مینه سوتا فایل های تغییر آب و هوا دعوی علیه شرکت های نفتی از جمله Koch Industries اکسون موبیل

Category: کیمیا | No comments

مینه سوتا دادستان کل کیت الیسون در روز چهارشنبه شکایت کرد اکسون موبیل شرکت Koch صنایع و موسسه نفت آمریکا گفت: آنها به مدت طولانی فریب مصرف کنندگان بیش از اثرات تغییر آب و هوا.

این طرح دعوی در دادگاه واصل در شهرستان رمزی دادگاه منطقه شامل ادعاهای متعدد نقض مینه سوتا قوانین از جمله تقلب فریبنده شیوه های تجارت و اظهارات نادرست در تبلیغات.

“متهمان فریب دروغ و تحریف اثر محصول خود را به” الیسون گفت: در یک کنفرانس خبری. “30 سال [آنها] ساخته شده و اظهارات گمراه کننده در مورد تغییر آب و هوا.”

طرح دعوی در دادگاه به دنبال جبران برای این ادعا مضرات Minnesotans رنج می برد و همچنین می پرسد متهمان به صندوق عمومی-آموزش و پرورش کمپین تغییر آب و هوا.

اکسون موبیل گفت: طرح دعوی در دادگاه مینه سوتا بود “با انگیزه های سیاسی کمپین” علیه شرکت های انرژی.

“اقدامات قانونی مانند این اتلاف میلیون ها دلار از پول مالیات دهندگان و هیچ چیز برای پیشبرد معنی دار اقداماتی که برای کاهش خطرات ناشی از تغییرات آب و هوا” این شرکت در بیانیه ای گفت.

Wichita, Kan.-بر اساس Koch Industries صاحب کاج خم پالایشگاه نفت در Rosemount از طریق شرکت تابعه آن Flint Hills منابع است.

سنگ چخماق تپه نیز به عنوان یک متهم گفت: آن را در حال بررسی دولت است, طرح دعوی در دادگاه. کاج خم که در استخدام بیش از 1000 نفر یکی از بزرگترین پالایشگاه های میانه و باعث می شود اکثریت بنزین مورد استفاده در مینه سوتا است.

موسسه نفت آمریکا یک گروه تجارت گفت: در بیانیه ای که بیش از 20 سال گذشته این صنعت را فراهم کرده است “مقرون به صرفه و قابل اعتماد آمریکا انرژی برای مصرف کنندگان ایالات متحده در حالی که قابل ملاحظه ای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و اثرات زیست محیطی. هر گونه پیشنهاد به خلاف نادرست است.”

الیسون خواست برای یک مقدار دلار خسارت در خاطرهای گفت: “این رفتن به یک مقدار زیادی.” پرسید: اگر این تعداد می تواند در ballpark را از دولت 7 میلیارد دلار حل و فصل در سال 1998 با صنعت دخانیات او در آن گفت: “قطعا می تواند باشد.”

طرح دعوی در دادگاه است که بخشی از یک موج دادخواهی هدف در شرکت های نفتی برای تغییر آب و هوا اثر است. حداقل 15 دیگر شاکیان — از جمله ایالات ماساچوست و رود آیلند و همچنین شهرها و استان ها — را در پرونده از جمله پرونده های حقوقی. هیچ کدام منجر به یک تصمیم در برابر شرکت های نفتی.

لی کوری, دستیار دادستان کل گفت سوتا طرح دعوی در دادگاه است که بیشتر شبیه به یک دست کت و شلوار واصل در سال گذشته توسط ایالت ماساچوست که همچنین اتهام نقض قوانین حفاظت از مصرف کننده.

کوری گفت: مینه سوتا, کت و شلوار اولین بار است که به نام کخ صنایع به عنوان متهم.

شاید بهترین و شناخته شده آب و هوا-تغییر طرح دعوی در دادگاه در برابر صنعت نفت در نیویورک پرونده اکسون که تصمیم گرفته شد در این شرکت به نفع در ماه دسامبر.

ایالت نیویورک دادستانی کل ادعا غول نفتی defrauded سرمایه گذاران از 1.6 میلیارد دلار با دانستن اما نه افشای هزینه های واقعی از تغییر آب و هوا. منهتن دولت قاضی دادگاه حکم داد که نیویورک تا به حال موفق به اثبات سرمایه گذاران فریب خورده است.

“این بود که یک سرمایه گذار بر اساس طرح دعوی در دادگاه” الیسون گفت. “این است که مبتنی بر مصرف کننده.”

طرح دعوی در دادگاه در تحسین توسط چند دولت گروه های زیست محیطی از جمله مینه سوتا مرکز برای حمایت از محیط زیست, افتخار, زمین, انرژی تازه و MN350.

“ما یک انتخاب بیش از آزادی به سود یا آزادی به نفس” و صنعت نفت انتخاب کرده است, سابق, سعید سام, Grant, مدیر اجرایی MN350 در چهار شنبه در کنفرانس خبری اعلام کرد که طرح دعوی در دادگاه.

مردم از رنگ به خصوص آمریکایی های سیاه و سفید و سرخ پوستان شده اند disproportionally نهفته مشکلات تغییرات آب و هوایی اشاره کرد.

“آسیب به مردم بومی در حال افزایش است,” وینونا LaDuke مدیر افتخار زمین گفت: در روز چهارشنبه در کنفرانس خبری.

وحشی برنج یک گیاه مقدس به مینه سوتا را Ojibwe گروههای در معرض خطر تغییر آب و هوا و رانندگی وتر تابستان, او گفت:. “که فاجعه بار خواهد بود به ما برنج است.”

طرح دعوی در دادگاه ادعا می کند که صنعت نفت می دانست که در اوایل 1950s از پتانسیل جهانی متوسط را افزایش می دهد و منجر به افزایش سطح آب دریا. موسسه نفت آمریکا به طور خاص آگاه چنین نتیجه گیری توسط اواسط 1960s و اکسون شرکت پیشینیان به زودی پس از آن طرح دعوی در دادگاه گفت.

“در طول دهه 1970 آن را تبدیل شدن به طور فزاینده ای روشن است که تغییر آب و هوا می تواند پیامدهای جدی برای اکسون مدل کسب و کار” این کت و شلوار گفت.

آن رفت و به ادعا می کنند که یک الگوی فریب توسط صنعت نفت تنها تشدید بیش متعاقب آن دهه از جمله بودجه تحقیقات تغییرات آب و انکار است.

از سال 1997 از طریق 2017, “کخ-کنترل پایه به بیش از $127 میلیون دلار به گروه هایی که مبهم آب و هوا علم” کت و شلوار مدعی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>