دهلی نو: امور خارجی وزیر S. Jaishankar روز چهارشنبه خود گفت خارجه چین وانگ یی که بی سابقه برخورد در Galwan دره بود “قبل از عبادت های برنامه ریزی شده عمل” در برابر سربازان هندی که تاثیر جدی در روابط دو جانبه. او چین را به اصلاحی مراحل را طی یک مکالمه تلفنی که در آن هر دو کشور متهم سربازان از طرف دیگر تحریک و آغاز برخورد.

بعد هر دو کشور هند و چین صادر اظهارات گفت که آنها توافق کرده اند که به د-تشدید این وضعیت بر روی زمین است.

طی مکالمه تلفنی با وانگ Jaishankar گزارش گفت که چینی ها سربازان “به دنبال برپایی یک ساختار در Galwan دره” در سمتی از لاک در نتیجه تلاش برای تغییر وضع موجود و اضافه کرد که پس از این شد اختلاف چینی سربازان در زمان “قبل از عبادت و اقدام برنامه ریزی شده” در برابر سربازان هندی که منجر به خشونت و تلفات.

اما وزیر امور خارجه چین گزارش آمار بازگشت متهم هندی نیروهای اولین حمله چینی ها PLA و خواستار آن شدند که سمت هند “انجام یک تحقیق کامل به این موضوع به شدت مجازات افراد مسئول و به شدت کنترل (هند) خط مقدم نیروهای”. وانگ همچنین هشدار داد دهلی نو “به دست کم گرفتن چین شرکت خواهد برای حفاظت از ارضی و حاکمیت”.

در نهایت هر دو وزرای خارجه توافق کردند که این وضعیت می تواند به کار گرفته شده در یک “مسئول” و برای اجرای متارکه درک ژوئن 6 صمیمانه” و اضافه کرد که “هیچ یک از طرفین را از هر گونه اقدام به تشدید مسائل”.

در بیانیه ای در دهلی نو گفت: “امور خارجی وزیر (EAM Jaishankar)… منتقل اعتراض دولت هند در قوی ترین شرایط خشونت آمیز چهره در Galwan دره در 15 ژوئن 2020… طرف چینی به دنبال برپایی یک ساختار در Galwan ولی در کنار ما از لاک. در حالی که این شد یک منبع اختلاف طرف چینی در زمان قبل از عبادت و اقدام برنامه ریزی شده بود که به طور مستقیم مسئول در نتیجه خشونت و تلفات. آن را منعکس قصد تغییر حقایق در زمین در نقض تمام موافقت نامه های ما برای تغییر وضعیت موجود است.”

MEA افزود: “EAM تاکید کرد که این توسعه بی سابقه ای خواهد شد که تاثیر جدی در روابط دو جانبه. نیاز به ساعت بود برای طرف چینی به ارزيابي اعمال خود و حرکات اصلاحی گام… در نتیجه گیری از بحث به این نتیجه رسیدند که وضعیت کلی خواهد بود به کار گرفته شده در شیوه ای مسئول و هر دو طرف خواهد پیاده سازی متارکه درک درستی از 6 ژوئن صمیمانه. نه طرف خواهد به هر گونه اقدام به تشدید مسائل و در عوض اطمینان از صلح و آرامش طبق موافقت نامه های دو جانبه و پروتکل.”

در آن نسخه از مکالمات وزارت خارجه چین اعلام کرد “وانگ یی گفت که در شب 15 ژوئن هند مقابل خط مرزی نیروهای گستاخی را شکست اجماع رسیده که در دو طرف’ سران نظامی (فرماندهان ارشد) نشست. هنگامی که این وضعیت بر روی زمین در Galwan ولی در حال حاضر کاسته آنها یک بار دیگر به عمد باعث و حتی با خشونت حمله به افسران و سربازان از طرف چینی… این منجر به خشونت فیزیکی درگیری منجر به صدمات و مرگ و میر. این پرماجرا عمل ارتش هند جدی نقض توافقات بین دو کشور در مرز موضوع و قبر نقض هنجارهای اساسی روابط بین المللی است.”

پکن بیشتر گفت: “دوباره چین ابراز اعتراض شدید خود به سمت هند. ما تقاضا که سمت هند انجام یک تحقیق کامل و… بلافاصله توقف همه اقدامات تحریک آمیز به اطمینان حاصل شود که چنین اتفاقاتی دوباره عود نمی کند. سمت هند نباید بد قضاوت کردن وضعیت فعلی و باید دست کم نگیرید چین شرکت خواهد برای حفاظت از ارضی و حاکمیت.”
وزارت خارجه چین همچنین گفت: “وانگ یی تاکید کرد که… احترام متقابل و حمایت بین دو طرف است راه حق; متقابل سوء ظن و اصطکاک در برابر اساسی آرمان دو ملت. دو طرف باید مطابق با مهم اجماع رسیده توسط رهبران دو کشور گام تا ارتباط و هماهنگی در حمل و نقل مناسب از مرز وضعیت… دو طرف توافق کردند به… د-تشدید این وضعیت بر روی زمین است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله