دهلی نو: تایید که آن دو بالا و اعضای کمیسیون های انتخاباتی دچار صدمات شدید در حالی که در حال شکنجه و جسمی تجاوز غیر قانونی خود را طی بازداشت توسط سازمان های امنیتی پاکستان روز دوشنبه در اسلام آباد هند روز سه شنبه پاکستان احضار کاردار سید حیدر شاه برای دومین بار در دو روز و تسلیم اعتراض شدید خود با پاکستان گفتن این که پاکستان سازمان تا به حال تهدید به آسیب بیشتر مقامات هندی کمیسیون عالی.

دهلی نو نیز محکوم اسلام آباد برای عمل خود را از شکنجه و اجبار مقامات برای قبول اتهامات واهی علیه آنها و رد “تلاش مقامات پاکستانی به لوی اتهامات نادرست و جعل اتهامات مقامات کمیسیون عالی”.

پاکستان اقدام توسط آن سازمان جاسوسی آی اس آی است که دیده می شود به عنوان تلافی اسلام آباد پس از دو کمیسیون عالی پاکستان مقامات خواسته شد به ترک هند در اواخر ماه گذشته پس از گرفتار شدن در انجام فعالیت های جاسوسی.

در یک روز نمايش روز دوشنبه دو هندی کمیسیون عالی کارکنان که تا به حال از دست رفته در حالی که در وظایف رسمی صبح دوشنبه منتشر شد در اواخر دوشنبه شب و در بازگشت دست به کمیسیون عالی پس از ادعای پاکستان پلیس که آنها را درگیر در یک تصادف و یا ضربه و اجرا مورد. یک شاه در برابر آنها توسط پولیس پاکستان به ذکر است که آنها باعث آسیب به فرد و نیز در اختیار داشتن ارز جعلی به ارزش 10 ، 000 تومان.

در آن بیانیه دهلی نو گفت: “اتهام d’ Affaires از کمیسیون عالی پاکستان آقای حیدر شاه احضار شد امروز و در اعتراض به تسلیم در موضوع آدم ربایی و شکنجه از دو مقامات کمیسیون عالی هند در اسلام آباد پاکستان سازمان های امنیتی. دو مقام هندی کمیسیون عالی بودند به زور ربوده شده, پاکستان سازمان در 15 ژوئن 2020 و نگهداری غیر قانونی بازداشت بیش از 10 ساعت است. دو هندی مقامات قرار گرفتند و بازجویی و شکنجه و حمله فیزیکی منجر به صدمات شدید به آنها. آنها تصویری-رسم و وادار به قبول یک پرونده از اتهامات ساختگی و جعل اتهامات عنوان شده علیه. این خودرو از کمیسیون عالی که در آن آنها رفت و آمد بود و گسترده آسیب دیده است. … تلاش مقامات پاکستانی به لوی اتهامات نادرست و جعل اتهامات مقامات کمیسیون عالی است را رد کرد و در تمامیت”.

MEA افزود: “ما قبر نگرانی در این واقعیت است که پاکستان سازمان را تهدید به آسیب فیزیکی بیشتر مقامات هند ماموریت ها به اشتراک گذاشته شده. آن را برجسته شده است که پاکستان مسئول ایمنی و امنیت از کمیسیون عالی آن مقامات و کارکنان و اعضای خانواده های آنها و خواص.”

اشاره به این که آن دو مقام شدند منتشر شده در پنج شنبه شب “تنها پس از مداخله” در دهلی نو MEA در ادامه گفت که دولت هند به شدت محکوم کرد و شانس عمل مقامات پاکستانی.

“این پیش برنامه ریزی شده قبر و اقدام تحریک آمیز از سوی مقامات پاکستانی با قبل از تشدید نظارت آزار و اذیت و ارعاب از کمیسیون عالی پرسنل بیش از گذشته چند روز طراحی شده بود به مانع و اخلال در عملکرد طبیعی هندی کمیسیون عالی در اسلام آباد است.”

هند نیز گفته است که پاکستان اقدامات نقض کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک 1961, ‘کد رفتاری برای درمان دیپلماتیک / کنسولی پرسنل در هند و پاکستان به امضا رسید و در سال 1992 و مجددا توسط هر دو طرف در ماه مارس 2018 و همچنین همه ایجاد هنجارها و شیوه های دیپلماتیک انجام شده است.

“چنین ادامه داد: اقدامات یک جانبه با پاکستان با هدف افزایش تنش ها موفق نخواهد شد در انحراف توجه از مسئله هسته ای از پاکستان ادامه داد: دشمن فعالیت ها و حمایت از تروریسم مرزی در برابر هند” MEA گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de