چینی سخنگو می گوید PM مودی بیانیه ‘بی اساس’

دهلی نو: در پاسخ مستقیم به اظهارات نخست وزیر نارندرا مودی که عصر توسعه طلبی است که بیش از سفارت چین در دهلی نو گفت: آن را “بی اساس” توصیف چین به عنوان “توسعه” و “مبالغه و ساخت” آن اختلافات با همسایگان.

در این بیانیه ادعا کرد که چین مسالمت آمیز دخالت مرز با 12 از 14 آن همسایه است. این بود که محجبه مرجع به هند و بوتان را هنوز حل نشده زمین-مرز مسائل با چین است.

با این حال چین برای حل نشده دریایی مناطق مورد مناقشه با ژاپن و برخی از جنوب-شرق و کشورهای آسیایی است.

چینی سفارت سخنگوی Ji Rong پرسیدم چین دارای مرز مشخص با 12 از 14 آن کشورهای همسایه از طریق مذاکرات صلح آمیز تبدیل مرزهای زمینی به اوراق قرضه از همکاری دوستانه. این اساس به نظر چین به عنوان ‘توسعه’, مبالغه و ساخت آن اختلافات با همسایگان.”

به شدت دقت انتقاد البته محجبه ساخته شده توسط سفارت سخنگوی اظهارات ساخته شده توسط کشور میزبان رهبر اتحاد ابرو مطرح شده و نشان می دهد یک تیز و تعمیق بی اعتمادی بین دو غول.

چینی سفارت انتقاد شد واکنش سریع; آن آمد تنها چند ساعت پس از نخست وزیر مودی ساخته شده است وی این اظهارات را در حالی که پرداختن به سربازان در Ladakh.

در پکن چین سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian همچنین گفت تا حدودی ominously که “هند باید به جلوگیری از استراتژیک misjudgement در چین” با دعوت از دو کشور “به طور مشترک حفظ صلح و آرامش در مناطق مرزی و حفاظت روابط دوجانبه است”.

روابط دو هسته ای همسایه به شدت رو به وخامت گذاشته به خصوص پس از پایان مرگبار درگیری بین نیروهای نظامی در Galwan ولی در Ladakh بخش در اواسط ماه ژوئن.

جدا از دست زدن به تنش وضعیت مرز با هند و چین و در همین حال نیز مشغول انکار نقض حقوق بشر هم در آن غربی سین کیانگ استان و در هنگ کنگ شده است و متهم کشورهای غربی از انجام تبلیغ علیه آن است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de