مینه سوتا بزرگترین بالای محل کار تبدیل به کار از خانه مکان

Category: کیمیا | No comments

با داشتن نزدیک به 1,900 کارکنان سوئیچ به کار از خانه احتمالا رو سریعتر انجام می شود در میان جهانی همه گیر از آن داشته باشد در غیر این صورت با توجه به رهبر طلایی دره مبتنی بر آلیانز زندگی است.

“ما تا حدودی شوخی که اگر ما در حال برنامه ریزی برای انجام این کار آن شده اند که چند ماه و یا چندین ساله روند” گفت: مدیر عامل Walter White. “اما در حال مرتب کردن بر اساس مجبور به حرکت سریع و مفید در این مورد است.”

به سرعت در حال حرکت بود که آلیانز و دیگر کارفرمایان بزرگ در استار تریبیون بالا محل کار لیست رو در یورش ناگهانی به نقل مکان هزاران نفر از کارکنان به عنوان سوتا اقامت در خانه سفارش اثر در زمان در ماه مارس است.

در این فن آوری در مقابل شرکت های درهم به گوشت گاو تا شبکه های شرکت ها برای افزایش ترافیک و مطمئن شوید کارکنان بود لپ تاپ و یا دستگاه های دیگر و اتصال به اینترنت به کار از خانه.

ویدئو کنفرانس جایگزین جلسات. مدیران به طور منظم آغاز شد تصویری و یا صوتی به روز رسانی و یا آیا آنها بیشتر است.

برای همه است که تغییر به کار از خانه در زمان برگزاری کارمندان و هنوز هم کار خود را انجام می شود, رهبران بزرگ چند بالا محل گفت. آنها نسبت داده شده است که موفقیت به محل کار فرهنگ — توسعه قبل از همه گیر — که ترویج تعهد کارکنان.

برخی از رهبران نمی توانید صبر کنید برای دریافت همه پشت در دفتر. برای دیگران نتایج مثبت از این کار در خانه تجربه آنها را با توجه به آن به عنوان بخشی از انعطاف بیشتری در محل کار سیاست در آینده است.

در دراز مدت تعادل

Allianz زندگی کردم 98 درصد از کارکنان خود را مجهز و متصل به کار از خانه در کمتر از یک هفته گفت: یکی از تعداد کمی از مردم هنوز هم در حال کار در محوطه دانشگاه. معیار برای خدمات سطح باقی می ماند در سرعت با کارکنان کار از خانه است و آنها با استفاده از فن آوری به طور موثر برای غلبه بر فاصله برقراری ارتباط و انجام کار خود را سفید گفت.

“هنگامی که شما به طور مستقیم نظارت بر چیزهایی که شما باید به تعداد افراد مشغول به کار در کنار هم و با هم آمدن و دیده ایم که” سفید گفت. “می رود که به تعهد کارکنان. آنها واقعا در مورد مراقبت مداوم برای تحویل در نمایندگی از مشتریان ما.”

یک راه حل دراز مدت به احتمال زیاد شامل یک تعادل است. از راه دور کار گزینه با برخی از زمان می تواند جذب طیف وسیع تری از استعداد از outstate یا در ایالت یا کشور دیگر سفید گفت.

“من دوست دارم در دانشگاه احساس اما من تشخیص می دهم که برای بسیاری از انعطاف پذیری آنها در حال حاضر تجربه آنها در حال رفتن به می خواهید برای حفظ این” سفید گفت. “ما قادر به آن را به جلو و به سرعت باز می شود که ذهن ما را به انجام کارهای دیگر به سرعت.”

که در آن تعامل کلیدی است

در مورتنسن تطبیق به videoconferences شده است بدون درد اما “آن را به کمک یک گروه نسبت به فرد در تعامل است که ما استفاده می شود به گفت:” دان جانسون مدیر عامل شرکت توسعه و ساخت و ساز شرکت مستقر در دره طلایی.

مورتنسن خوش شانس است که بخش عمده ای از کسب و کار خود را گسترش در سراسر صدها نفر از سایت های ساخت و ساز در سراسر کشور جانسون گفت. مورتنسن می دهد دستگاه های تلفن همراه برای بسیاری از آن 4,500 کرافت اعضای تیم آنهایی که ساختمان پروژه.

دفتر کارکنان در نقشهایی مانند فناوری اطلاعات خدمات مالی و حسابداری داده ممکن است در ادامه کار از خانه انعطاف پذیری در آینده جانسون گفت. او و دیگر رهبران ممکن است سفر کمتر به عنوان اعضای تیم در کار سایت ارسال هواپیماهای بدون سرنشین و تلفن همراه تصویری به روز رسانی پروژه.

چیزی از دست داده می شود اما زمانی که 2,500 غیر کرافت اعضای تیم — 75% از آنها معمولا در سایت های کار 25 درصد در دفاتر — پاسخگویی از طریق رسمی ویدئو کنفرانس به جای bumping به هر یک از دیگر در دفتر جانسون گفت.

“شما می توانید نگه داشتن کسب و کار در حال اجرا است که راه اما آن را بسیار سخت به نوآوری و حرکت کسب و کار به جلو” جانسون گفت. “شرکت ما فرهنگ مبتنی بر ارزش های خانواده و آن را سخت به یک خانواده زمانی که شما تنها دیدن دیگر اعضای خانواده خود را توسط ویدئو کنفرانس. کل این تجربه چیزی است که ما پایدار اما ما قطعا نمی آن را به عنوان آینده ما در حال حرکت رو به جلو است.”

آماده سازی کمک کرد

سرمایه گذاری در فن آوری و ارتباطات به علاوه یک کار از خانه پروژه آزمایشی در این سال آماده میل Plus Federal Credit Union به سرعت حرکت 550 کارکنان از 30 شاخه به خانه و دفاتر و مدیر عامل دیو لارسون گفت. که شامل خرید و راه اندازی رایانه و دیگر فناوری برای همه کار از خانه.

یک افزایش سریع در ویدئو کنفرانس — از 35 جلسات ماه قبل از اقامت در خانه سفارش به 1100 ماه پس از کمک به جبران غیبت از جلسات ستاد در شعبه بازديد و سنتی دیگر “نقاط تماس” با کارکنان لارسون گفت. سوئیچینگ از بیشتر نوشته های ارتباطی به صورت هفتگی به روز رسانی های ویدئویی در سال گذشته نیز به عنوان آماده سازی خوب برای حفظ ارتباط است.

لارسون با احتیاط در مورد خلبان که شامل 60 تا 70 کارکنان مشغول به کار در خانه و یک بار در هفته. با این حال او می گوید: تماس با مرکز عملکرد بهبود یافته و حتی به عنوان کارکنان پاسخ به تماس مشتری در خانه و در پایان ماه حسابداری رو انجام خیلی بیشتر به سرعت.

“ما گفته ایم ما کارمندان که کار از خانه را ادامه خواهد داد و” لارسون گفت. “ما اعتقاد داریم که سازمان در حال اجرا است به طور موثر تر و معیارهای ما به ما بگویید که ما به دیدن سطح تعامل. اگر ما می بینیم برخی از مرتب کردن بر اساس تغییر خواهیم داد که. اما اگر چیزی است که کار در حال رفتن در مسیر درست من مؤمن در ‘اجازه دهید نگه دارید انجام این کار است.'”

در ادامه به تعامل

با لپ تاپ در کوتاه عرضه در ماه مارس UCare ارسال برخی از آن 1000 کارکنان با کامپیوترهای رومیزی است. اما مینیاپولیس مبتنی بر مراقبت های بهداشتی غیر انتفاعی نیست آن را ترک که در آن گفت: هیلاری Marden-Resnik, UCare معاون ارشد رئیس جمهور و مسئول امور اداری.

منابع انسانی تیم به سرعت ایجاد شده آموزشی در بهترین شیوه برای کار در خانه Marden-Resnik گفت. آنها خطاب مسائل از جمله با استفاده از تکنولوژی برخورد با حواس او را پرت و برای رهبران مدیریت نیروی کار از راه دور. زنده آموزشی ارائه شد و چندین بار تا مردم می تواند سوالات خود را بپرسید.

“این نه فقط در مورد گرفتن خانه مردم اما مطمئن شوید که ما همچنان به تعامل با کارکنان و تعامل با کارکنان و شفاف با کارکنان بنابراین ما قرار داده و همه ارتباطات ما در خط مقدم برنامه ریزی ما تلاش” Marden-Resnik گفت.

همه کارمند جلسات که با استفاده از به رخ می دهد تقریبا در هر سه ماهه در حال حاضر برگزار ماهانه توسط ویدئو کنفرانس Marden-Resnik گفت و مدیر عامل شرکت علامت Traynor راه اندازی کرده است یک هفته تصویری به روز رسانی.

‘ما می توانیم’

در بالای تجهیز 150 نفر از کارمندان خود را به محل کار از خانه — در طی دو روز — مینه سوتا بزرگسالان و نوجوانان چالش تا به حال به مرحله مجازی جمع آوری اعانه به جای سالانه خود را در شخص جشن. اما نتایج شکست سوابق مینیاپولیس-غیر انتفاعی بر اساس آن عمل مبتنی بر ایمان مسکونی درمان و کوتاه مدت برنامه های بازیابی برای اعتیاد به مواد شیمیایی.

برنامه ریزی که رفت و به این تلاش موفقیت نمونه نمایی افزایش ارتباطات تلفنی و تصویری و کار از خانه بهره وری در سراسر سازمان گفت: Dave Irvin معاون منابع انسانی و مدیریت.

در طول همه گیر این سازمان که 15 مکان باز کرده است یک جامعه سرپایی مرکز در کریستال ارائه جلسات گروه و مشاوره فردی از طریق پزشکی از راه دور به جای فرد خدمات به عنوان برنامه ریزی شده Irvin گفت.

این بود که علاوه بر عامل مسکونی امکانات درمان که ضروری خدمات Irvin گفت. مسکونی برنامه استخدام 600 نفر با درجه حرارت کنترل و نمایش درمانی به عنوان کارمندان وارد ساختمان و ماسک و اجتماعی فاصله مورد استفاده در داخل.

“ما هنوز هم این باور وجود دارد ارزش در کنار هم بودن به خصوص از آنجایی که ما یک ایمان مبتنی بر وزارت” Irvin گفت. “من فکر می کنم ما باید یک مقدار فرصت بیشتری برای کارکنان به محل کار از خانه شاید در یک اندازه گیری بر اساس جایی که آنها در دفتر شاید سه روز در هفته. بهره وری کاهش یافته است خاموش و خوب وجود دارد اطمینان است که ما باید حق نیروی کار است و ما می توانیم انجام این کار است.”

تاد نلسون یک نویسنده مستقل در لیک المو. خود را e-mail است [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>