چین خیانت و هند و تبت می گوید دولت در تبعید به سر Lobsang Sangay

دهلی نو: رئیس اداره مرکزی تبت (فرهنگ و هنر) در تبعید, Dr Lobsang Sangay روز دوشنبه خواست هند را فعال و نقش برجسته در حاوی ‘توسعه’ چین در منطقه و کمک به حل و فصل موضوع از تبت. به گفته او آن است که با توجه به این `توسعه’ سیاست است که چین در حال حاضر شروع به حرکت به سمت Ladakh.

Dr Sangay گفت: تجاوز نظامی توسط PLA است اولین بار در منطقه و نمی خواهد آخرین بار, از این رو, آن زمان برای هند به نقد و بررسی آن “یک چین” سیاست. او افزود که پس از حمله به تبت چین نظامی کل منطقه است و در حال حاضر نیز نگران کننده صلح در دریای چین جنوبی است.

در گفتگو با روزنامه نگاران خارجی باشگاه خبرنگاران جنوب آسیا Dr Sangay گفت که پس از کنترل تبت چین در حال حاضر آغاز شده اشغال مناطقی از نپال و در حال حاضر eyeing لاداخ و بوتان است که خطرناک برای منطقه است. او اضافه کرد که اشغال تبت است که دلیل اصلی تنش بین هند و چین و هند باید کمک به حل و فصل مسئله تبت برای حل مشکلات خود با پکن است.

“تبتی ها مذهبی و فرهنگی نزدیک به هند و ما هرگز مرز با هند است. تبت بسیار مهم برای جنوب آسیا است. تبت در طول تاریخ عمل به عنوان بافر بین هند و چین و پس از اشغال تبت چین است که در حال حاضر در حال حرکت به تصرف مناطق Ladakh. هند به دلایل مختلف بسیاری در خطر است, آن باید دخالت و رهبری در حل موضوع تبت” دکتر Sangay گفت.

او اضافه کرد که تمام رودخانه ها که خوراک هند سرچشمه گرفته از تبت و چین انحراف جریان این رودخانه ها برای جلوگیری از آب به هند است. “در این 70 سالگرد روابط دیپلماتیک بین دو کشور بسیاری از بسیاری از حوادث بزرگ برنامه ریزی شده بود اما ببینید چه هند رو کشتن از سربازان در مرزها. به جای پیروی از اصول Panchsheel چین همواره خیانت هند است. آن را اشغال تبت آن را مجبور به جنگ با هند و امروز آنچه که اتفاق می افتد در یک نمونه از همان خیانت” دکتر Sangay گفت.

فرهنگ و هنر به خواست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برای برگزاری یک جلسه ویژه در مورد نقض حقوق بشر توسط کشور چین در منطقه تبت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de