کاتماندو/New Delhi: در حمله به هند و نپال و پارلمان در روز شنبه به اتفاق آرا رای به اصلاح قانون اساسی برای به روز رسانی این کشور را به نقشه سیاسی تخمگذار ادعا می کنند بیش از سه استراتژیک مناطق کلیدی در امتداد مرز با آن است.

در یک نمایش بی سابقه ای ملی و وحدت احزاب مخالف از جمله نپالی کنگره Rastriya Janata Party-نپال و Rastriya Prajatantra حزب رای دادند به نفع این لایحه برای اصلاح برنامه 3 قانون اساسی به روز رسانی ملی آرم با ترکیب بحث برانگیز نقشه های مناطق جدید از Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura همراه نپال از مرز با هند است.

در واکنش به کاتماندو حرکت هند نامیده می شوند آن را به عنوان قابل دفاع نپال تصمیم برای به روز رسانی جدید نقشه سیاسی شامل مناطق که دهلی نو حفظ متعلق به آن است.

“ما باید اشاره کرد که مجلس نمایندگان نپال با تصویب متمم قانون اساسی لایحه برای تغییر نقشه نپال شامل بخش هایی از سرزمین های هندی. ما در حال حاضر موضع ما روشن در این زمینه” وزارت امور خارجی سخنگوی Anurag Srivastava گفت.

“این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع. آن را نیز ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی,” او گفت:.

پیش از آن در روز های هندی, فرمانده ارتش ژنرال M M Naravane گفت: روابط دو کشور نپال همیشه قوی بوده است و باقی خواهد ماند تا در آینده است.

“ما باید یک ارتباط بسیار قوی با نپال. ما جغرافیایی, فرهنگی, تاریخی, مذهبی, ارتباط. ما باید بسیار قوی مردم با مردم ارتباط برقرار کنند. رابطه ما با آنها همیشه قوی بوده است و باقی خواهد ماند قوی در آینده” ژنرال Naravane به خبرنگاران گفت: در دهرادون.

در میان مرز ردیف Gen Naravane گفته بود که دلایل وجود دارد به این باور است که نپال اعتراض به جاده در دستور “دیگری” در اشاره آشکار به نقش احتمالی با چین در این زمینه است. این دیدگاه باعث یک واکنش تند از نپال.

صحبت با خبرنگاران در خارج از پارلمان و نخست وزیر K P Sharma Oli گفت: این خوب است که همه ایران در حمایت از وحدت ملی و حرکت به اتفاق آرا تایید شد.

“تمام ملت است که در پشت این تصمیم” یک بشاش نخست وزیر گفت که در حال حاضر مذاکرات برگزار خواهد شد (هند) و همه چیز به جلو حرکت می کند.

به عنوان به زودی به عنوان نپال مجلس جلسه آغاز شده نمایندگان مجلس از احزاب سیاسی پوشیدن ماسک صورت گرفت و در این مذاکرات.

از مجموع 275 قانونگذاران در مجلس تمام 258 نمایندگان مجلس حاضر در مجلس رای دادند به نفع متمم قانون اساسی, لایحه.

“متمم قانون اساسی پیشنهاد شده است با گذشت بیش از دو سوم اکثریت” اعلام کرد: سخنران آگنی Sapkota.

تایید خواهد شد در حال حاضر هموار کردن راه برای دولت به منظور تسریع در روند به جای نقشه سیاسی در نپال ملی آرم.

“این یک مناسبت تاریخی که سرزمین ما از دست رفته در طول دوره سلطنت حال بازگشت تحت نظام جمهوری. نپال نمی خواهید اجازه می دهد تا دشمنی به ظاهر با ما همسایه جنوبی از این موضوع گفت:” نخست وزیر سابق و رئیس جمهور از حاکم NCP Pushpa کمال Dahal ‘Prachanda’.

“من مطمئن هستم که مدت طولانی ایستاده موضوع مربوط به زمین تجاوز حل خواهد شد یک بار و برای همه را از طریق گفت و گو و تلاش های دیپلماتیک,” او گفت:.

ابراز حمایت حزب خود را به این لایحه کنگره نپال رئیس جمهور شیر بهادر Deuba گفت که مردم نپال ایستاده اند ایران در مسئله ملیت و تمامیت ارضی. به عنوان در هر Sugauli پیمان از سال 1816 زمین شرق Mahakali رودخانه متعلق به نپال, او گفت:.

سخنران Sapkota رد اصلاحیه پیشنهاد شده توسط Sarita گیری از Janata Samajwadi حزب گفت که او پیشنهاد بود نه در خط با بند 112 (ب) حر مقررات.

Giri به دنبال ثبت یک اصلاحیه پیشنهادی در لایحه بیان کرد که نپال اصلا هیچ مدرکی برای ادعای مناطق از جمله Kalapani به عنوان او خود را پادشاه سرزمین. پس از رد گیری را تحریم جلسه نیمه راه.

دولت در حال ثبت این لایحه در مجلس در 22 مه و ارائه شد آن را قبل از خانه در مارس 24.

در ژوئن 9, مجلس به اتفاق آرا تایید یک پیشنهاد در نظر گرفتن متمم قانون اساسی, لایحه.

در حال حاضر این لایحه خواهد شد به شورای ملی که در آن آن را تحت یک روند مشابه است. حاکم نپال و حزب کمونیست دستورات دو سوم اکثریت در مجلس ملی (NA) است.

NA را به قانونگذاران 72 ساعت به حرکت اصلاحات در برابر این لایحه مقررات ،

پس از NA عبور می کند این لایحه خواهد شد به رئیس جمهور برای احراز هویت و پس از آن خواهد بود گنجانیده شده در قانون اساسی است. پس از آن نقشه های جدید استفاده خواهد شد در همه اسناد و مدارک رسمی از جمله آرم.

کابینه را تایید کرده جدید نقشه سیاسی در مارس 18.

در روابط دوجانبه تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 کیلومتر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال. هند با رد این ادعا تصریح می کند که جاده را به طور کامل در داخل خاک خود است.

نپال در ماه گذشته منتشر شد و تجدید نظر سیاسی و اداری نقشه کشور تخمگذار ادعا می کنند بیش استراتژیک مناطق کلیدی بیش از شش ماه پس از هند به چاپ یک نقشه جدید در ماه نوامبر سال 2019.

هند تا به حال پس از آن sternly خواسته نپال به توسل به هر گونه “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعاهای ارضی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de