به عنوان مد و زیبایی رهبران تقلا در مسابقه مسائل, سیاه خودی سازماندهی به تقاضای صنعت قبل


Law Roach attends the Fifth Annual InStyle Awards on October 21, 2019, in Los Angeles, Calif.

قانون روچ اجلاس سالانه پنجم InStyle جوایز در 21 اکتبر 2019 در لس آنجلس کالیفرنیا.
عکس: اما مک اینتایر (گتی ایماژ برای InStyle)

“تصویر معمار” قانون روچ یکی از موفق ترین استعدادهای کار در پشت صحنه از مد و سرگرمی, صنایع—گر چه هنر به یاد ماندنی فرش قرمز لووks از ستاره ها مانند Zendaya و Celine Dion زمانی که او را پرتاب گاز گرفتن یک آستر به عنوان یک قاضی در نشان می دهد مانند آمریکا مدل بالا و HBO حداکثر افسانه ای.

تبلیغات

در حال حاضر برنده جایزه سبک رهبری مبارزه با نژاد پرستی و حاشیه نشینی در این صنایع است که باید او را یک ستاره پیوستن به نیروهای با طراح/سبک Jason Rembert (Aliétte نیویورک) و مشهور آرایشگر بند دار Redway (Tessa Thompson, Zazie Beetz و بیشتر) به شکل سیاه و سفید, مد و زیبایی جمعی (BSE جمعی) جدید غیر انتفاعی “متعهد به دادن نسبت و به طور مستقیم موثر بر پیشرفت در صنعت مد و زیبایی و سیاه جامعه”با توجه به بیانیه ماموریت خودکه همچنین می خواند:

فرهنگ سیاه و سفید همواره ارائه الهام بخش برای برش لبه مد و زیبایی روند و در نهایت کمک به ما در موفقیت هر دو به صورت جداگانه و به عنوان یک جمعی در زمینه های ما است. این BFB جمعی برنامه ای برای ایجاد طرح های در همکاری با دیگران در این صنعت از جمله طراحان مد, خانه, شرکت های تولید و حتی کسانی که فقط از یک حس عمیق هنری در مد و زیبایی. این طرح را به تمرکز بر روی ایجاد آموزش و پرورش و پیشرفت شغلی فرصت برای مشتاق معماران و طراحان در حال توسعه گسترش صنایع استانداردهای لازم برای برندها و شرکت های ارائه منابع برای حمایت از اعضای خود را با اهداف حرفه ای و تقویت تعامل جامعه و پشتیبانی. خیریه تلاش در همکاری با سازمان های محلی—به عنوان وسایل نقلیه برای خدمت و شفا جامعه ما در حالی که به طور همزمان پرداخت ادای احترام به کسانی که در درون آن که همواره مجموعه ای استاندارد در صنعت مد و زیبایی.

تبلیغات

“این تقریبا مانند ایجاد یک سیاه گلم اتحادیه” سبک Jason بولدن (یک ظاهر طراحی شده هالیوود) که نشسته بر روی هیئت مدیره جدید جمعی گفت: کسب و کار مد (BoF). بیشتر ابراز نیاز برای آنچه که او به نام “فضای امن” برای معماران و طراحان بولدن توضیح داد: “ما سفید همتایان بسیار تجربیات مختلف از ما چگونه از آنها پرداخت می شود به آنها چگونه درمان شده است عوامل…نزدیکی خود را به روابط عمومی سازمان مدیریت—آن را یک تجربه بسیار متفاوت بود.”

به عنوان BoF یادداشت جدید ائتلاف یکی از چندین طرح های جدید که بوجود آمده در صنعت مد و زیبایی در پاسخ به آمریکا نژادی بحران در چند هفته گذشته به عنوان “صنعت مد دست و پنجه نرم کردن با آن جاسازی شده نژادپرستی بدهی به فرهنگ و عدم تنوع در بالاترین سطوح رهبری است.”

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

CFDA رئیس تام فورد و رئیس جمهور و مدیر عامل استیون کلب با صدور بیانیه ای در اوایل ماه ژوئن در پاسخ به این قیام در سراسر کشور, معرفی جدید استخدام طرح در محترم سازمان صنایع “برای ایجاد تغییرات سیستماتیک در صنعت ما” از جمله خانه استخدام برنامه “به طور خاص متهم با قرار دادن سیاه استعداد در تمام بخش های مد, کسب و کار” آموزشی و کارورزی یک تنوع و گنجاندن برنامه های آموزشی و کمک های مالی و جمع آوری کمک های مالی از طرف نژادی عدالت سازمان.

“داشتن یک صدای واضح و صحبت کردن در برابر نژادی و بی عدالتی و تعصب و نفرت است و اولین گام اما این کافی نیست” در این نامه عنوان خوانده شده در بخش. “این است که عمیقا نگران کننده لحظه ای صحبت می کند که به همه ما است. ما دنیای درد عمیق. صنعت ما درد است و آن است که به اندازه کافی به سادگی می گویند که ما ایستاده در همبستگی با کسانی که مورد تبعیض هستند. ما باید کاری انجام دهد.”

تبلیغات

در E!’s CFDA Awards: نهایی مد لحظات خاص در روز سه شنبه شب, طراح و جدید CFDA عضو هیئت مدیره Carly Cushnie تمجید سازمان پاسخ بیان که او heartened به شورای “واقعا اقدام بلافاصله.”

“شده است وجود دارد بسیاری از بیانیه های ساخته شده از بسیاری از شرکت های, بسیاری از مارک های بسیاری از سازمان ها و از آن مهم است برای ایستادن با جامعه سیاه پوستان در این زمان,” او گفت:, و اضافه کرد: “اما حتی بیشتر از آن, آن را واقعا در مورد اقدام گام بنابراین من فکر می کنم آنچه که آنها شروع به انجام این کار در شرایط ایجاد اشتغال برنامه به طور خاص با هدف تأمین منابع, سیاه, استعداد و قرار دادن سیاه استعداد از طریق تمام بخش های صنعت من فکر می کنم این است که واقعا مهم است.”

تبلیغات

Cushnie کلمات اکو کسانی که از supermodels Joan Smalls, صنعت و آیکون بورلی جانسون و طراح شفق James همه آنها به تازگی صادر شده و چالش های این صنعت در حالی که آشکار خود را بروز حاشیه نشینی و تبعیض است. هر کدام از این خواسته صنعت برای قرار دادن پول خود را که در آن حرکات نمایشی—جیمز از طریق ایجاد 15 درصد تعهد (به تازگی سپردن تعهد Sephora), Smalls از طریق مجلس از صرف دستمزد (و تعهد از 50 درصد از حقوق و دستمزد خود را برای باقی مانده از سال) و جانسون در یک op-ed برای واشنگتن پست هفته گذشته که در آن او به یاد می آورد که “خط و نشان داعش برای, درخواست, سیاه, عکاسان هنرمندان آرایش و مدل مو برای شاخه های عکس.”

جانسون همچنین نوشت: (در بخش های):

مدیریت نژادپرستی یکی از چیزهایی که صنعت مد را انجام هست. سال پس از سال, شرکت تحمیل آسیب در برابر فرهنگ سیاه و سفید در حالی که به طور فعال درآوردن آن برای الهام گرفتن و در نظر گرفتن تمام سود…که به نام, از, این شرکت درخواست برای بخشش, تکان دادن وعده و پول در اطراف. سپس آن را به خروج به طور معمول تا زمانی که با نام تجاری “به طور تصادفی” تکرار نژادی ابتذال. نژادپرستی مدیریت چرخه سپس از نو آغاز می شود.

فرهنگ سیاه و سفید کمک زیادی به صنعت مد. اما مردم سیاه و سفید نیست و برای جبران آن است. مارک نیست حفظ و ترویج بسیاری از استعداد های سیاه و سفید حرفه ای در حال حاضر در مد و زیبایی و رسانه های نیروی کار. مارک نیست به طور قابل توجهی سرمایه گذاری در سیاه و طراحان. صنعت مد دزدان دریایی سیاهی برای سود در حالی که به استثنای مردم سیاه و جلوگیری از آنها را از کسب درآمد از استعدادهای خود را.

تبلیغات

جانسون پیشنهاد “بورلی جانسون قانون” (مدل پس از رونی حکومت در NFL) که نیاز به حداقل دو نامزد “به معنی مصاحبه برای موقعیت های با نفوذ.” آن را به شکل اساسی ترین حقوق صاحبان سهام و یکی که نباید به درخواست اجازه دهید به تنهایی مورد نیاز است. اما در یک لحظه زمانی که امریکا در این است که یک بار دیگر مجبور به روی چیزی حساب کردن با آن سیستمیک و آشکار نژادپرستی روشن است که رهبری نهاد نمی تواند اعتماد به سادگی به “انجام کار درست” وقتی که می آید به تنوع و شمول—از آنجا که این مسائل جدید نیستند; آنها فقط به طور ناگهانی اجباری. و در حالی که آن را هرگز مسئولیت ما را به درمان آنها در این لحظه پیدا کنیم و خودمان را با این فرصت نادر به رسمیت شناخته شده به عنوان کارشناسان در مسابقه است که ما همواره به عنوان بولدن گفت BoF.

“این ما را قادر به خود ما سیاهی و همچنین اجازه دهید مردم می دانند که ما تا به حال به اندازه کافی و این چیزی است که آن را در حال رفتن به مانند رفتن به جلو است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de