به عنوان غرور ماه می آید به نزدیک گوگل افتخارات پیشگام فعال مارشا P. جانسون با خود دودل


Illustration for article titled As Pride Month Comes to a Close, Google Honors Pioneering Activist Marsha P. Johnson With Her Own Doodle

تصویر: راب Gilliam

اگر شما اتفاق افتاده است به سرمایه گذاری به گوگل امروز صبح بدون شک شما گرفتار یک نگاه اجمالی از یک قهرمان آمریکایی—که تا حد زیادی مسئول برای تحریک تجاوز+ جنبش رهایی به ما امروز آن را می دانم. مارشا P. جانسون یکی از رهبران شورش استون وال در 1969-50 سال بعد در 30 ژوئن 2019 او پس از مرگ به عنوان یک افتخار بزرگ مارشال از شهر نیویورک غرور ماه مارس همان سال در شهر نیویورک اعلام کرد قصد دارد به راست مجسمه جانسون و دوست و همکار تجاوز+ فعال سیلویا ریورا در روستای گرینویچ تبدیل خواهد شد که یکی از اولین بناهای تاریخی به افتخار نما مردم است. این فوریه اعلام شد که در شرق رودخانه پارک ایالتی در شهر قصبه بروکلین خواهد بود تغییر نام داد و در جانسون افتخار است.

تبلیغات

اما در زندگی جانسون نه تنها یک فعال اما یک مجری و خود شناسایی drag queen—تا حد زیادی نادیده گرفته شده برای تلاش های خود را در پیشگام جنبش است که همچنان به این روز است. متولد مالکوم مایکل جونیور در الیزابت, N. J. در اوت 24, 1945, جانسون از نظر قانونی تغییر نام او پس از مهاجرت به شهر نیویورک روستای گرینویچ و پیدا کردن یک خانه در میان یک جامعه در حال رشد از تجاوز+ مردم است. به عنوان گوگل یادداشت “او وسط اولیه—”P.”—گفته بود برای پاسخ به کسانی که مورد سوال او جنسيت: ‘پرداخت آن هیچ ذهن است.'”

تبلیغات

خوشبختانه گوگل—همراه با بسیاری از تجاوز+ جوامع و متحدان آن—پرداخت جانسون ذهن همکاری با مارشا P. Johnson موسسه (MPJI) و مستقر در لس آنجلس مهمان هنرمند راب گیلیام برای نشان دادن امروز گوگل دودل تجلیل جانسون در روز پایانی غرور ماه. در بیانیه ای در مورد انقلاب honoree ارائه شده به تب و تاب بودن آنها نوشت:

محبوب و کاریزماتیک ثابت در LGBTQ+ جامعه جانسون اعتبار به عنوان یکی از رهبران کلیدی از سال 1969 Stonewall قیام— به طور گسترده ای به عنوان یک نقطه عطف مهم بین المللی تجاوز+ جنبش حقوق. سال بعد او با تاسیس خیابان جامه (در حال حاضر نما) اقدام انقلابی (ستاره) با همکار نما فعال سیلویا ریورا. ستاره اولین سازمان در ایالات متحده به رهبری توسط یک ترانس زن رنگ شد و برای اولین بار به باز کردن آمریکای شمالی اولین پناهگاه برای تجاوز+ جوانان است.

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

“به عنوان عجیب و غریب یک فرد از رنگ من مدیون مارشا بسیار گفت:” گیلیام توضیح داد که او با الهام از مارشا را “شخصیت پر جنب و جوش و نمادین در نیویورک معماری” او و جامعه او را راهپیمایی از طریق. “او کاتالیزور برای ما آزادی نیروی محرکه این جنبش است که توجه بسیاری از ما حقوق و آزادی که ما قبلا حتی نمی تواند از خواب. مارشا ایجاد یک فضا برای ما در جامعه غربی از طریق توانمند سازی شجاعت و امتناع به سکوت می شود.

“مارشا می دانستند که کلید واقعی برای آزادی بود و تقاطع. اصلی پراید جنبش کشیده در شرکت کنندگان از سراسر خطوط از کلاس و نژاد و تمایلات جنسی و جنسیتی بیان و ایالات کل جامعه” گیلیام در ادامه اضافه کرد: “دوران اخیر بوده است بسیار تفرقه و آن را بیش از حد آسان برای متمرکز بر آنچه ما را جدا به عنوان مخالف به جشن مشترکات ما به اشتراک بگذارید. من فکر می کنم همه ما می تواند یک کمی بیشتر مانند Marsha در این رابطه. هر کس خود را منحصر به فرد و قدرتمند و پر جنب و جوش هویت— و هنگامی که ما را در آغوش این تفاوت ها ما را یک گام به سوی ساختمان قوی تر جوامع است.”

تبلیغات

Marsha P. Johnson

مارشا P. Johnson
عکس: Wikimedia Commons (استفاده منصفانه)

Elle Hearns بنیانگذار و مدیر اجرایی مارشا P. Johnson موسسه نیز به اشتراک گذاشته افکار خود را در گوگل ادای احترام و جانسون ماندگار و تاثیر آن به عنوان خوانده شده در قسمت:

برای مدت طولانی, Marsha تاریخ تنها شده منادی جامعه تجاوز. امروز دودل کمک خواهد کرد که آموزش داستان او به بسیاری از سراسر جهان و در مورد کار شده است که در طول تاریخ نادیده گرفته شده و اغلب به عمد از سمت چپ از کتاب های تاریخ. امروز ابله از Marsha به یاد مردم که سیاه و تجاوز+ تاریخچه بزرگتر از فقط یک ماه آن چیزی است که به افتخار هر روز.

در سال 2015 من تا به حال یک چشم انداز ایجاد یک نهاد که بالا بردن مارشا کار و لباس زنان. من احساس هیچ سازمان خاص است که اولویت بندی نیازها و مهارت های است که من و دیگر سیاه, ترانس زنان بود و یا ارائه یک فضای امن برای ما. من می خواستم به قطع سیستماتیک و ساختاری تلاطم برگزار شد که من به عقب. من می خواستم برای ایجاد یک فضای که در آن سیاه, ترانس زنان می تواند به پیدا کردن پناهگاه غنی سازی مهارت های یادگیری از یک دیگر همکاری با هم و فرصت های شغلی. این مارشا P. Johnson موسسه ایجاد شده بود به انجام این کار که فقط به لباس زنان یک فضا نه تنها زنده ماندن اما به شکوفا. ما جمعی درخشش شایسته وجود داشته باشد در داخل و خارج از فضاهای غیر انتفاعی. در آن روح MPJI متولد شد.

تبلیغات

Hearns با اشاره به ژوئن 14 بروکلین آزادی تجمع در حمایت از سیاه و سفید ترانس زندگی در خارج از نیویورک موزه بروکلین به عنوان شواهد از ادامه کار جانسون شروع نیم قرن پیش است. گوگل در حال پیوستن به این تلاش اهدای $500,000 به MPJI که “با این نسخهها کار برای پایان دادن به خشونت علیه سیاه, ترانس زنان در سراسر ایالات متحده و ایجاد یک جهان که در آن آنها امن هستند, ارزش و درمان با کرامت انسانی” می خواند بیانیه.

تبلیغات

شرح در کمک مالی خود گوگل توضیح می دهد که بودجه های ایجاد شده اخیر 2.4 میلیون دلار تعهد به حمایت از تجاوز+ جامعه سازمان های غیر انتفاعی در سراسر جهان است. به طور مستقیم پرداختن به نیازهای لحظه ای بودجه را ارائه مستقیم کمک نقدی به, سیاه, ترانس مردم از طریق سازمان COVID-19 دانست.

“این لحظه ای است که یک عهد به جنبش ما و مقدار زمان و فداکاری سیاه, ترانس مردم ساخته شده اند برای کمک به چیزی بزرگتر از همه ما” گفت: Hearns ستایش گوگل همکاری به عنوان یک اقدام جسورانه است که نشان از اعتماد, سیاه, ترانس رهبران. “من امیدوارم که این همکاری بین MPJI و Google.org خدمت به عنوان یک فرصت برای جهان به قطع خود را تثبیت در تراجنسی و ترس از توزیع مجدد ثروت برای جوامع است که به آن نیاز دارید. این است که زندگی کار می کنند. سیاه, ترانس زنان همیشه اینجا بوده و ادامه خواهد داشت.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de