Illustration for article titled University of California Votes to Restore Affirmative Action 24 Years After Its Repeal

عکس: رابین بک (خبرگزاری گتی ایماژ )

در سال 1996 در ایالت کالیفرنیا به تصویب گزاره 209 ممنوع است که نژاد و جنس از یک عامل در پذیرش دانشگاه. در حال حاضر برخی از 24 سال بعد در دانشگاه کالیفرنیا رای دادند به اتفاق آرا به بازگرداندن اقدام مثبت.

تبلیغات

حرکت ساخته شده بود به امید تنوع دانش آموز خود مردم با توجه به سی ان ان. مدرسه Board of Regents رسیده اتفاق آرا endorsing لغو سرپا نگه داشتن 209. آنها نیز رای به نفع مجلس متمم قانون اساسی 5 که به طور رسمی درخواست تجدید نظر سرپا نگه داشتن 209. “گزاره 209 مجبور کالیفرنیا نهادهای عمومی به سعی کنید به آدرس نژادی و نابرابری بدون مقاطعه در مسابقه حتی در جایی که مجاز توسط قانون فدرال است. تنوع از ما دانشگاه و موسسات آموزش عالی سراسر کالیفرنیا بایدو بایدنشان دهنده تنوع غنی از دولت ما.” U.C. رئیس جمهور جانت ناپولیتانو در بیانیه ای گفت.

از سی ان ان:

“شگفت انگیز است وجود دارد حرکت برای ایستادن اشتباهات ناشی از قرن ها از نژادپرستی سیستماتیک در کشور ما است. UC Board of Regents’ رای به تایید ACA 5 و لغو گزاره 209 نقش موثری در این تلاش” رئیس هیئت مدیره John A. Pérez گفت: در یک بیانیه.

“همانطور که ما همچنان به کشف تمام دانشگاه فرصت ها برای اقدام, I am proud UC تایید و دادن رای دهندگان کالیفرنیا فرصتی برای پاک کردن لکه, حمایت از فرصت و برابری و لغو گزاره 209.”

در انتشار اخبارهیئت مدیره گفت: گزاره 209 به چالش کشیده دانشگاه را تلاش برای ایجاد و حفظ یک بدن دانش آموز که “نشان دهنده کالیفرنیا قابل ستایش فرهنگی ، نژادی و جغرافیایی و اجتماعی و اقتصادی تنوع است.”

تبلیغات

روز چهارشنبه مجلس ایالتی کالیفرنیا تصویب مجمع اصلاح قانون اساسی 5 توسط رای 60-14. اصلاح باید از طریق تصویب مجلس سنا دولت با 25 ژوئن به منظور به نظر می رسد در Nov. 3 انتخابات و رای گیری. کالیفرنیا یکی از تنها هشت متحده است که مانع از نژاد و جنس از یک عامل وقتی که می آید به پذیرش. “آن را حس می کند کمی به حذف هر گونه در نظر گرفتن نژاد در پذیرش هنگامی که هدف دانشگاه جامع فرایند است که به طور کامل درک و ارزیابی هر متقاضی از طریق ابعاد مختلف” ناپولیتانو گفت: در بیانیه ای.

ماه گذشته دانشگاه کالیفرنیا رای به حذف قانون نشسته و نمرات آزمون به عنوان یک پذیرش مورد نیاز برای چهار سال در تلاش برای شکل دادن به مدرسه روند پذیرش به منعکس کننده “گسترده مبتنی بر ارزش های این دانشگاه است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de