دولت اول پس از مرگ عفو می آیند جمعه در مورد به نام ” لکه ” در مینه سوتا تاریخچه

دلوت – حداکثر میسون تنها کسی که به زندان فرستاده شده برای گزارش تجاوز به ایرنه Tusken یک اتهام اثبات نشده است که منجر به یک اوباش لینچ مردان جوان در مرکز شهر دولوت 100 سال پیش در هفته آینده.

روز جمعه به عنوان دولت همچنان به مقابله با پیامدهای جورج فلوید مرگ و خواستار نژادی عدالت میسون می تواند تبدیل به اولین فرد اعطا پس از مرگ عفو در مینه سوتا ،

“این جای تعجب نیست که Mason, سیاه فقیر کارگر از جنوب به اعدام محکوم شد ساختگی اتهام تجاوز به یک زن سفید با سفید منصفه در دهه 1920 در دولوث” می خواند او را عفو نرم افزار. “نیز وجود دارد شکی نیست که در حال حاضر یک قرن پس از وحشت از دلوت در سال 1920 زمان آن رسیده است که برای حداکثر میسون به دریافت خواهید کرد که عفو.”

اگر اعضای هیئت عفو — رژیم صهیونیستی. تیم Walz دادستان کل کیت الیسون و Lorie Skjerven Gildea القضات از مینه سوتا دیوان عالی کشور — پیدا کردن آنها باید از قدرت قانونی برای اعطای عفو پس از مرگ آنها می تواند رای به اعطای یک صبح جمعه.

این نرم افزار دارای پشتوانه های متعدد دولت سابق رهبران و زمان دلوت مقامات که ارسال نامه در حمایت از عفو.

“عفو به یاد همه ما که lynchings و شرایط ظهور به آنها یک لکه در تاریخ مینه سوتا و منعکس نمی شود که ما به عنوان یک دولت” نوشت: نزدیک به یک دوجین سابق عفو اعضای هیئت مدیره از جمله سابق Govs. Arne کارلسون تیم Pawlenty و علامت گذاری بفرم دیتون و سابق به طور کلی وکیل Walter Mondale جست و خیز هامفری و لری سوانسون.

“سابقه تاریخی به وضوح نشان می دهد که آقای میسون مورد بررسی متهم و محکوم به دلیل نژاد و نه به خاطر قدرت و کفایت شواهد” St. Louis County وکیل علامت روبین نوشت.

جری بلکول یک مینیاپولیس وکیل که پیش نویس میسون عفو, نرم افزار, گفت که او امیدوار نرم افزار خواهد شد به اتفاق آراء مورد نیاز برای اعطای عفو.

“من به سادگی امیدوار آنها را ببینید این چیزی که حق انجام” بلکول گفت. “هر وقت که زمان مناسب برای انجام عدالت است. این یک اشتباه است که می تواند righted.”

میسون مورد

پس از کلمه سفر در اطراف شهر در 100 سال پیش که Tusken تجاوز شده توسط سیاه و سفید سیرک کارگران شش مظنون که برگزار می شد در دلوت زندان شد پاره پاره از سلول های خود را توسط اراذل و اوباش هزار نفر در 15 ژوئن 1920. اوباش برگزار شد یک محاکمه ساختگی و سپس به سرعت نقل مکان کرد به لینچ سه نفر از مردان — الیاس Clayton, Elmer جکسون و اسحاق McGhie.

میسون در ضمن سفر کرده بود با سیرک شمال به ویرجینیا بود اما بعد از دستگیری و محاکمه به عنوان “یک قربانی برای exculpate اقدامات اوباش” بلکول نوشت: در عفو نرم افزار.

“چند اگر هر گونه ساکنان … سوال که آیا ایرنه Tusken تجاوز شده,” او نوشت. “برای انجام این کار البته می توانست به معنای آن است که لینچ اوباش به حال به قتل متجاوزان اما گناه مردان است.”

Tusken دکتر هیچ شواهدی از یک حمله.

در دادستانی بحث بسته شدن در ماه نوامبر سال 1920 او به هیئت منصفه گفت: “ما اوباش زیرا مردم فکر می کنم سیاهان نمی توان محکوم کرد. به همین دلیل آنها را به قانون را به دست خود. مردم از دلوت و St. Louis County می خواهید به دانستن از طریق خود حکم است که زمانی که یک دختر است قحبه سیاه یا سفید و مرد ثابت شده است گناه آن است که گناهکار می شود.”

میسون محکوم به 30 سال زندان. درخواست های خود را و اولیه درخواست برای عفو یا تخفیف مجازات محکومیت خود بودند همه را تکذیب کرد.

در سال 1925 آزادی مشروط مدیره منتشر شد میسون از زندان در وضعیت او اقامت در خارج از ایالت مینه سوتا و اشاره کرد که “همواره وجود دارد قابل توجه و راز و شک در ذهن دلوت مردم در مورد این پرونده است.”

ماسون درگذشت در ممفیس دنیاست. در سال 1942 در سن 43.

بزرگداشت لغو

میسون در مورد بازگشت به عفو هیئت مدیره که در دیدار دو بار در سال در ماه دسامبر 2019. هیئت مدیره رای دادند و سپس برای روشن شدن راه را برای این هفته رای در عفو است.

بلکول در مورد نمایندگی از دلوت فعال اردن موسی و کلیتون جکسون McGhie یادبود کمیته است که برنامه ریزی انواع حوادث به مناسبت صدمین سالگرد مجازات.

هر چند COVID-19 ناشی از لغو توده جمع آوری برنامه ریزی شده بلکول گفت که عفو می تواند “یک بزرگداشت برای همه درس است که تاریخ برای آموزش.

“این یک فرصت برای دولت به این نگاه زشت تاریخچه صاف و پوست کنده و می گویند” ما بهتر از این.’ “

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de