زمانی که فیصل Demaag افتتاح یک فروشگاه در E. دریاچه خیابانی در دهه 1990 بسیاری از ترس رفتن به فیلیپس محله در جنوب مینیاپولیس. این بود مختصر و مفید. جرم و جنایت بالا بود.

اتیوپی صدای مهاجر ادامه با شیکاگو انبار مبلمان. به آرامی به محله بهبود یافته به عنوان Mercado مرکزی افتتاح شد, پایین خیابان و Midtown بازار جهانی راه اندازی درب بعدی.

کشش از شرق دریاچه بین ایالتی 35W و خیابان سرو شد یکی از این شهر پر رونق ترین مراکز جدید برای جوامع مهاجر. ساکنان از مکزیک, سومالی اتیوپی و ویتنام ساخته شده است بسیاری از کسب و کار یک بار متعلق به مهاجران از اسکاندیناوی و یونان که حل و فصل وجود دارد در اواخر 1800s.

در حال حاضر شورش سوزانده است بسیاری از این فروشگاه ها. Mercado و Midtown جان سالم به خرابکاری و arsonists اما مغازه داران هنوز هم وجود دارد در صورت ضرر و زیان است. بسیاری بر این کشش از دریاچه در حال پرسیدن اگر شورش را عقب سخت-برنده پیشرفت — و اگر آنها می تواند به متقاعد کردن مشتریان برای بازگشت به منطقه ای که در برخی از مکان شبیه یک منطقه جنگی.

“دریاچه خیابان بود احیای اقتصاد شده است احیای همه این کسب و کار ظاهر شد” گفت: Demaag. “در حال حاضر [شورش] می خواهید به آن را به روز هنگامی که آن را افسرده بود.”

حدود شش بلوک دور مغازه داران در Mercado مرکزی sifted از طریق آسیب انجام می شود بیش از روزهای گذشته. لاتین, بازار 35 کسب و کار بود و در حال حاضر تلاش از COVID-19 تعطیلی از دست دادن $100,000 در اجاره درآمد گفت: مدیر کل ادواردو Barrera. در حال حاضر آنها از پله بیش از شیشه های شکسته و تکان دادن سر خود را بیش از دست رفته تلویزیون و غارت قفسه.

زمانی که Mercado باز در سال 1997 Berrera گفت: “این یک محل است که موجب امید و آینده مثبت برای دریاچه و … چندین کسب و کارهای کوچک شروع به نشو و نما و پاپ در امتداد راهرو. پس همه کار است که از 20 سال گذشته از بین رفته است.”

اما او افزود: “ما می توانید این کار را دوباره. ما می توانیم Mercado بود دوباره catalyzer از فعالیت های اقتصادی از امید است.”

برخی از Mercado مغازه داران می گویند آنها آماده برای شروع است. “من نمی خواهم به عجله اما من می خواهم برای باز کردن به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است” گفت: Juan الورا به عنوان او به بررسی خود را ظرف لاتین کسب و کار که در آن سارقان به سرقت برده و تلویزیون ها و کامپیوتر.

اما Lucero ناوارو, صاحب, Musica, Novedades Y بود مطمئن نیستید در مورد چشم انداز برای بازگشایی. خرابکاری به سرقت برده همه او را با ارزش کالا — “Todo” او تاکید کرد — و او گفت که او فاقد بیمه و منابع برای پوشش ضرر و زیان است.

Midtown ‘یک فانوس دریایی از امید”

برخی از خرده فروشان و رستوران ها در Midtown بازار جهانی در حال شروع به بازگشایی با شل شدن COVID محدودیت چیزی شورش با تاخیر حداقل یک هفته است. در حالی که بسیاری از رستوران ها هنوز باز تنها برای منظقه وانت, تحویل, و, ضد, خدمات, سالسا, à la Salsa باز با سایت صندلی چهارشنبه.

یاد سابق سیرز ساختمان که نشانه بافندگی بالا بیش از دریاچه خیابان ماند دست نخورده با کمک همسایه ها, مستاجران و نیروهای امنیتی ایستاده شب پس از شب اگر چه خرابکاری شکست درها و پنجره ها و به سرقت برده برخی از کالا.

در عین حال با مناطق اطراف آن در قتلگاه Midtown توطئه های آینده. فروشگاه دلار به شرق رفت تا در شعله های آتش این بانک به جنوب نابود شد و Demaag کسب و کار به غرب نشسته در کنار یک سوخته تلفن همراه فروشگاه و فروشگاه کفش.

Midtown باز در خالی سیرز ساختمان در سال 2006 آوردن زندگی به بیحال کشش E. دریاچه خیابان. خوبی توسعه از سال های بسیاری در ساخت و پشتیبانی قومی متنوع کارآفرینان اما در مواجهه اولیه آمار اقتصادی با رکود اقتصادی ، آیا این به نوبه خود سود تا زمانی که چهار سال پیش در حال حاضر این خانه کسب و کار به نمایندگی از 22 ملیت.

Midtown در حال حاضر مواجه با چالش های ساخت و ساز در اطراف E. دریاچه خیابان که بسته خروج از I-35W. سپس رستوران مواجه monthslong خاموش شدن در طول بیماری همه گیر.

“بسیاری از رستوران ها بودند عامل با حاشیه نازک در حال حاضر گفت:” Trung Pham که صاحب یکی از بازار اولین مستاجران Pham برنج کاسه. او گفت که او امیدوار است Midtown می تواند الهام بخش بازیابی کنار دریاچه خیابانی: “آن را مانند ستاره درخشان از جنوب مینیاپولیس محله.”

صحبت با ساکنان محله Pham گفت: “شما نمی توانید از دست این احساس است که آن را مانند یک فانوس دریایی از امید برای جنوب مینیاپولیس و همه آنها احساس کردند در صورتی که ساختمان به آن را مانند محله خود رفته اند.”

برخی از رهبران در میدتاون در حال صحبت کردن در مورد استفاده از فضای خالی برای چند بیشتر صاحبان رستوران ها و خرده فروشان به خصوص پاپ آپ موسسات. فضای بیشتر آزاد شد تا در هفته گذشته پس از Midtown مقامات اخراج سرزمین مقدس خواروبار و اغذیه فروشی زیر نژادپرستانه رسانه های اجتماعی پست های یک کارمند.

کار ساخت آن

رجا زیادی راه می رفت از طریق خالی کردن بازار در هفته گذشته اشاره کرد که در آن سارقان به حال سمت چپ شیشه شکسته و نابجا کالا. “شما ببینید که چگونه بسیاری از کسب و کار اینجا هستید؟” “بسیاری از رویاهای.”

Ziadi و شوهرش و حسن و باز درهم طعم چهار سال پیش مدت کوتاهی پس از مهاجرت. پس از دیدن این تخریب از همسایگان مغازه در خیابان دریاچه و او گفت: “ما خیلی گریه و … ما نمی توانیم هیچ چیز و آنها نمی توانند هیچ چیز.”

صاحبان کسب و کار داشته اند تناوبی زوم تماس با Midtown مدیریت Ziadi گفت: “مردم می ترسند چرا که همه ما مهاجران. همه ترسیده است و آنها می گویند بازار آن را می شود بسیار آهسته …

“ما بسیاری از مشتریان از ادینا از میننتنکا از وودبری و در حال حاضر من فکر می کنم آنها در حال رفتن به می ترسم. چگونه می خواهند برای آمدن به این خیابان ؟ در حال حاضر هر کس می داند که آن را خطرناک و خیابان است.”

Demaag سهام روحیۀ: “مردم از ترس به آمدن به منطقه” گفت: با اشاره به روز قبل از خیابان دریاچه را احیا. “چه اتفاق می افتد در حال حاضر؟”

و او احساس می کند بیبهره از دست دادن خود را در فروشگاه. “که من امرار معاش,” او گفت:. “این همه من ما تنها درآمد.”

بین Midtown و شیکاگو مبلمان انبار Abdishakur علمی است و نگه داشتن او سومالی رستوران Hamdi رفتن حتی اگر غارتگران به سرقت برده $9,500 نقدی شکست شیشه و آسیب دیده و تجهیزات. مانند دیگران در E. دریاچه خیابان تماس های خود را به 911 برای کمک به بی ثمر بودند.

“ما در آمریکا زندگی می کنند” گفت: علمی که انجام کسب و کار در اینجا برای 20 سال است. “از کجا است ؟ هیچ چیز.”

فام گفت: هیچ سوال در مورد اخلاق کار از Midtown مهاجر صاحبان کسب و کار. اما بزرگترین چالش در حال حاضر است سرمایه خود را به نگه دارید فروشگاه باز است. او گفت که او را تشویق پیام های مالی و کمک های مالی از دوستان است.

“آنها به من داده خیلی عاطفی و حمایت مالی است که من احساس می کنم من نمی توانم اجازه دهید آنها را” گفت: Pham. “و من باید سعی کنید برای این کار.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله