در این بیماری همه گیر به معنای چیز بسیار متفاوت برای ویرجینیا Dressler و همسرش, Brandon.

او به عنوان یک راننده تحویل ادامه داد: خود راه نزدیکی خانه خود در نوبوری اوهایو او روز خود را صرف مراقبت از خود را 3 ساله ، تنها پس از شوهرش به خانه آمد در 6 p. m. او می تواند به نوبه خود به شغل خود به عنوان یک دیجیتال پروژه های کتابداری و اطلاع رسانی در دانشگاه ایالتی کنت در پایان هشت ساعت تغییر از خانه در حدود 2 صبح

بعد او furloughed و در زمان بیش از برخی از کودک-مراقبت از مسئولیت. اما در حال حاضر با اقتصاد بازگشایی چشم انداز او به یاد می آورد و او را گرفتن احضار بازگشت به دانشگاه را پر می کند ویرجینیا با اضطراب: مهد فقط شروع به بازگشایی با محدودیت به طوری که مراقبت از کودکان خود را?

“همه اینها در حال چرخش در اطراف در سر من” او گفت:. “ما در حال تلاش به آمده تا با طرح یک طرح B و طرح C.”

به عنوان همه گیر upends کار و زندگی زنان از انجام یک آستین ، سهم بار. آنها شده اند بیشتر احتمال دارد به از دست دادن شغل و بیشتر احتمال دارد به شانه بار از بسته مدارس و مهد. برای بسیاری از مادران شاغل تدریجی بازگشایی خواهد شد ترکیب خود مشکلات آنها را وادار به خارج از نیروی کار و یا به مشاغل پاره وقت در حالی که افزایش مسئولیت های خود را در خانه.

این تاثیر می تواند یک عمر گذشته کاهش پتانسیل درآمد خود را و کار فرصت.

“ما می تواند کل یک نسل از زنانی که صدمه دیده است” گفت: Betsey استیونسون, یک استاد اقتصاد و سیاست عمومی در دانشگاه میشیگان. “آنها ممکن است به صرف مقدار قابل توجهی از زمان را از نیروی کار و یا حرفه خود فقط می تواند پیتر از نظر تبلیغات.”

زنانی که رها کردن از نیروی کار خود را به مراقبت از کودکان اغلب مشکل برگشت و دیگر آنها ماندن سخت تر از آن است. بحران اقتصادی بزرگ شود جنبه های منفی. دستمزد ضرر و زیان بسیار شدید و پایدار زمانی که آنها رخ می دهد در رکود.

زنان سهم نامتناسب از کار در خانه. در میان زوج های ازدواج کرده که تمام وقت کار می کنند زنان ارائه نزدیک به 70 درصد از مراقبت از کودک در طول استاندارد ساعت کار با توجه به های اخیر تحقیقات اقتصادی. که بار بود supersized به مدارس و دیگر فعالیت های تعطیل.

“این بیماری همه گیر در معرض برخی از نقاط ضعف در جامعه آمریکا است که همیشه وجود دارد” گفت: استیونسون سابق اقتصاددان ارشد در ایالات متحده آمریکا وزارت کار “و یکی از آنها ناقص و انتقال زنان به واقعا برابر نقش در بازار کار است.”

Predates همه گیر

حتی قبل از همه گیر زنان با کودکان با احتمال بیشتری نسبت به مردان باید نگران عملکرد خود را بررسی و ذهنی خود را به خوبی بودن و به خواب کمتر ساعت.

بی عدالتی است که قبل از وجود دارد در حال حاضر “در استروئید گفت:” کلودیا گلدین, یک استاد اقتصاد در دانشگاه هاروارد.

چون محل کار تمایل به پاداش ساعت وارد شده او گفت: زنان در بیشتر ضرر.

“به عنوان کار باز می شود تا شوهران باید یک لبه” گلدین گفت: و اگر شوهر کار می کند بیشتر است رفتن به کار می کنند کمتر است.

مسئولیت های خانوادگی همواره یک مسئله برای زنان در نیروی کار است. زنان اغلب ترک شغل برای مراقبت از یک کودک بیمار یا پیری نسبی.

با مهد و تابستان اردوگاه بسته شده و نگرانی های سلامت طولانی در مورد پدربزرگ و مادربزرگ و دیگران که اغلب تا شبکه غیررسمی از backstop, مراقبت از کودک, برخی از زنان شاغل انتخاب خواهد شد اما به رها کردن یک شغل.

برای مادران مجرد فشار است و حتی بیشتر شدید.

کارین ان اسمیت از چک به سختی خود را تحت پوشش هزینه های زمانی که او مشغول به کار بود به عنوان یک پیمانکار برای وزارت آموزش و پرورش.

پس از او گذاشته شد در اواسط ماه مارس اسمیت مادر یک دختر 13 ساله اغلب غرق شد که او مخفی در حمام با دوش در حال اجرا برای گرفتن نفس خود را. او دریافت بیمه بیکاری تا دو ماه پس از استفاده و پس از آن تنها پس از ارسال پیام ها به هر دولتی استخدام کارگر او می تواند پیدا کردن در ارتباط با. صاحبخانه او را تهدید به اخراج او تا زمانی که او wrangled اجاره کمک از شهرستان.

“این فقط بیش از حد شدید — من فکر می کردم در مورد هیچ چیز دیگری,” او گفت:. “وجود دارد هیچ کمک کند. وجود دارد بدون استراحت. هنگامی که شما نگران در مورد نگه داشتن یک سقف بالای سر خود را هنگامی که آن چیزی که اساسی, شما نمی توانید به نگرانی در مورد هر چیز دیگری مانند این که آیا زندگی حرفه ای خود را در مسیر و یا رزومه خود را خوب است.”

کمک در راه است ؟

با وجود این بدبخت رو انتخاب بسیاری از مادران چند اقتصاددانان حفظ امیدوار است که افزایش فشار بر خانواده ها می تواند در دراز مدت — نیروی ساختاری و تغییرات فرهنگی است که می تواند به نفع زنان: بهتر کودک-مراقبت از سیستم انعطاف پذیر تر مقدمات کار حتی یک قدردانی عمیق تر از گاهی طاقت فرسا خواسته های مدیریت خانواده.

شرکت هایی مانند Salesforce, PepsiCo, Uber و پینترست به تازگی امضا تعهد به ارائه انعطاف پذیری بیشتر و منابع برای پدر و مادر مشغول کار و کسب و کار بسیاری از نرم اند مواضع خود را در راه دور. مبهوت شیفت و کمتر سفر کسب و کار نیز به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به شایع تر است.

“اثرات این شوک” — هر دو خوب و بد “هستند به احتمال زیاد به outlast واقعی اپیدمی” گفت: Matthias Doepke یک اقتصاددان در دانشگاه نورث وسترن و یک نویسنده از یک مطالعه اخیر در نامتناسبی اثر منفی از شیوع کروناویروس در زنان است.

در کوتاه مدت هر چند کمی وجود دارد امدادی در چشم برای مادران شاغل.

مالوری مک مستر و شوهر او را به شدت خواستار شغل: او اجرا می شود یک شرکت ارتباطات در کلیولند; او با این نسخهها کار برای راه اندازی. خود را 2 سال با پسر Arlo شده است رفتن به مراقبت از او 5 هفته.

از ماه مارس مالوری را آغاز کرده است کار در ساعت 3 صبح هنگامی که پسر او از خواب بیدار در مورد ساعت 8 صبح او مرتب مراقبت از کودک و کار خود را تا ظهر که شوهر او طول می کشد بیش از پدر و مادر.

او را نگه داشتن تا با او کار کند اما او نیز آگاه است که او را از دست رفته فرصت بسیار خوبی برای گسترش کسب و کار خود را.

“همه برنامه ریزی همه این تماس ها و جلسات و برنامه ریزی جلسات زیرا آنها می خواهند به آمار زمین در حال اجرا,” او گفت:. “این امر می تواند زمان زیادی را برای کسب و کار مانند معدن به مقیاس اما من لازم نیست که زمان برای پیدا کردن مشتریان جدید برای به روز رسانی وب سایت من چون من نمی مراقبت از کودک. آن را مانع من در بسیاری از راه های که در حال رفتن به گذشته بسیار طولانی تر از خاموش کردن.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de