دهلی نو: چین و پاکستان دارای بیشتر کلاهک هسته ای از هند با توجه به گزارش های بین المللی تحقیقات صلح استکهلم موسسه (SIPRI).

در حالی که پاکستان است کمی جلوتر از هند در تعداد کلاهک های هسته ای چین دو برابر تعداد کلاهک های هسته ای از هند است. هند و چین افزایش ذخایر سلاح های هسته ای در یک سال است.

هند 150 کلاهک هسته ای از 130-140 در سال 2019. چین بیش از حد افزایش زرادخانه هسته ای خود را به 320 کلاهک در سال 2020 از 290 در سال 2019. پاکستان 160 کلاهک هسته ای است.

کارشناسان گفت که هند به اندازه کافی کلاهک های هسته ای مورد نیاز برای بازدارندگی هدف.

این گزارش می آید در زمانی که هند و چین درگیر شده اند و بیش از یک ماه طول نظامی ایستادگی کردن در Ladakh بخش. حتی خط کنترل (LoC) با پاکستان شاهد شلیک مداوم و بمباران بین دو طرف است.

SIPRI و گفت که چین در میانه قابل توجه نوسازی زرادخانه هسته ای خود را. چین در حال توسعه یک اصطلاح هسته ای سه گانه برای اولین بار ساخته شده جدید زمین و دریا بر اساس موشک و هسته ای قادر به هواپیما. هند و پاکستان به آرامی افزایش حجم و تنوع نیروهای هسته ای خود را, آن را گفت.

روسیه و آمریکا با هم داشتن بیش از 90 درصد از جهانی سلاح های هسته ای. روسیه 6,375 کلاهک هسته ای و ما حدود 5,800. تا آنجا که دیگر هسته ای مسلح کشور نگران هستند, انگلستان 215 کلاهک های هسته ای فرانسه, 290, اسرائیل 90 و کره شمالی 30-40 کلاهک هسته ای است.

روسیه و ایالات متحده آمریکا باید گسترده و گران برنامه های در راه برای جایگزینی و نوسازی کلاهک هسته ای موشک و هواپیما سیستم های تحویل و سلاح هسته ای تولید امکانات گفت: SIPRI .

نه هسته ای مسلح متحده—ایالات متحده آمریکا, روسیه, انگلستان, فرانسه, چین, هند و پاکستان و اسرائیل و کره شمالی هم برخوردار برآورد 13,400 سلاح های هسته ای در شروع سال 2020 است. این علامت کاهش از 13,865 سلاح های هسته ای که SIPRI برآورد این کشورها برخوردار در آغاز 2019.

کاهش کلی تعداد سلاح های هسته ای در جهان در سال 2019 شد تا حد زیادی با توجه به dismantlement از بازنشسته سلاح های هسته ای توسط روسیه و ایالات متحده آمریکا.

در اطراف 3,720 از سلاح های هسته ای در حال حاضر مستقر شده اند با نیروهای عملیاتی و نزدیک به 1800 از این نگهداری می شوند در حالت بالا عملیاتی هشدار. اما SIPRI گفت که وجود دارد این است که سطوح پایین شفافیت در گزارش سلاح هسته ای قابلیت های هسته ای مسلح متحده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de