محرومیت از شبه نظامیان’ دفن عذاب کشمیری خانواده

خشم دم در کشمیری خانواده ها در برابر مقامات انکار خانواده های کشته شده در عراق در حق آنها را به آنچه آنها می گویند مناسب دفن طبق اسلام و سنت های محلی.

“Laikin یه zulm aur ziyadti hai (این است و جز ظلم و ستم و بی عدالتی)”, nitpicked فاروق احمد Langoo که پسر نوجوان Shakoor Farooqui کشته شد همراه با دو تن دیگر از کادر جامو و کشمیر فصل از “دولت اسلامی” (ISJK) در تیراندازی با نیروهای امنیتی در سرینگر را Pozwalpora, Zonimar محل در 21 ژوئن.

پلیس ادعا کرده است که Shakoor بود که دزدکی حرکت کردن حمله انجام شده توسط موتور به عهده افراد مسلح در احمد ناگار Pandach منطقه در حاشیه از سرینگر در مارس 20, خروج دو مرز نیروی امنیت (BSF) jawans رعنا مندل و ضیاء الحق مرده است. آنها گفتند که SLR تفنگ ربوده و از یکی از کشته BSF مردان بود که از ژوئن 21, برخورد سایت.

“ما خواهش کرد که قبل از آنها و آنها به ما گفت که آنها را به ما بدن فرزند من 5 ساعت. آنها نمی. ما به آنها گفته آنها ممکن است دفن می شود اما در مقابل ما…حداقل دو نفر از میان ما نیز باید مجاز به شرکت در مراسم تشییع جنازه. اما آنها خودداری” آقای احمد گفت.

همسر خود را گلشن فاروق گفت: “آنها شده اند نامهربان به من. در حال حاضر هیچ مادر دیگری باید صورت آنچه که من انجام داد.” کشته های شبه نظامی عمو محمد Maqbool بیش از حد کاملا ناراضی بیش از مقامات پلیس’ انجام شده است. او گفت: “ما باید بیش از حد شده اند مجاز به انجام مسئولیت ما…فقط نظارت چگونه فرزندان ما گذاشته و به استراحت. این امر به ما داده اند برخی از تسکین اما آنها خودداری کرد. این فاجعه انسانی و یک اشتباه در بخشی خود را بیش از حد”.

ابراز بی میلی او Shakoor عمه Naseema Maqbool گفت که آسمان نمی خواهد کاهش یافته است اگر او دفن شده در گورستان نزدیک به خانه خود را. “ما وجود دارد که به آن بوسه و یا فقط یک نگاه اجمالی از آن است. چه چیز دیگری می توانیم انجام دهیم ؟ اما با انکار ما آن را به آنها تحمیل کرده اند چنین زخم در دل ما که برو تنها در روز قیامت”.

J&K DGP Dilbagh سینگ گفت که Shakoor و دو تن دیگر از شبه نظامیان پناه در یک خانه خصوصی بودند قبل از شروع مبارزه با این فرصت را به تسلیم. او گفت: Shakoor پدر و مادر و دیگر اعضای خانواده ساخته شده تجدید نظر به آنها را به غیر روحانی کردن سلاح های خود را از طریق آدرس های عمومی و سیستم. زمانی که آنها آن را نادیده گرفته است مالک خانه خواسته بود به یکی از آخرین تلاش برای متقاعد کردن شبه نظامیان به تسلیم اما فایده ای نداشت.

در تسریع عملیات علیه جدایی طلبان و نیروهای امنیتی باید بیش از دو هفته گذشته کشته و 27 و تا کنون این سال 135 شبه نظامیان در مناطق داخلی کشور و یک زن و شوهر از ده بیشتر در امتداد خط کنترل. آقای سینگ گفت: “عملیات علیه شبه نظامیان در حال وقوع در به طور منظم فرکانس در حال حاضر. نیروهای ما بر روی زمین در حال تقویت و تثبیت بیشتر صلح در این منطقه و خوشحالم بیش از نتیجه این عملیات است.”

به تازگی نیروهای امنیتی نیز به جای توزیع اجساد کشته داعش به خانواده خود دفن آنها را بی سر و صدا در مکان های دور. این است که برای اولین بار از زمان وقوع ستیزه جویی در J&K در سال 1989 که خانواده های محلی کشته شده نظامیان و حتی غیر نظامیان گرفتار در عبور از آتش سوزی را تکذیب کرد حق را به قوم و خویش خود را تدفین.

مقامات می گویند که تصمیم به تحویل اجساد به خانواده های نظامیان-گرفته شد با توجه به جلوگیری از عزاداران از حضور در مجالس ترحیم در اعداد بزرگ به عنوان بخشی از تلاش برای جلوگیری COVID-19. آنها گفتند که در مارس تعداد زیادی از عزاداران بود و پس از نادیده گرفتن اخطار از پلیس محلی مقامات با حضور در مراسم تشییع جنازه یک کشته های شبه نظامی از جیش-e-محمد در Sopore منطقه Baramulla منطقه خطر خود به خود و زندگی دیگران است. بازرس کل پلیس ویجی کومار گفت: “ما نمی خواهد تحویل اجساد به (داعش’) خانواده تا این بیماری همه گیر از بین رفته است.”

اما خانواده مقتول شبه نظامیان کاملا ناراضی و فعالان حقوق بشر هم نامیده می شوند تصمیم به عنوان “غیر انسانی” و نیز در برابر قوانین بین المللی. “این می رود در برابر خود ما قوانین به صحبت در مورد کنوانسیون ژنو یا دیگر قوانین بین المللی که تشخیص حق از اعضای خانواده یک فرد است که کشته شدن در جنگ به او یک مناسب و معقول بود…. اگر شما از من بپرسید انکار خانواده این حق را نیز نقض حقوق بشر” گفت: خرم پرویز فعال حقوق بشر و دفتر حامل جامو کشمیر ائتلاف مدنی جوامع است.

در گذشته همچنین مراسم تشییع جنازه محلی و همچنین نظامیان خارجی را جذب هزاران نفر از عزاداران در دره و هر یک از این گردهمایی خواهد بود تبدیل به یک طرفدار آزادی تجمع فوران بسیار به زحمت از دولت است. سابق استاد حقوق و روابط بین الملل در دانشگاه کشمیر گفت که مقامات “با استفاده از همه گیر به عنوان بهانه ای برای فرار از چنین خجالت است.”

IGP آقای کومار گفت که شبه نظامیان کشته می شوند با توجه دفن صرفا طبق ایمان خود و آداب و رسوم محلی و قبل از همه لازم medico-تشریفات قانونی از جمله مجموعه ای از نمونه های DNA انجام شده است. “همچنین ما در حال انجام کفن و دفن در حضور قضات دادگاه,” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de