوست خود اهمیت نشده است. من می خواهم به نگه داشتن آن است که راه را به عنوان طولانی به عنوان من می توانم.”

هانا Sayle • @saylehan

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de