سابق میکسر کارمند را از تماس نژادپرستی در مدیریت

Category: کیمیا | No comments

بیش از آخر هفته پیشین میکسر کارمند میلان لی مشترک یک وبلاگ توصیف تجارب خود را با نژادپرستی در حالی که کار در مایکروسافت در جریان پلت فرم که تعطیل امروز به عنوان بخشی از یک معامله بین Microsoft و Facebook. لی پست شامل اتهامات که او به طور خاص برای یکی از معدود سیاه کارکنان در سازمان و انفعال از سطح بالایی مدیریت زمانی که یک نژادپرست قیاس مورد استفاده قرار گرفت در طول یک جلسه.

تبلیغات

لی در مایکروسافت به دو سال قبل از حرکت به سیاتل برای پیوستن به میکسر تیم در سال 2018 است. اگر چه او “فراتر از مبارک و اضطراب” را به کار در صنعت بازی او در حال حاضر از نظر زمان صرف کرده و در مخلوط کن به بدترین تجربه حرفه ای از عمر خود را عمدتا به دلیل نژاد پرستی او مواجه می شوند.

“من یکی از تنها مردم سیاه و سفید کار در میکسر در طول تصدی” لی نوشت: در این پست. “در حالی که در یک کنفرانس من را کنار کشیده و گفته است که تنها دلیل من استخدام شد دلیل است که من هستم” خیابان هوشمند.’ اولین چیزی که به سر من ظهور در زمان اقدام مثبت. من بر این باور بودم فقط استخدام برای دیدار با تنوع هدف چون من سیاه بود. من تصمیم گرفتم آن را با قلم مو و اجازه دهید آن را برو.”

تبلیغات

(“ما نمی تحمل هر نوع تبعیض و به طور کامل بررسی تمام کارکنان نگرانی” یک سخنگوی مایکروسافت گفت: Kotaku از طریق ایمیل. “ما نمی بحث در مورد جزئیات تحقیقات از جمله.”)

لی پست همچنین جزئیات زمانی که یکی از مدیران خود را توصیف همکاری میکسر streamers به عنوان “برده” و خودش را به عنوان خود را “ارباب.” لی توضیح می دهد گرفتن مشخصه ناراحت به نقطه ای که مدیر ساخته شده است که این شباهتها خواست تا در یک جلسه با او.

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

“در آن جلسه من به او گفتم چرا از من عصبانی بود و به همین دلیل او با استفاده از این قیاس بود نه خوب” لی نوشت. “او تصمیم گرفت برای دفاع از بیانیه و حتی تا به حال عصب به گوگل است که قیاس به اثبات و چرا از آن خوب بود. پس از گوگل به او نشان داد آن بود که هرگز خوب برای استفاده است که قیاس او به من گفت که من نیاز به کار خودم. اگر من می خواستم برای رفتن به آنجا در این صنعت من نیاز به کار بر روی عواطف و احساسات به نظرات مشابه. پس از این دیدار من می دانستم که من می روم.”

زمانی که لی در زمان نگرانی های خود را به سطح بالاتر مدیریت و در نهایت منابع انسانی دومی که تا به حال گفته هرگز شنیده از سابق در مورد لی شکایت. بررسی باز شد از طریق قانونی تیم و ادامه داد: پس از Lee تصمیم به ترک میکسر. “ماه رفتن بدون حکم,” او نوشت. “یک روز در اواخر سال گذشته من دریافت یک تماس از تیم حقوقی با نهایی خود را یافته است. که پیدا کردن بود که گناه نیست!”

تبلیغات

“دلیل من مدیر بود نه جریمه و به همین دلیل او هنوز کار امروز است چرا که او نمی تواند نژادپرستانه” لی ادامه داد. “دلیل این که او نمی تواند نژادپرستانه است چرا که او به استخدام یک فرد سیاه و سفید. این است که چرا شما دیده نمی شود من در هر جریان. من اهمیتی نمی دهند در مورد چگونه یک شرکت یا سهم بازار خود را. اگر ما همان ارزش اگر شما نمی تواند به اندازه کافی هوشمند بدانید که نژاد پرستی نیست تحمل سپس من را نمی خواهد برای شما کار می کنند و یا شرکت خود را.”

پس از آمدن به جلو با اتهامات لی ملاقات با سیل پشتیبانی از هر دو همکاران و میکسر streamers. میکسر علنا اذعان کرد تجربیات خود را و گفت که این شرکت خواهد بود “مراقب باشند در پرداختن به این مطلب مجدانه در آینده است.” لی حتی دریافت پاسخ از ایکس باکس سر فیل اسپنسر که او را برای آمدن به جلو و ارائه به جلسه به بحث در مورد این موضوع بیشتر است. لی پاسخ داد که او قبلا فرستاده اسپنسر در مورد وضعیت در حالی که لی هنوز هم در میکسر اما تا به حال فرصتی برای صحبت با اسپنسر به طور مستقیم در اوایل امروز. پس از آن لی نشان داد که خود بحث شده بود یک مولد یک.

تبلیغات

توجه به مسائل نژادی و مانند آن شرح داده شده توسط Lee تا حد زیادی گسترش داده و در پی تظاهرات جهانی علیه خشونت پلیس و سیستمیک بی عدالتی. شرکت های بزرگ به زودی به روی چیزی حساب کردن با سالها جهل به قطعات آنها در بازی گسترده تبعیض هم از نظر شیوه های استخدام و چگونه آنها رسیدگی داخلی شکایت. سیاه و سفید زندگی می کند باید موضوع همیشه و در همه جا حتی در مایکروسافت boardroom.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>