KP Oli انجام داده است آسیب های جبران ناپذیری به هند-نپال روابط: Dr Karan Singh

دهلی نو: نپال نخست وزیر KP Sharma Oli عمل از “یک جانبه” اصلاح نقشه کشور از جمله Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura در هندوستان Uttarakhand باعث شده است که “آسیب جبران ناپذیر” به هند-نپال روابط که هیچ نپال رهبر می توانید خنثیسازی در آینده ارشد کنگره رهبر Dr کاران سینگ گفته است.

دکتر سینگ استفاده می شود و بسیار با نفوذ در هند-نپال, رابطه طول UPA رژیم و هنوز هم دارای نفوذ در هیمالیا کشور است. دکتر سینگ نیز مثال کامل از آنچه نامیده می شوند به عنوان “roti-beti ka rishta” بین دو کشور. دلیل این است که همسر خود را از نپال مشهور رعنا خانواده و مغبون جامو کشمیر سلطنتی سرمایه گذاری زیادی در رابطه بین دو کشور.

ناراحت با سناریوی حال حاضر سخت شدن مواضع و دشوار ذکراست توسط نپال دکتر سینگ در یک مصاحبه به این مقاله گفت: اشتباهات وجود دارد و توسط هر دو طرف اما نپال را در یک بزرگتر از دست دادن و از آن باید برای اولین بار به صحبت هند قبل از مصرف این مرحله سخت از اصلاح نقشه.

“دو کشور ارتباط تنگاتنگی دارد. وجود دارد این است که حرکت آزاد کالا و مردم است. در مورد 40,000 نپال سربازان در حال خدمت در نیروهای مسلح. خود را از دیپلمات ها و کارمندان آموزش با ما. بسیاری از نپال آزادانه کار و تحصیل در هند و به شدت وابسته به هند است. پس این رویارویی خواهد شد که پیامدهای آن. ما در نپال به عنوان یک متحد و آنها را گستاخانه پرتاب این (اصلاحیه) بر چهره ما است. این است که راه درست. نقشه تغییر نمی کند همه چیز و واقعیت های روی زمین” دکتر سینگ اضافه شده است.

در حالی که تشریح Oli حرکت به عنوان “غیر قابل برگشت مقابله استقرار” سابق وزیر کابینه و سابق سفیر هند به ایالات متحده گفت که آن را بزرگ دیپلماتیک گذشت هند بیش از حد به عنوان وزارت امور خارجه موفق به تعامل با رهبری در کاتماندو در زمان برای جلوگیری از این وضعیت. او گفت: تاخیر در هند منجر به یک وضعیت شرم آور برای کشور است.

“اشتباهات ساخته شده توسط هر دو طرف. در سمت هند وجود دارد تاخیر — PM نارندرا مودی می تواند صحبت PM Oli در خط زمانی که آنها (نپال) بودند که افزایش این ماده در ماه نوامبر. ما می دانستیم که از Oli سیاسی حرکت می کند. هند باید در عمل در زمان. وجود دارد می توانست کرد. اما در حال حاضر وجود دارد این است که توقف کامل است. در حال حاضر از لحاظ سیاسی وضعیت شرم آور است,” او گفت:, و اضافه کرد این وضعیت بود تا ساختمان پس از 2015 پس از محاصره اقتصادی با هند است.

“من یک بن بست و گل آلود روابط. حتی اگر مردم به مردم روابط باقی می ماند همان کشور به کشور روابط رفته اند ترش. ما نیاز به اجازه شوک پوشیدن قبل از اینکه ما را به مرحله بعدی. ما ناراحت هستند آنها در حال پیروز است. ما لازم نیست برای دیدن آنچه که Oli انجام داده است اما ببینید که چه ما انجام داده اند. برای هند-نپال, روابط همه می توانم بگویم در حال حاضر `Mujh se pehli سی muhabbat mere mehboob na maang‘, “گفت: دکتر سینگ در حالی که به نقل از شاعر فیض در مجموع سناریو.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de