کاتماندو: نپال مجلس سنا روز سهشنبه به اتفاق آرا رای به اصلاح قانون اساسی برای به روز رسانی این کشور را به نقشه سیاسی تخمگذار ادعا می کنند بیش از سه استراتژیک مناطق کلیدی در امتداد مرز با آن است.

هند در حال حاضر نامیده می شوند به عنوان “غیرقابل دفاع” “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعای ارضی با نپال پس از آن مجلس در روز شنبه با تصویب قطعنامه ای جدید در نقشه سیاسی این کشور شامل مناطق که هند حفظ متعلق به آن است.

نپال در ماه گذشته منتشر شد و تجدید نظر سیاسی و اداری نقشه کشور تخمگذار ادعا می کنند بیش استراتژیک مناطق کلیدی بیش از شش ماه پس از هند به چاپ یک نقشه جدید در ماه نوامبر سال 2019.

مجلس ملی یا مجلس شورای نپال مجلس به اتفاق آرا تصویب متمم قانون اساسی, لایحه ارائه برای گنجاندن این کشور را به نقشه سیاسی ملی خود را علامت.

این لایحه برای اصلاح قانون اساسی به روز رسانی جدید نقشه بود مطرح در مجمع ملی مجلس در روز یکشنبه یک روز پس از مجلس نمایندگان به اتفاق آرا تایید آن است.

همه 57 اعضای شورای ملی که در حال حاضر به مناسبت رای دادند به نفع اصلاح لایحه. وجود صفر راي مخالف این لایحه است.

شورای ملی رئیس گانش Timilsina گفت که 57 عضو رای دادند و این لایحه ،

“وجود دارد هیچ رای مخالف این لایحه و هیچ یک از اعضا رای دادند برای خنثی دسته به عنوان” Timilsina گفت.

در حال حاضر این لایحه خواهد شد به رئیس جمهور فرستاده Bidya دوی Bhandari برای احراز هویت که بعد از آن خواهد بود گنجانیده شده در قانون اساسی است. پس از آن نقشه های جدید استفاده خواهد شد در همه اسناد و مدارک رسمی از جمله آرم.

کابینه را تایید کرده جدید نقشه سیاسی در مارس 18.

روز شنبه وزارت امور خارجی سخنگوی Anurag پژو پاسخ به نمایش داده شد و در عبور از این لایحه توسط مجلس گفت: “ما باید اشاره کرد که مجلس نمایندگان نپال با تصویب متمم قانون اساسی لایحه برای تغییر نقشه نپال شامل بخش هایی از سرزمین های هندی. ما در حال حاضر موضع ما روشن بر این موضوع است.

“این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع. آن را نیز ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی.”

هند و نپال روابط دو کشور تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 کیلومتر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال. هند با رد این ادعا تصریح می کند که جاده را به طور کامل در داخل خاک خود است.

هند sternly خواسته نپال به توسل به هر گونه “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعاهای ارضی.

نپال نخست وزیر K P Sharma Oli شده است تصریح می کند که Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura متعلق به نپال و قول داد به “اصلاح” آنها را از هند است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله