‘سراب سرقفلی’: هند می گوید هیچ به پاکستان پیشنهاد برای بازگشایی Kartarpur راهرو

دهلی نو: دولت هند منابع در شنبه توبیخ و رد یک پیشنهاد با پاکستان برای بازگشایی Kartarpur صاحب راهرو برای هند زائران در ژوئن 29 در سالگرد مرگ از قرن 19 امپراتور سیک پادشاهی مهاراجه Ranjit سینگ گفت که “پاکستان در تلاش است برای ایجاد یک سراب سرقفلی” اما پیشنهاد کرده است این در بسیار کوتاه اطلاع از فقط دو روز.

منابع وجود دارد گفت: باید حداقل هفت روز از پیش متوجه همانطور که در پیمان میان دو کشور با توجه به آماده سازی است که نیاز به انجام مراحل ثبت نام. منابع همچنین اشاره کرد که هر مرزی سفر می تواند تنها مجاز در مشورت با مقامات بهداشت اضافه کرد که ظهور موسمی که نیاز به ارزیابی ایمنی زائران در راهرو. منابع افزود که پاکستان ساخته شده است این پل در کنار خود در سراسر دشت سیل از رودخانه راوی با وجود داشتن به آن متعهد در موافقتنامه دو جانبه.

این می آید در یک زمان از سنگ پایین روابط دو کشور به عنوان دو کشور در حال کاهش کارکنان خود را قدرت در حوزه های مربوطه خود را بالا کمیسیون نیم پس از هند اخراج سالوو در اوایل این هفته در روز سه شنبه.

نقطه Kartarpur راهرو به عنوان یک “true نماد صلح و هماهنگی مذهبی” پاکستان صبح روز شنبه ارائه شده برای باز کردن راهرو و گفت که به “اماکن مذهبی به تدریج در حال باز کردن در سراسر جهان, پاکستان نیز ساخته شده ترتیبات لازم برای بازگشایی Kartarpur صاحب راهرو برای زائران سیک”. اسلام آباد نیز دعوت دهلی نو برای کار کردن لازم است دستورالعمل های عملیاتی استاندارد (دستورالعملهای عملیاتی استاندارد) برای بازگشایی راهرو به اطمینان از انطباق با دستورالعمل های بهداشتی.

پاکستان تا به حال “به طور موقت بسته” Kartarpur صاحب راهرو در مارس 16 در این سال با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر. هر دو کشور در حال افتتاح Kartarpur صاحب راهرو در هر دو طرف مرز (هند و پاکستان پنجاب) در نوامبر سال 2018 برای 550th تولد سالگرد اولین گورو سیک ها گورو ناناک. راهرو منجر به تاریخی Kartarpur صاحب Gurudwara — در حال حاضر نزدیک به مرز پاکستان, Punjab — که در آن گورو ناناک در حال صرف آخرین سال از عمر خود را در قرن 16.

رد پیشنهاد دولت هند منابع در روز شنبه گفت: “عبور از مرز سفر بوده است به طور موقت معلق به عنوان بخشی از اقدامات برای جلوگیری و مهار گسترش coronavirus. بیشتر مشاهده می شود در مشورت با مقامات بهداشتی و سایر ذینفعان مربوط می شود. … علاوه بر پاکستان ساخته شده است این پل در کنار خود در سراسر دشت سیل از رودخانه راوی با وجود داشتن به آن متعهد در موافقتنامه دو جانبه. با ظهور موسمی این امر نیاز به ارزیابی این که آیا زائر جنبش ممکن است فکر راهرو در یک شیوه ای امن و مطمئن.”