سیسکو متهم از تبعیض بر اساس هندی کارمند طبقه

اوکلند: کالیفرنیا تنظیم شکایت کرد Cisco Systems, Inc در روز سه شنبه آن را متهم به تبعیض علیه هند-آمریکا کارکنان و اجازه می دهد او را مورد آزار و اذیت توسط دو نفر از مدیران زیرا او از یک پایین تر طبقاتی هند از آنها.

ایالات متحده قانون استخدام نمی کند و به طور خاص نوار کاست مبتنی بر تبعیض است اما کالیفرنیا بخش از نمایشگاه اشتغال و مسکن معتقد به طرح دعوی در دادگاه است که هندو ایمان طولانی سیستم طبقه است که بر اساس protected کلاس های چنین به عنوان دین.

طرح دعوی در دادگاه در دادگاه فدرال در سن خوزه, نمی, نام ادعا قربانی. آن را می گوید او شده است یک اصل مهندس در سیسکو سن خوزه ستاد از اکتبر 2015 و که او در آن متولد شد در پایین سلسله مراتب طبقه به عنوان یک Dalit یک بار به نام “نجس.”

مانند دیگر بزرگ دره سیلیکون کارفرمایان سیسکو نیروی کار شامل هزاران نفر از مهاجران هندی, بسیاری از آنها متولد شدند Brahmins یا دیگر طبقات است.

سابق سیسکو مهندسی مدیران Sundar Iyer و Ramana Kompella همچنین متهمان در این پرونده که متهم آنها را از آزار و اذیت به صورت داخلی اجرای طبقه سلسله مراتب است.

سیسکو سخنگوی رابین بلوم گفت: شبکه دنده ساز و به دنبال آن فرآیند بررسی کارمند نگرانی در این مورد خواهد بود و “شور و نشاط در دفاع از خود” در برابر طرح دعوی در دادگاه.

“سیسکو متعهد به فراگیر محل کار برای همه,” او گفت:. “ما به طور کامل در انطباق با قوانین و همچنین خود ما سیاست است.”

Iyer و Kompella بلافاصله پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر. از آن خواهد شد اگر این دو را حفظ کرده اند وکلای مدافع.

حقوق مدنی گروه برابری آزمایشگاه در سال 2018 گزارش ذکر شده در طرح دعوی در دادگاه متوجه شد که 67 درصد از Dalits بررسی احساس ناعادلانه رفتار در ایالات متحده خود را محل.

در سیسکو به کارکنان گزارش Iyer به منابع انسانی در نوامبر 2016 برای تفرج او را به عنوان یک Dalit به همکاران. Iyer گفته انتقام اما سیسکو تعیین تبعیض طبقه بود و نه غیر قانونی و مسائل ادامه داد: از طریق 2018 به طرح دعوی در دادگاه متحده است.

سیسکو reassigned و جدا کارمند را رد کرد و افزایش و فرصت هایی که می توانست منجر به یک و رد دو تبلیغات با توجه به طرح دعوی در دادگاه.

مسلمانان به طور سنتی گروه بندی مردم به چهار گروه عمده طبقه که بر اساس اصل و نسب و Dalits در هند هنوز هم مبارزه با دسترسی به آموزش و پرورش و مشاغل 65 سال پس از هند ممنوع کاست مبتنی بر تبعیض است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de