کری واشنگتن می گوید هالیوود تنوع تعهد ‘هنوز هم مراکز سفیدی’


Illustration for article titled Kerry Washington Says Hollywoods Diversity Commitment Still Centers Whiteness

عکس: راشل لونا (گتی ایماژ)

این کشور در حال تجربه یک نژادی بیداری در واکنش به خشونت پلیس تظاهرات که هنوز هم در حال وقوع و پس از جورج فلوید مرگ است. ضد نژادپرستی کتاب در حال پرواز کردن قفسه, جریان, خدمات اختصاص داده شده بلوک های برنامه نویسی به سیاه و سفید نشان می دهد و فیلم و منافع عمومی در داستان افزایش یافته است برای هفته ها. اما با وجود چشم در نهایت باز به مشکلات مواجه توسط سیاه و سفید در جامعه ما هنوز راه طولانی برای رفتن.

تبلیغات

بازیگر و کری در واشنگتن صحبت می کرد در مورد هالیوود عدم تنوع در یک مصاحبه جدید با هالیوود, عاقبتیک نام تجاری جدید پادکست توسط LAist Studios. واشنگتن را به بحث در مورد مستند جدید مبارزه و به بحث کمی در مورد هالیوود چگونه می تواند کار نسبت به ضد نژادپرستانه آینده. برای شروع او معتقد است صنعت سرگرمی باید در عمل آنچه آنها را موعظه.

“هنگامی که ما می گویند که ما در حال متعهد به تنوع آن را متنوع از چه ؟” او می پرسد. “ما هنوز در محور سفیدی به عنوان مهم ترین چیز و دعوت تنوع که در اطراف…هنگامی که ما صحبت در مورد فراگیر, هنوز هم وجود دارد یک در داخل و خارج. بنابراین ما هنوز هم محور انواع خاصی از مردم و شاید در فراکسیون اجازه می دهد مردم دیگر به جدول. وجود دارد فقط خیلی از آن است که نیاز به reexamined.”

تبلیغات

این رسوایی ستاره نیز نشان می دهد که احترام برای زندگی است “نه یک لحظه از وحی” برای او شخصا اما او سپاسگزار برای دیدن برای حمایت از جامعه سیاه و سفید که از تمام گوشه و کنار جهان است. او امیدوار است که با آموزش و پرورش و تمایل به درک تجارب برای مردم سیاه و سفید در سراسر این صنعت می تواند بهبود بخشد.

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

“من فکر می کنم آنچه که مردم در حال تحقق است که آن را به اندازه کافی برای فقط نمی تواند نژادپرستانه” واشنگتن همچنان ادامه دارد. “از آنجا که ما [موسسات] ساخته شد در پارچه نژادپرستی; چرا که کشور ما متولد شد با آمریکایی ها در حال تعیین یک کسری از یک انسان…ما باید به طور فعال ضد نژادپرست است.”

واشنگتن نه تنها بازیگر که صحبت کرده است تا به تازگی در مورد نژادی و نابرابری در سرگرمی. در طول یک زندگی موضوع اعتراض در اوایل این ماه Michael B. Jordan گفت که ما نیاز به شروع خواستار تنوع در محل کار—و این داستان باید گفته شود.

تبلیغات

“من استفاده از قدرت به تقاضا تنوع اما از آن زمان استودیو و سازمان ها و همه این ساختمان ها ایستاده ایم و در مقابل به انجام همان” او این گزارش گفت: در هر تنوع. “است که در آن چالش به ارتکاب به استخدام? محتوای سیاه و سفید به رهبری, سیاه, مدیران, سیاه, مشاوران. شما پلیس ما داستان سرایی هست ؟ بنابراین اجازه دهید ما به ما تاریکی به نور.”

با این حال, سرگرمی, وکیل Jaia توماس به بینش بیشتر در مهمان op-ed برای خبرنگار هالیوود در مورد هالیوود عدم تنوع در پشت صحنه—به طور خاص چگونه برخی از کسانی که موعظه فراگیر روی صفحه نیست همیشه که همان انرژی برای افراد دیگر در تیم خود. او سران متنوع نمایندگی یک پایگاه داده ملی از “Black عوامل وکلای مدیران و مبلغینی.”

تبلیغات

“عامل شرکت به من آموخته زیادی در مورد تفاوت های ظریف از هالیوود تنوع چالش” او می نویسد. “من آموخته اند که بسیاری از هنرمندان و حتی کسانی که پر سر و صدا ترین طرفداران برای تنوع اغلب درمان آرایش تیم خود را به عنوان یک چاره اندیشی موقت…همانطور که ما وارد این فصل جدید از نژادی بیداری امید من این است که هنرمندان با صرف زمان کمتر به دنبال خارج برای راه حل. در حال حاضر زمان برای هنرمندان از خود بپرسید: “آیا من یک وکیل ؟ آیا من یک روزنامه نگار? چرا که نه؟”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de