شما هم اکنون می توانید غذا خوردن در داخل یک رستوران در مینه سوتا است. در اینجا آنچه در آن خواهد بود.

داخل سالن ناهار خوری از سر گرفته این هفته در مینه سوتا به مشتریان جدید و البته قدیمی — راه راه قدیمی به ناهار خوردن در میان آرایه ای از گزینه های که فنر در پی COVID-19.

“شما راحت نیست داخل رستوران ؟ ما به مواد غذایی خود را به ماشین. شما می خواهید به خارج ؟ بزرگ. داخل ؟ بزرگ ما فاصله جداول دور از هم خواهیم بود با پوشیدن ماسک ما خواهید بود با پوشیدن دستکش” گفت: Patti Soskin صاحب یام! آشپزخانه و نانوایی در سنت لوئیس پارک و میننتنکا.

“ما در کسب و کار مهمان نوازی چرا که ما می خواهیم به استقبال مردم ، این در طبیعت ما را به گرم و استقبال و دوستانه و با محبت. همه ما نیاز است که در حال حاضر” Soskin اضافه شده است.

به عنوان چهارشنبه و رستوران ها می توانید صندلی شام داخل تا 50 درصد از اتاق ناهار خوری خود را از ظرفیت اعضاء را در 250 مهمان. جداول قرار می گیرد باید حداقل 6 فوت از هم فاصله با حداکثر تعداد چهار diners در هر جدول یا تا شش اگر در یک واحد خانواده.

رزرو مورد نیاز است. کارگران ملزم به پوشیدن ماسک و دستکش در تمام زمانها و شام, به شدت تشویق به پوشیدن ماسک در هنگام غذا خوردن یا نوشیدن. فضای باز ناهار خوری محدود به 250 نفر است.

در حالی که بسیاری از صاحبان گویند آنها هیجان زده به صندلی مشتریان در دیوار خود را برای اولین بار از رژیم صهیونیستی است. تیم Walz دستور داد اتاق ناهارخوری به اواسط ماه مارس و برخی در حال گرفتن بیشتر محتاط رویکرد به بازگشایی.

راب جونز مالک مشترک از شهاب نوار در مینیاپولیس گفت که او نمی تواند بازگشایی خود را بالا و حجم بار در 50 درصد ظرفیت است. “ما نمی قادر خواهد بود برای زنده ماندن,” او گفت:. به جای جونز گفت که کسب و کار خود است “pivoting” به یک “کوکتل تجربه” برنامه.

علاوه بر این با برخی از رستوران ها به تازگی گزارش COVID-19 موارد در میان کارکنان “ما کمتر تمایل به بخشی از ‘گروه’, ” جونز گفت.

اسحاق بکر و نانسی سنت پیر خود چهار مینیاپولیس رستوران — 112 رستوران, بار لا Grassa, Burch و اسنک بار — و آنها تصمیم گرفته اند به باقی می ماند به طور موقت بسته شده است.

“این یک تصمیم شخصی” گفت: Becker. “ما مطمئن کارکنان ما هنگامی که ما بسته است که ما نمی بازگشایی تا زمانی که ما احساس می شد امن برای آنها به کار می آیند و که آنها می خواهند برای رسیدن به محل کار. اگر ما احساس نمی امن ما نمی تواند درخواست کارکنان به در آمده است.”

بکر گفت که او مطمئن نیست که آنها را بازگشایی شده است. “من نمی دانم هنگامی که ما در حال رفتن به آماده شود من نمی توانم هیچ پیش بینی,” او گفت:. “این یک تصمیم گیری است که ما خیلی وقت پیش. هر کس شرایط مختلف و من عبور قضاوت در مورد آنچه دیگران انجام دهد.”

به جای باز کردن اتاق ناهار خوری او در 50 درصد ظرفیت آن Spaeth صاحب Lynhall در مینیاپولیس گفت که او همچنان به ارائه takeout و فضای باز ناهار خوری و سطح شیب دار تا او را تحویل سرویس.

“تیم ما گفت که آنها احساس راحتی در کوتاه مدت اگر ما بماند” او گفت:. “ما در حال رفتن به تمرکز بر حفظ مردم ما از نظر جسمی و ذهنی سالم است.”

Spaeth ابراز نا امیدی در به طور مداوم در حال تغییر قوانین.

“من احساس می کنم مثل شلاق زدن, دوباره,” او گفت:. “شما با یک برنامه و شما می توانید برخی از شتاب رفتن شما ساخت تا برخی از کشش و سپس شما باید به سر در جهت دیگر است.”

مشاور رستوران Matty o’reilly که صاحب جمهوری در مینیاپولیس سندی میخانه در ریچفیلد و نوار تیپ و یورتمه اهسته اسب برگر نقطه در سنت پل بود آوازی با سرخوردگی خود را بیش از Walz گذشته کاهش محدودیت در رستوران ها اجازه می دهد آنها را به صندلی مهمان در پتیس تنها به عنوان از 1 ژوئن.

“با آب و هوای پاسیو-تنها برنامه ای بود در مورد به عنوان امن به عنوان بازی رولت و هیچ کس باید اجرا کسب و کار خود را مانند است که مهم نیست که چگونه از جان گذشته شما هستند” o’reilly گفت. “در حال حاضر وجود دارد که کمی وضوح بیشتر,” او گفت: او می تواند “پشت” فرماندار ،

“تا امروز این بود که با درخواست من برای شیرجه رفتن به استخر با یک چشم بسته بر امید آب وجود دارد” o’reilly گفت. “در حال حاضر من می دانم که آب وجود دارد. آن را هنوز هم کمی تیره و من مطمئن هستم که چقدر عمیق است اما من فقط خدا را شکر من می تواند شنا کند.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de