آمریکایی های بومی در اعتراض به تهمت سفر به کوه راشمور

Category: کیمیا | No comments

SIOUX FALLS, S. D. — رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن برنامه ای برای شروع روز استقلال با یک صفحه نمایش زرق و برق دار در کوه راشمور باید خشم آمریکایی های بومی که نمایش این اثر تاریخی به عنوان هتک حرمت از زمین به شدت از آنها سرقت رفته و مورد استفاده قرار گیرد به پرداخت ادای احترام به رهبران خصمانه به مردم بومی.

چندین گروه به رهبری بومی فعالان آمریکایی در حال برنامه ریزی تظاهرات برای مغلوب ساختن پیشی جستن جولای 3 بازدید بخشی از مغلوب ساختن پیشی جستن “باز گشت” کمپین یک ملت وضعیتی وخیم از بیماری و بیکاری به تازگی ناآرامی های اجتماعی است. این رویداد است که میله میله به شامل جت های جنگنده غرش بیش از 79 سال سنگ بنای تاریخی در داکوتای جنوبی, سیاه تپه و اولین نمایش آتش بازی در سایت از سال 2009.

اما می آید در میان ملی حساب بیش از نژادپرستی و تجدید نظر از نماد بناهای تاریخی در سراسر جهان است. بسیاری از آمریکایی های بومی فعالان می گویند راشمور یادبود است به عنوان قابل سرزنش به عنوان بسیاری از مؤتلفه بناهای تاریخی در حال سرنگون در سراسر کشور.

“کوه راشمور یک نماد است از سفید برتری سازه های نژادپرستی که هنوز هم زنده و سالم در جامعه امروز گفت:” نیک Tilsen عضو Oglala قبیله لاکوتا و رئیس جمهور از یک محلی سازمان فعال به نام NDN جمعی. “این یک بی عدالتی به طور فعال به سرقت از مردم بومی سرزمین سپس حک کردن چهره سفید از فاتحان که مرتکب نسل کشی است.”

در حالی که برخی از فعالان مانند Tilsen می خواهید برای دیدن این بنای تاریخی برداشته و سیاه تپه بازگشت به لاکوتا دیگران را به نام برای اشتراک در منافع اقتصادی از این منطقه است.

مغلوب ساختن پیشی جستن به مدت طولانی نشان داده شده است با شیفتگی کوه راشمور. داکوتای جنوبی رژیم صهیونیستی است. کریستی Noem گفت: در سال 2018 است که او یک بار به او گفت راست مواجه شده بود که رویای خود را به چهره اش حک شده به این بنای تاریخی است. او بعدها به شوخی تجمع در مبارزات انتخاباتی مورد مندرج در کنار جورج واشنگتن و توماس جفرسون تئودور روزولت و آبراهام لینکلن. و در حالی که آن را Noem یک جمهوری خواه تحت فشار قرار دادند که برای بازگشت از آتش بازی در آستانه روز استقلال مغلوب ساختن پیشی جستن متعهد به بازدید از داکوتای جنوبی برای جشن.

برخی از آتش سوزی کارشناسان مطرح کرده اند مربوط به آتش بازی می تواند جرقه آتش سوزی به خصوص از آنجا که این منطقه دیده می شود آب و هوای خشک این سال است. آتش نشانان به نام خدمه از کشورهای دیگر برای کمک به پنج شنبه به عنوان یک فروغ مصرف حدود 150 هکتار (61 هکتار) حدود 6 مایل (10 کیلومتر) در جنوب این بنای تاریخی است.

چهار چهره حک شده به کوه با دینامیت و دریل شناخته شده به عنوان “حرم به دموکراسی است.” رئیس جمهور انتخاب شدند و توسط مجسمه ساز Gutzon Borglum برای رهبری خود را در طول چهار مرحله از آمریکا توسعه: واشنگتن led تولد ملت; Jefferson موجب آن به سوی غرب گسترش; لینکلن حفظ اتحاد و بردگان آزاد; روزولت دفاع و پشتیبانی صنعتی نوآوری است.

و در عین حال برای بسیاری از آمریکایی های بومی مردم از جمله لاکوتا, Cheyenne, Omaha, Arapaho Kiowa و Kiowa-Apache بنای تاریخی است هتک حرمت به تپه سیاه است که در نظر آنها مقدس است. لاکوتا مردم می دانند که این منطقه به عنوان Paha Sapa — “دل از همه چیز است.”

به عنوان آثار تاریخی به مؤتلفه و استعمار رهبران حذف شده اند در سراسر کشور برخی از محافظه کاران ابراز ترس که کوه راشمور می تواند بود. مفسر بن شاپیرو در این هفته پیشنهاد کرد که “بیدار تاریخی بازنگری روحانیت” می خواستم به این بنای تاریخی است. Noem در پاسخ به tweeting “ساعت مچی.”

فرماندار گفت: فاکس نیوز روز چهارشنبه “این مردان معایب بدیهی است که هر رهبر نقص است اما ما فرصت از دست رفته ما در این بحث به بحث در مورد فضائل و آنچه آنها را به این کشور و این واقعیت که این پایه و اساس است که ما ساخته شده است در و میراث ما باید حمل به جلو است.”

تیم Giago یک روزنامه نگار است که یک عضو از Oglala لکتا قبیله گفت: او را نمی بینم چهار بزرگ رهبران آمریکایی زمانی که او به نظر می رسد در بنای تاریخی; او می بیند چهار مردان سفید که یا ساخته شده اظهارات نژادپرستانه و یا آغاز عملیات است که حذف بومی آمریکایی ها از زمین های خود را. واشنگتن و جفرسون برگزار شد ، لینکلن هر چند او منجر به لغو برده داری را تایید حلق آویز از 38 داکوتای مردان در مینه سوتا پس از درگیری های خشونت آمیز با مهاجران سفید پوست وجود دارد. روزولت گزارش شده است که گفت: “من نمی رفتن تا آنجا که به فکر می کنم که تنها سرخپوستان خوب مرده سرخپوستان اما من معتقدم نه نفر از هر 10 هستند …”

این بنای تاریخی شده است یک “آزمون رورشاخ” گفت: جان dr rick goodman, csp, نویسنده “بزرگ سفید پدران” تاریخچه بنای تاریخی است. “همه نوع از مردم وجود دارد می توانید بروید و ببینید آن را در راه های مختلف.”

بنای تاریخی اغلب شروع مکالمات در تناقض از دموکراسی آمریکایی — که یک جمهوری اسلامی که ترویج آرمان آزادی تعیین و نوآوری نیز به بردگی گرفته شده از مردم و سوار دیگران از زمین های خود را, او گفت:.

“اگر ما با داشتن این بحث امروز در مورد آنچه که دموکراسی آمریکایی است, Mount Rushmore است که واقعا در خدمت هدف آن دلیل است که مکالمه می رود وجود دارد,” او گفت:. “آن شکننده? آن دائمی است ؟ است آن را ترک تا حدودی?”

بنای تاریخی تصور می شد در سال 1920 به عنوان یک توریست قرعه کشی مد جدید در تعطیلات به نام سفر جاده ای. داکوتای جنوبی مورخ Doane رابینسون استخدام Borglum به رها کردن کار خود را ایجاد سنگ کوه مؤتلفه یادبود در گرجستان بود که به ویژگی های Robert E. Lee, Jefferson Davis و استون وال جکسون.

Borglum عضو Ku Klux Klan, با توجه به کوه راشمور مورخ و نویسنده تام گریفیث. Borglum پیوست کلان به جمع آوری پول برای مؤتلفه یادبود و گریفیث معتقد وفاداری خود را بیشتر عملی از ایدئولوژیک.

بومی فعالان آمریکایی به مدت طولانی صحنه تظاهرات در این سایت به منظور بالا بردن آگاهی از تاریخ تپه سیاه است که کشف و ضبط شد با وجود پیمان با ایالات متحده حفاظت از زمین است. پنجاه سال پیش یک گروه از فعالان در ارتباط با یک سازمان به نام ایالات آمریکایی های بومی صعود به بالای بنای تاریخی و اشغال آن است.

Quanah Brightman که در حال حاضر اجرا می شود ایالات بومی آمریکایی ها گفت: فعالیت در 1970s رشد جنبش حقوق مدنی دهه 1960. او امیدوار مشابه جنبش برای آمریکایی های بومی می آید از زندگی مهم جنبش است.

“آنچه که مردم در پیدا کردن در اینجا است که داستان آمریکا — آن را چند بعدی آن را پیچیده” گریفیث گفت. “این مهم است به درک آن مردم فقط در تلاش برای انجام کار درست به عنوان بهترین آنها می دانستند آن را پس از آن.”

کاخ سفید کاهش یافته است به نظر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>